(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Michal Šula, MAFRA

Opilý cestující vystrčil řidiče z autobusu do křoví a ukradl mu bundu

  • 4
Ve středu večer v Broumarské ulici na Černém Mostě napadl opilý cestující řidiče autobusu, který ho žádal, aby vystoupil. Šoférovi dal pěstí a vyhodil ho z autobusu. Policie musela při zadržení muže použít donucovací prostředky.

Napadení ohlásil řidič linky 141 na dispečink dopravního podniku okolo půl jedenácté večer.

Opilý cestující na něj zaútočil poté, co ho vyzval, aby z autobusu vystoupil.

„Na tuto výzvu cestující reagoval agresivním útokem, při kterém nejprve řidiče udeřil pěstí do obličeje a následně jej několikrát kopl. Poté řidiče vytlačil z autobusu a strčil z přilehlého kopce do křoví,“ popsala útok mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Muž se poté vrátil do autobusu a řidiči z kabiny ukradl bundu s doklady a klíčky od auta a utekl. 

Policisté ho našli nedaleko stanice metra Černý Most, ale k jeho zadržení museli použít donucovací prostředky. Další hlídky našly v okolí odhozenou ukradenou bundu i s vyházeným obsahem kapes.

„Zajištěný 21letý muž, který se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem, skončil v policejní cele,“ uvedla mluvčí policie Andrea Zoulová. Muž je podezřelý z krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a výtržnictví.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.