„Noví zájemci nemají šanci. Je velká náhoda, když to někdo pustí,“ potvrdila předsedkyně Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Praha Marta Pawlicová. Magistrát pronajímá pozemky svazu, který je prostřednictvím jednotlivých zahrádkářských organizací pronajímá dál zahrádkářům.
Za největší problém poslední doby považuje Pawlicová ukrajinské nájemníky, kteří si na pronajatých zahrádkách i přes zákaz stavějí podsklepené rodinné domky.



















