Doporučujeme

Achilleova píseň | foto: Audioteka

Achilleova píseň o lásce dvou mužů za trojské války. Audiokniha zdarma

Tato audiokniha zdarma už není k dispozici
Tematiku trojské války nabízí americká spisovatelka Madeline Millerová z trochu jiného úhlu pohledu. Ve své knize Achilleova píseň se zabývá poutem, které mezi sebou mají dva muži mířící na bitevní pole. Audioknihu, kterou čte Jakub Saic, si mohou zcela zdarma pořídit uživatelé iDNES Premium.

Dva muži, kteří se setkají na dvoře krále Pelea, jsou úplnými protiklady. Zatímco Patroklos zde jako mladý a nešikovný princ žije v králově stínu, Peleaův syn Achilleus je všem známý jako krásný, silný a nejlepší ze všech Řeků. Zplodila ho samotná bohyně. Jejich cesty se nikdy neměly zkřížit, jenže osud tomu chtěl jinak.

Fotogalerie

Když vezme Achilleus Patrokla pod svou ochranu, stanou se z nich přátelé a z jejich pouta postupně vzniká něco mnohem hlubšího. To se však nelíbí Achilleově matce Thetidě. Následně je Achilleus povolán do války proti Troji. Navzdory nepříznivé věštbě se připojuje k boji. Patroklos, zmítaný láskou a strachem o svého přítele, ho následuje, aniž by tušil, jak těžkou zkoušku podstupuje.

Madeline Millerová pochází z Bostonu a vyučuje latinu, řečtinu a tvorbu Shakespeara pro studenty středních škol. Mimo jiné se zabývá adaptací klasických textů do moderní formy. Za svou knižní prvotinu Achilleova píseň obdržela cenu Orange Prize a může se díky ní pyšnit také označením bestseller New York Times.

Audioknihu namluvil Jakub Saic, absolvent DAMU, který má za sebou angažmá na několika divadelních scénách. Účinkoval i v mnoha televizních pohádkách a inscenacích. V současné době se věnuje především dabingu a rozhlasové práci. O režii a zvuk se postaral Miloš Vrána.

iDNES Premium

Přístup k této a dalším exkluzivním výhodám mají k dispozici jen členové iDNES Premium

AKTIVOVAT ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se

Témata: Audioknihy