Neděle 24. ledna 2021, svátek má Milena
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 24. ledna 2021 Milena

„Tekly potoky krve.“ O vraždě ženy mi napsal, vypověděl kolega expolicisty

  17:18
U soudu s bývalým pražským policistou Martinem K. zaznělo zásadní svědectví. Jeho někdejší kamarád a kolega z Pohotovostní motorizované jednotky uvedl, že mu Martin K. poslal loni v květnu zprávu, v níž se přiznal k brutální vraždě ženy. Obžalovaný muž to odmítl a svědka se snažil znevěrohodnit.

U Městského soudu v Praze se v úterý setkali dva někdejší kamarádi a kolegové. Martina K. stíhaného za vraždu a další trestné činy včetně znásilnění vlastní matky přivedla do jednací síně eskorta. Policista Ondřej H. tam vstoupil jako svědek.

Uvedl, že se znají řadu let. K pražské policii přišli v roce 2008, pracovali u stejné jednotky. Přímí parťáci nebyli (sloužili spolu jen několikrát), přátelé ano.

„Vídali jsme se denně. Byl introvert, chytrý, spolehlivý. Nepil, nekouřil, nebral drogy. V roce 2011 přešel v rámci policie jinam,“ řekl Ondřej H. o muži sedícím na lavici obžalovaných.

V kontaktu zůstali. V roce 2014 musel Martin K. kvůli korupci u policie skončit. Začal brát pervitin a živil se jako taxikář. Pod vlivem drogy psal perverzní zprávy plné násilných představ. Některé posílal i Ondřejovi.

„Že má záseky ve vaně, masturbuje osm hodin, že jezdí za prostitutkami, že ho to baví. Stupňovalo se to. Měl představy, že by chtěl někomu něco udělat, že by ho vzrušovalo někoho podříznout a u toho ho třeba znásilnit. Určitě mi psal, že by chtěl znásilnit svoji mámu, že by ji chtěl zabít. Že s nějakým kamarádem dělají 'lumpárny' a že bych ani nechtěl vidět, co přesně dělají. Kolikrát jsem tomu, co psal, ani nevěřil, nebo to ani nečetl,“ vypověděl policista.

Martin K. mu také poslal na fotce třeba prsa své matky nebo genitálie neznámých žen, zřejmě prostitutek. Na konci roku 2018 mu od Martina K. přišlo video, na němž jeho bývalý kolega souložil s jiným mužem. O půl roku později od něj dostal zprávu o vraždě.

„Druhého května (2019) okolo jedné hodiny (odpoledne) mi na messengeru na Facebook napsal zprávu. Můžu ji tady přečíst? ‚Tak jsem to udělal, zabil jsem člověka. Není to jen tak. Řezal jsem nebo bodal. Tekly potoky krve. Není to žádná sranda. O spánek jsem jí zlomil nůž. Pak, když jsem ji lízal, tak ještě chrčela. Mělo se jednat o nějakou ženu, prý měla mít manžela nebo tátu policistu. Chtěl jsem zabít mámu, ale neotevřela mi, tak jsem zabil někoho jiného. Už není cesty zpět. Než se nechat chytit, tak ještě něco udělám. Pak zabiju sebe. Ne, sebe asi zabít nedokážu. Chtěl jsem po mém kumpánovi, aby mě donutil zabít moji mámu. Všechno to vymaž, taky to mažu. Poslal bych ti fotky, ale žádné nemám. Věřím ti.‘ Pak přišel odkaz na Novinky.cz, na tu událost (případ vraždy), co se stala,“ řekl soudu svědek.

Den vraždy, 2. května 2019. Matka Martina K. volá na syna policii:

Ondřej H. všechno smazal. Uvedl, že byl v šoku a nevěděl, co si o tom má myslet. Večer ve službě to probral s kolegou a následně kontaktoval tehdejšího šéfa pražské mordparty Josefa Mareše. Martin K. poté skončil jako obviněný ve vazbě. Smazanou komunikaci kriminalisté zpětně dohledávali a rekonstruovali, je součástí spisu.

„Žádnou zášť k němu necítím. Mrzí mě, co dělal, byl to můj kamarád,“ dodal policista. Poté, co z jednací síně odešel, ho Martin K. označil za zvrhlíka a uživatele drog.

„Pan H. se tady prezentuje jako slušný člověk, který neužívá a neprodává drogy a steroidy. To není pravda. Užívá drogy, svěřoval se mi, že s nimi měl problémy, možná se na nich cítil i závislý. Co se týče jeho sexuálních preferencí, stačí, když se podíváte do jeho mobilního telefonu, kde je spousta zoofilních videí, análních sexů s koněm, údajně jsou tam i videa, kde na sebe navzájem močí a podobně,“ prohlásil obžalovaný o svědkovi.

„Proč bych zrovna jemu měl psát nějakou zprávu o tom, že jsem někoho zabil? Je to sice člověk, který má problémy s drogami a se zákonem, ale pracuje u policie. Neměl bych žádný důvod mu to psát. Podal jsem na něj oznámení na GIBS (Generální inspekci bezpečnostních sborů),“ dodal.

Řekl, že u oběti byl, vypověděla bytná

K brutální vraždě došlo ráno 2. května 2019 v panelovém domě v Hasově ulici v pražských Modřanech. Obětí se stala starší žena, která měla za manžela vozíčkáře a starala se o duševně postiženého syna. Pachatel jí podřízl krk a rozbodal hlavu. V bytě pak založil požár. Zavražděná žena bydlela na stejném patře jako Martin K., ten měl v sousedním bytě pronajatý pokoj.

U soudu dnes vypovídala jeho bytná. Řekla, že se jí podnájemník před vraždou na sousedku ptal. Když spolu pak večer 2. května seděli v kuchyni a mluvili o tom, co se v domě ten den stalo, přiznal prý, že u sousedky byl.

„Byl nervózní. Nedokázal se mi dívat do očí, pořád se někam otáčel. Na hlavě a na krku měl takový zarudlý flek, to se někdy dělá lidem, kteří jsou nervózní. Ptala jsem se ho, jestli tam ráno (u sousedky) nebyl, a on mi řekl, že byl. V tu chvíli jsem byla úplně vyřízená, protože mě napadlo, že to mohl udělat,“ uvedla svědkyně. Druhý den Martinovi K. sdělila, ať se z bytu odstěhuje, což udělal.

Policisté následně ohledávali byt i pokoj, v němž podezřelý muž žil, a našli drobné stopy krve. Ty byly i na jeho botách. Martin K. tvrdí, že je tam přenesla z místa činu zvířata. Jeho bytná chovala tři kocoury a psa.

Žena to vyloučila. Řekla, že kocouři byli kvůli požáru vystresovaní a zalezlí doma. Když policie nařídila nájemníkům domu evakuaci, vzala ven psa, ani ten však podle ní do styku s krví nepřišel.

Psycholog Petr Weiss hovoří o Martinovi K. (21. října 2020):

Martin K. je obžalován z devíti různých trestných činů. U soudu přiznal, že bral drogy a pod jejich vlivem psal zvrhlé zprávy. Připustil, že dal jedné prostitutce facku. Jinak odmítá, že by se dopouštěl násilí. K údajnému znásilnění své matky se odmítl vyjádřit.

Podle znalce z oboru psychologie a sexuologie Petra Weisse je muž útočným sadistou a jeho pobyt na svobodě je pro společnost nebezpečný. Hrozí mu až výjimečný trest včetně doživotí.

Co tvrdí o Martinovi K. obžaloba:

 • Kuplířství – v roce 2014 se domluvil se svou tehdejší partnerkou, že žena bude v jeho bytě provozovat prostituci a odevzdávat mu část vydělaných peněz.
 • Loupež – v roce 2015 jako taxikář v autě napadl prostitutku, škrtil ji bezpečnostním pásem a vyhrožoval usmrcením. Když se jí podařilo z vozidla vyskočit, srazil ji venku na zem a pak chtěl auto roztlačit tak, aby najelo na její hlavu. Vyrušil je náhodný chodec, žena utekla a on si nechal její kabelku s věcmi a hotovostí.
 • Znásilnění – v roce 2017 vytáhl v autě na bývalou partnerku nůž a přinutil ji k pohlavnímu styku. Vyfotil její genitálie a fotografie poslal jejímu příteli.
 • Znásilnění – v listopadu 2017 přinutil v autě k sexu svoji známou. Zdrogoval ji, hrozil usmrcením jejích rodičů nebo tím, že ji zabije. V průběhu stejné noci se ji pokusil ještě dvakrát análně znásilnit. Vyfotil si její nahý hrudník a genitálie. Žena ráno z auta utekla.
 • Vydírání – stejné ženě poté hrozil, že její nahé fotografie pošle do zaměstnání i jejím blízkým a tím jí zničí život, pokud podá trestní oznámení.
 • Znásilnění, nebezpečné vyhrožování – v říjnu 2018 doma několik hodin masturboval před svou matkou a o něco později ji chytil pod krkem a přes matčin nesouhlas ji začal osahávat a masturbovat s tím, že o jejím znásilnění vždycky snil. Pak svého jednání náhle zanechal a z bytu odešel. Matka si následně přečetla jeho SMS, v nichž psal, že ji zabije.
 • Pokus o těžké ublížení na zdraví – v listopadu 2018 napadl po souloži prostitutku. V jejím bytě ji opakovaně udeřil do obličeje a rdousil ji. Když do pokoje vběhl její přítel, tak utekl. Ženě zlomil nos a způsobil jí krevní výrony kolem očí.
 • Vražda, porušování domovní svobody, obecné ohrožení – v květnu 2019 zrealizoval své sexuální představy spočívající ve znásilnění a podřezání ženy, když v domě, ve kterém měl pronajatý pokoj, napadl sousedku. Na ženu měl zaútočit dvěma noži a zřejmě i šroubovákem, podřezal jí krk a zmasakroval hlavu. Útočil na ni i tupým násilím, pravděpodobně opakovanými údery pěstí, kopy a zřejmě i nohou židle či baseballovou pálkou. Žena se bránila a několik desítek sekund před smrtí si uvědomovala bezvýchodnost své situace s neodvratným koncem. Poté v bytě založil požár, čímž ohrozil další nájemníky domu.
 • Nebezpečné vyhrožování – krátce po vraždě poslal své matce výhružnou esemesku a opakovaně se pokoušel dostat do jejího bytu, žena proto na syna zavolala policii.
Autor:

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů. Jednodenní pololetní prázdniny jsou v pátek 29. ledna.

 • Nejčtenější

Soud otevřel případ smrti policisty ve smeteném autě, obžalovaná nepřišla

K soudu se dostal případ řidičky, která podle obžaloby loni na počátku července smetla na pražské magistrále v ulici 5....

Je to průšvih hlavně rodičů, říká historik k sáňkování na ruinách v Lidicích

Lidice o uplynulém víkendu zažily nápor sáňkařů a lyžařů. Proháněli se na místech obce, kterou v roce 1942 zničili...

Dealeři měli doma drogy za 10 milionů. Libovali si v luxusu, teď jsou ve vazbě

Na drahá auta, šperky a luxusní dovolené si potrpěli drogoví dealeři, které v těchto dnech zadržela pražská policie....

Muž cestoval v tramvaji se sekerou. Useknu vám hlavy, vyhrožoval lidem

Nepříjemné chvilky zažili lidé, kteří jeli v neděli v Praze tramvají číslo 16. Cestoval s nimi muž, které měl u sebe...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Dám si do nosu cibuli a nic. Kolář o covidu i vztahu s Tvrdíkovou dcerou

Premium Začátek nového roku měl trávit na soustředění v Portugalsku, místo toho doma bojoval s covidem-19. Stejně jako řada...

Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...

 • Další z rubriky

Vinohradské vakcinační centrum otevřelo, zvládne až 600 lidí denně

Dopoledne zahájilo provoz velkokapacitní očkovací centrum ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze. Očkování...

Kvůli mutacím viru může trvat desítky let, než se letectví vzchopí, říká expert

Premium Dopravní letadlo v Ruzyni na poslední chvíli zastavilo přistání a vyhnulo se střetu s letounem ATR na přistávací dráze....

Ve Veselé hořel rodinný dům. Dva lidé se zranili, škoda je dva miliony

Dva zranění a škoda za dva miliony korun. Takový je výsledek požáru rodinného domu v obci Veselá na Mladoboleslavsku.

Nemocnice Motol podává trestní oznámení kvůli lživým zprávám o očkování

Fakultní nemocnice v Motole podává trestní oznámení kvůli možnému šíření poplašné zprávy. Reaguje na to, že se na...

Advantage Consulting, s.r.o.
LAKÝRNÍK VE VÝROBĚ (20-28.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 20 000 - 28 000 Kč

Analytik: Evropa byla od blackoutu setiny. Bez ČR by to Rakousko nezvládlo

8. leden 2021 se mohl stát skutečným „černým dnem”. Evropě totiž hrozil blackout, tedy masivní výpadek dodávek...

Dalibor Janda leží ve vážném stavu v nemocnici na koronární jednotce

Dalibor Janda (67) byl hospitalizován v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Zpěvák leží ve vážném stavu na...

Vytetovaná sexuální instrukce zaráží i mého gynekologa, líčila dívka

Nesedí k ní, ale onen vulgární sexuální povel má na podbřišku opravdu vytetovaný. Vznikl jako rozpustilá, hrdá,...

Žiji s manželem v polyamorii. Jen o sex nejde, říká Těžká z dokumentu V síti

Terezu Těžkou (25) znají diváci jako jednu z hlavních představitelek náctiletých dívek v dokumentu o sexuálních...

Mamograf nádor neodhalil. Nechala jsem si vzít obě prsa, říká Kuklová

Michaela Kuklová prožívala před časem těžké chvíle. Po složité diagnostice karcinomu prsu, kdy sama cítila, že je něco...