Značky, které upozorňovaly řidiče na nebezpečný přejezd, zmizely

  8:30aktualizováno  8:30
Ze silnice u železničního přejezdu v Měšicích u Prahy, přes kterou se už několik měsíců valí proudy vody, zmizely dopravní značky. Místo, kde se staly už dvě nehody, je tak opět neoznačené. Problém s valící se vodou se bude pravděpodobně řešit nejdřív na jaře.

Voda ze silnice u železničního přejezdu v Měšicích nezmizela. Značky upozorňující řidiče na nebezpečný úsek ano. | foto: Pražská teplárenská

Přes vozovku u železničního přejezdu na nedalekém poli. Když klesnou teploty pod bod mrazu, vytvoří voda souvislou vrstvu ledu, která zasahuje až na koleje. Pro motoristy se tak tento úsek stává extrémně nebezpečným.

Na zmizení značek, které řidiče varovaly před případným nebezpečím a přikazovaly snížení rychlosti na 30 km/h, upozornila redakci iDNES.cz řidička, která na začátku zimy na zmíněném úseku havarovala na ledovce z proudící vody.

"Před mojí nehodou tam žádné značení nebylo, po nehodě tam umístili značky jiné nebezpečí a omezení rychlosti. Před nedávnem ještě přidali značku varující před náledím. Minulý týden ale první dvě značky odstranili. Zbylá značka není podle mého názoru dostačující," napsala do redakce.

"Značky tam teď skutečně nejsou. Když povolily mrazy, daly se pryč," potvrdil iDNES.cz cestmistr krajské správy silnic Středočeského kraje Radim Hradecký. "Jakmile začne znovu mrznout, hned je zase objednáme," dodal.

Dopravní značení nemají totiž silničáři volně k dispozici. Značky si musí za poplatek pronajímat od příslušné firmy.

Problém do jara nejspíš nikdo řešit nezačne

Jádro problému je ale jinde. A navíc se zdá, že se hned tak řešení nedočká.

Voda, která zaplavuje vozovku, pochází podle všeho z nově vzniklého pramene na pozemku soukromého majitele. Okolní půda nedokáže, zejména s ohledem na roční období, vodu pojmout.

"Zatím nikdo přesně neví, odkud ta voda proudí, takže budeme asi muset počkat do jara, abychom zjistili, kde a jak moc to vytéká," řekl iDNES.cz vlastník pozemku Jiří Scheiner. Na prosincovou schůzku se zástupci obce, správy železnice a krajské správy silnic nedorazil kvůli špatnému počasí. Se starostou Měšic o problému ale mluvil.

Jak nepříjemnou situaci řešit, prý zatím netuší. "Pole sice je moje, ale pramen můj není, ten patří státu. Někdo to bude muset vyřešit. Jak, to netuším," konstatoval Scheiner.

"Já sice můžu na svém pozemku vybagrovat jámu, která tu vodu na čas pojme, ale to není řešení," dodal.

Podle jeho slov jsou za zatopenou silnici zodpovědní silničáři, potažmo železniční správa. "U silnice není žádný příkop, který by ze silnice odváděl vodu. Ani pod železničním přejezdem nevede žádný odvodný kanálek," upozornil Scheiner.

Krajská správa silnic Středočeského kraje teď celý problém předala k posouzení svému právníkovi. Ten by měl určit, jakou měrou se bude vlastník pozemku, ze kterého voda zřejmě vytéká, podílet na jeho řešení.

Autor:

Nejčtenější

Boleslav - Sparta 4:3, hosté třikrát dotáhli, v nastavení rozhodl Budínský

Michal Hubínek z Boleslavi (vlevo) a Libor Kozák ze Sparty svádějí souboj o...

Sparťanští fotbalisté třikrát vyrovnali, počtvrté už to nezvládli. Proto v báječném utkání 5. kola Fortuna ligy v Mladé...

Po pěti letech s jediným pohárovým zástupcem. Česku zbyla jen Slavia

Zklamaný Tomáš Chorý.

Ještě ani jednou v aktuálním pohárovém ročníku nekopli do míče, přesto už teď slávističtí fotbalisté vědí, že z českých...

Střílí, střílí a střílí. Stomilionový Stanciu už táhl Slavii

Slávistický záložník Nicolae Stanciu

Požádal o číslo sedm, což slávistické fanoušky nijak zvlášť nepotěšilo. Spíš naopak. Sedmička je přece posvátná a podle...

Policie řeší vraždu šestiletého chlapce na Benešovsku, podezírá matku

Ilustrační snímek

Středočeští kriminalisté vyšetřují od čtvrtka vraždu teprve šestiletého chlapce. Jeho tělo nalezli policisté v jednom z...

Stál miliardu, hrál za City. Bony teď trénuje s týmem ze čtvrté ligy

Útočník Manchesteru City Wilfried Bony slaví branku do sítě Sunderlandu.

Před necelými čtyřmi lety ještě střílel góly za Manchester City. Teď třicetiletý útočník Wilfried Bony, kterého pro...

Další z rubriky

Lidé se skládají na nové zvony pro kostel svatého Haštala v Praze 1

Pražský kostel Sv. Haštala

Kostel svatého Haštala, který leží na Starém městě v Praze, se dočká dvou nových zvonů, které nyní nemá. Na jejich...

Václav IV. stavěl hrady tam, kde se cítil dobře, říká historik

František Záruba je historik, kastelolog a odborník na středověkou architekturu.

Vytoužený dědic velkého císaře, rozporuplný král, propadající melancholii i výbuchům hněvu. Tím byl Václav IV., vladař,...

Studánky pomalu mizí, z těch posledních se ale nenapijete

Studánka Jaromířka nedaleko Dolních Břežan patří k oblíbeným místům turistů....

Studánka doslova na každém rohu, k níž si lidé každodenně chodili pro kvalitní pitnou vodu. Pohled do minulého století...

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na iDNES.cz