Na Andělu pokračuje oprava kolejí, tramvaje nejezdí ani do Hlubočep

  • 5
Na pražském Andělu tento týden pokračují práce na tramvajových kolejích, což opět přibrzdilo dopravu v oblasti. Tramvaje se totiž na objízdných trasách od rána zpožďovaly kvůli silné automobilové dopravě. Odpoledne i navečer problém přetrvával u autobusových linek. Navíc začala i výluka na trase mezi Smíchovským nádražím a Hlubočepy, tam je ale situace klidná.

Kolaps ale není ani tak silný jako minulé pondělí, kdy výluka na Andělu začala. Zpožďovaly se tramvaje 9, 10,16, u autobusů 123, 167, 191, 250 a také náhradní linky X9 přetrvávají potíže i odpoledne

Práce na kolejích na Andělu zastavily trať směrem na Bertramku, a to až do 24. července. Tramvajové linky číslo 9, 10 a 16 ve směru z centra tady končí  a jsou vedeny budou přes ulici Za Ženskými domovy, Radlickou a zastávku Anděl v Plzeňské ulici.

V trase Bertramka - Kavalírka - Motol - Slánská - Sídliště Řepy jezdí tramvajová linka číslo 39. Autobusy číslo 123, 167 a 191 dočasně zastavují na zastávce U Zvonu.

Dopravu  v opravovaném úseku zajišťuje náhradní autobus X9, který jezdí přes autobusovou zastávku Anděl až na zastávku Na Knížecí.

Od nádraží se nepojede až do září

V Hlubočepech se pak na tramvaj lidé nedostanou až do 8. září. Tramvajové linky 5, 12, 20 a 94 budou ve směru z centra končit jízdu v obratišti Smíchovské nádraží. Linka číslo 4 nevyjede.

V opravovaném úseku tramvajové tratě jezdí náhradní autobus X12. Mezi Hlubočepy a Sídlištěm Barrandov dopravní podnik zavedl tramvajovou linku 32.

Narozdíl od Anděla se tady ale jezdí bez potíží.