Vzpomínají s úsměvem. Středočeští běžci Milan Šumný a Iveta Bodnárová zanechali svou stopu na Spartathlonu. | foto: Robert Božovský, MF DNES

246 kilometrů za jeden den. Čeští běžci zvládli legendární ultramaraton

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Překonali horko, únavu, bolest... A po 246 kilometrech doběhli z řeckých Athén do Sparty. Milan Šumný a Iveta Bodnárová absolvovali jeden z nejtěžších běžeckých závodů na světě – řecký Spartathlon.

Každoročně se tento závod koná na konci září v Řecku na počest běžce Feidippida, athénského posla. Ten byl před bitvou u Marathonu poslán do Sparty, aby požádal o pomoc v řecko-perské válce. V cíli vyčerpáním zemřel.

Letošního ročníku se zúčastnilo 350 startujících z 50 zemí světa. Mezi nimi také Iveta Bodnárová z Kladna a Milan Šumný z nedalekého Buštěhradu. Ten svůj druhý start na trati mezi Spartou a Athénami přetavil po pátém místě v roce 2018 na letošní bronz.

Zatímco Milan už byl v cíli, kde se mohl jako další běžci dotknout nohy sochy krále Leonidase a vypít pohár ledové vody z řeky, Ivetu čekal na trati další dlouhý horký den.