Metro A bude kvůli výměně výhybek mimo provoz. Nahradí ho tramvaje

  11:19aktualizováno  11:19
Kvůli výměně tří výhybek nebude od pátečního odpoledne až do zahájení provozu v úterý ráno jezdit na celé své trase linka metra A. Dopravní podnik nasadí do ulici 25 informátorů, kteří budou radit cestujícím s náhradní přepravou, rozdáno bude na 30 tisíc letáků.

Výměna výhybek v pražském metru. | foto: Dopravní podnik Praha

Cestující se před Velikonocemi projedou linkou A naposledy v pátek v půl šesté odpoledne a pak až v úterý ráno.

Důvodem je výměna výhybek ve stanicích Dejvická a Náměstí Míru. "Je to vůbec poprvé, kdy při výluce budou měněny hned tři výhybky najednou (dvě ve stanici Náměstí Míru, jedna na Dejvické). Ve stanici Dejvická dojde zároveň k výměně původních dřevěných pražců," uvedl mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl.

Fotogalerie

Výluka takového rozsahu se v pražském metru uskutečnila o Velikonocích před dvěma lety na trase C, v září téhož roku byla ze stejného důvodu jako nyní poprvé uzavřena také trasa A.

"Uskutečnění všech prací během jednoho prodlouženého víkendu znamená menší zásah do provozu, než kdyby se jednotlivé výměny a opravy prováděly postupně," uvedl Ladislav Urbánek, dopravní ředitel DPP.

Na nejexponovanější místa nasadí dopravce v těchto dnech mezi 8 a 21. hodinou celkem 25 informátorů v reflexních vestách, kteří budou cestujícím radit s náhradní přepravou. Informátoři budou k dispozici v přestupních stanicích linek B a C a u vestibulů všech uzavřených stanic linky A (kromě stanic Depo Hostivař a Jiřího z Poděbrad).

Cestujícím rozdají až 30 tisíc informačních letáků, které budou umístěny také ve stanicích metra, vozech povrchové dopravy či v informačních vitrínách v metru.

Kromě toho na plánovanou výluku už teď upozorňuje rozhlas přímo ve stanicích metra.

"Pro informace týkající se konkrétního místa určení bude navíc připraveno přibližně 90 informačních tabulí se schematickým nákresem a základními textovými informacemi v češtině, angličtině a němčině," dodal mluvčí DPP.

Denně (vždy od 7:00 hodin do 21:00 hodin) pak mohou cestující využít také telefonickou infolinku dopravního podniku na čísle 296 19 18 17.

Po dobu výluky  budou v přestupních stanicích uzavřeny přestupy na linku metra A. Cestující tak například nebudou moci projít ze stanice Můstek na lince B přes přestup přímo na Václavské náměstí.

Přerušení provozu metra na celé lince A od 18. 4. 2014 do 21. 4. 2014

Přerušení provozu metra na celé lince A od 18. 4. 2014 do 21. 4. 2014

Náhradní doprava po dobu výluky

Náhradní dopravu budou zajišťovat zejména tramvajové linky v následujících trasách:

XA Podbaba – Vítězné náměstí – Hradčanská – Malostranská – Staroměstská – Národní třída – Karlovo náměstí (metro B) – I. P. Pavlova (metro C) – Náměstí Míru – Flora - Želivského – Strašnická – Nádraží Strašnice (denní provoz)

5 Podbaba – Vítězné náměstí – Hradčanská – Malostranská – Náměstí Republiky (metro B) – Hlavní nádraží (metro C) – Olšanské náměstí – Flora – Želivského – Černokostelecká – Depo Hostivař - Ústřední dílny DP

11 Spořilov - Náměstí Bratří Synků – I. P. Pavlova (metro C) – Muzeum (metro C) – Jiřího z Poděbrad – Flora – Olšanské hřbitovy (Spojovací)

22 Bílá Hora – Pražský hrad – Malostranská – Újezd – Národní třída – Karlovo náměstí (metro B) – I. P. Pavlova (metro C) – Náměstí Míru – Koh-i-noor – Nádraží Strašnice – Nádraží Hostivař (všechny spoje jedou v celé trase linky)

26 Divoká Šárka – Dejvická – Hradčanská – Strossmayerovo náměstí – Náměstí Republiky (metro B) – Hlavní nádraží (metro C) – Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov – Želivského – Strašnická – Nádraží Strašnice – Nádraží Hostivař

Změny tras autobusových linek

Linky č. 107, 119 a 147 budou z Dejvické prodlouženy na Hradčanskou, kde budou ukončeny.

Linky č. 111, 125 a 329 budou ze Skalky prodlouženy přes Nádraží Strašnice na Strašnickou, kde budou ukončeny.

Linky č. 101, 223, 263, 266, 364 a 366 budou z Depa Hostivař (v Černokostelecké ulici) prodlouženy na Želivského, kde budou ukončeny (linky nebudou zajíždět do terminálu Depo Hostivař).

Linka č. 163 nebude zajíždět do terminálu Depo Hostivař.

Pro cestu na rizyňské letiště DPP doporučuje využít posílenou autobusovou linku č. 100 od stanice metra B Zličín.

Cestujícím, kteří jsou zvyklí z autobusových linek č. 177 a 195 ve směru ze severu města využívat pro další cestu přestup na metro ve stanici Skalka, DPP doporučuje vystoupit v zastávce Limuzská a dojít do zastávky Černokostelecká, kde mohou přestoupit na tramvajové linky č. 5 a 7 a prodloužené autobusové linky od Depa Hostivař.

Cestujícím, kteří pro svou další cestu využívali přestup na metro ve stanici Skalka z autobusových linek č. 138, 177 a 195 ve směru od Jižního Města, resp. Zahradního Města, DPP doporučuje využít přestup na tramvajové linky v zastávce Zahradní Město.

Autor:

Nejčtenější

Sparta - Bohemians 1:0, pískot po výhře, rozhodla penalta v nastavení

Adam Hložek ze Sparty (vlevo) sleduje, zda si Vladislav Ljovin z Bohemians v...

Sparťanští fotbalisté zahájili jarní část sezony vítězstvím 1:0, po kterém publikum na hráče pískalo a vyhánělo trenéra...

Sparta se dohodla s Che-nanem, Dočkal míří do Číny ukončit kontrakt

3:0! Sparťanský záložník Bořek Dočkal mohutně oslavuje závěrečný gól 281....

Fotbalová Sparta zásadně pokročila k angažování Bořka Dočkala. Překonala nejsložitější překážku, definitivně se...

Slavia - Genk 0:0, tyče i spousta šancí, domácí ale gól nedali

TVRDÝ STŘET. Brankář Genku Danny Vukovic se pokouší vyboxovat míč ve vzdušném...

Mnoho příležitostí měli fotbalisté Slavie v úvodním utkání play off Evropské ligy proti Genku, jenže ani jednu...

Plzeň se Slavií drží pět pohárových míst, koeficient znovu posílil

EUFORIE. Plzeňští fotbalisté se radují z vítězného gólu v úvodním utkání...

Fotbalové Česko i pro pohárový ročník 2020/2021 vyšle do kvalifikace o Ligu mistrů dva kluby. A další tři budou bojovat...

Pro kvalitní čokoládu či kazeťák museli lidé do Tuzexu. Bony nabízela mafie

V Tuzexu u budovy Transgas (na snímku pohled z tehdejší třídy Lidových milicí,...

Dlouhé fronty před obchody, kolem kterých se nenápadně pohybovali překupníci neboli veksláci. Ti nabízeli bony neboli...

Další z rubriky

Cizinec létal krást do obchodů na letištích, chytili ho na Ruzyni

Nizozemský zloděj létal pravidelně krást na pražské letiště

Cizinecké policii se na Ruzyni podařilo dopadnout cizince, které létal vykrádat bezcelní obchody na letištích. Napáchal...

VIDEO: Řidič se zamkl v autě už naloženém na vůz odtahové služby

Muž se před odtahem auta zavřel uvnitř

Odtah vozidla z centra Prahy strážníkům ve středu odpoledne zkomplikoval jeho majitel. Ten se během hádky s hlídkou...

Praha nevyhověla Zdeně Mašínové, která chce exhumovat ostatky své matky

Zdena Mašínová

Pražský magistrát nevyhověl Zdeně Mašínové, sestře bratrů Mašínů, exhumovat ostatky její matky na Ďáblickém hřbitově....

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz