Na ruzyňské letiště vyrazil nový autobus, pojme dvě stovky lidí

  • 13
Od metra Nádraží Veleslavín k ruzyňskému letišti vyrazil nový velkokapacitní autobus Mercedes Benz. Na trase bude jezdit kvůli vysokému počtu cestujících. Nový autobus pojme necelé dvě stovky lidí.

Ve středu proběhlo poslední plánované školení řidičů a od čtvrtečního rána je vůz vypraven na linku číslo 119, uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Poprvé autobus vyjel s cestujícími od Terminálu 1 směrem na Veleslavín v 6:26 ráno.

Téměř 21 metrů dlouhý autobus má podnik zapůjčený na čtyři měsíce. Na pronájmu se DPP dohodl s obchodním zastoupením Mercedes-Benz v Česku. Autobus je nízkopodlažní a klimatizovaný. Podnik vozidlo otestuje a posléze vyhodnotí, jak vyhovuje jeho požadavkům.

Autobus v číslech

Délka 20,995 m
Šířka 2,550 m
Výška 3,350 m
Hmotnost 32 000 kg
Objem válců 10 677 cm³

Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy

DPP od konce loňského do začátku letošního roku na stejné lince testoval velkokapacitní autobus belgického výrobce Van Hool, který svou délkou téměř 25 metrů překonával nyní testovaný autobus. V obou případech si dopravní podnik musel vyjednat výjimku, protože české předpisy dovolují maximální délku 18,75 metru.

Dopravní podnik provozuje více než 1 100 autobusů s průměrným stářím devět let. Náklady podniku na provoz autobusů v rámci pražské integrované dopravy činí ročně zhruba čtyři miliardy korun.

,