V kraji už se žádného majetku nedotknu, uvedl manžel hejtmanky Jermanové

  12:59aktualizováno  13:13
Manžel středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové v pondělí veřejně slíbil, že se už nedotkne žádného majetku kraje. Reagoval tak na kritiku, že používá služební auto své ženy k jízdám do zaměstnání.

Na to, že takovým způsobem auto užívá, přišly Seznamzpravy.cz

„S politickými funkcemi mé ženy mi přibyly společenské povinnosti. Doprovázím manželku na akcích, to je vše,“ uvedl v pondělí na tiskové konferenci manžel středočeské hejtmanky Jakub Pokorný.

Jaroslava Pokorná Jermanová má k dispozici dva automobily a tvrdí, že podle smlouvy s krajem může jedno z nich řídit i její manžel, který ji má vozit o víkendech na akce ve Středočeském kraji.

Podle Pokorného je služební auto značky Škoda Superb dva roky staré a je po bývalém hejtmanovi, model auta ani jeho výbavu proto on ani nevybíral.

Fotogalerie

„Na toto služební auto je smlouva, která upravuje naše povinnosti směrem k soukromým jízdám. Tyto jízdy musíme vykazovat a samozřejmě uhradit náklady,“ uvedl Pokorný s tím, že náklady na pohonných hmotách za dobu užívání činily 29 825 korun.

„Mrzí mě, že se Jarka dostala do nepříjemné situace a požádal jsem jí, aby nás auta okamžitě zbavila. Slibuji, že už se žádného předmětu Středočeského kraje nedotknu, kromě své manželky,“ dodal Pokorný. 

Pokorná Jermanová se k věci nevyjádřila. Již dříve však i ona poukázala na fakt, že za luxusní auto platí i ujeté kilometry a také plní daňové povinnosti s autem spojené.

Opozice se chce na smlouvu podívat

Možnost využívat služební auto manželem hejtmanky potvrdil i krajský úřad s tím, že jedno služební auto je hejtmance k dispozici s řidičem a druhé je sdílené s krajským úřadem a je využíváno podle potřeb Pokorné Jermanové a úřadu.

Jak vypadá smlouva o využívání vozu hejtmankou pro soukromé účely a další okolnosti budou předmětem interpelací opoziční ODS na nejbližším krajském zastupitelstvu. 

„Dovedu si představit, že manžel paní hejtmanky řídí služební vůz, pokud ji doprovází na nějaké akci. Ale aby jej využíval k jiným účelům, to si nedokážu představit, jaké by bylo vysvětlení takového postupu. Budeme proto chtít vědět, zda nedochází ke zneužívání majetku pořízeného z veřejných peněz,“ komentoval situaci krajský zastupitel Martin Kupka (ODS).

Autoři: ,

Nejčtenější

Na Václavském náměstí se zapálil muž, je ve vážném stavu v nemocnici

V Praze na Václavském náměstí u sochy svatého Václava polil hořlavinou a...

V Praze na Václavském náměstí u sochy svatého Václava se kolem 15. hodiny polil hořlavinou a zapálil čtyřiapadesátiletý...

Obvinění z vraždy pumpařky jdou do vazby. Nebyl jsem tam, křičel starší

Policie odvádí od soudu do vazební věznice staršího z obviněných z vraždy...

Okresní soud v Mělníku poslal do vazby oba muže podezřelé z prosincové loupeže a vraždy čerpadlářky v Nelahozevsi. Je...

Ze smrti čerpadlářky policie podezírá dva muže, viní je z loupeže a vraždy

Čerpací stanice u Nelahozevsi ve středních Čechách je po vraždě opět v provozu....

Středočeští kriminalisté sdělili podrobnosti k případu zavražděné čerpadlářky u Nelahozevsi. Potvrdili, že benzinku...

Do léta a sbohem. Brankář Čech ukončí profesionální kariéru

Český brankář ve službách Arsenalu Petr Čech děkuje fanouškům za podporu v...

Ještě pět měsíců a z Petra Čecha se stane bývalý profesionální fotbalista. V sedmatřiceti letech. "Po sezoně končím,"...

V centru Prahy se pokusil upálit další muž, policie zasáhla včas

Místo, kde se pokusil 19.1. upálit další muž.

Podle informací na policejním twitteru před čtvrtou hodinou odpolední oznámil na tísňovou linku sedmačtyřicetiletý muž,...

Další z rubriky

Tragická nehoda u Lochkovského tunelu, zemřel třicetiletý muž

Další záběry z nehody u Lochkovského tunelu

U vjezdu do Lochkovského tunelu na Pražském okruhu narazilo osobní auto do konstrukce tunelu. Při nehodě zemřel...

V centru Prahy se pokusil upálit další muž, policie zasáhla včas

Místo, kde se pokusil 19.1. upálit další muž.

Podle informací na policejním twitteru před čtvrtou hodinou odpolední oznámil na tísňovou linku sedmačtyřicetiletý muž,...

Anonym opět nahlásil bombu na VŠE v Praze 3, policie budovu evakuovala

Policie prohledává budovy Vysoké školy ekonomické na Žižkově a Jižním Městě...

Policisté opět evakuovali budovu Vysoké školy ekonomické na pražském Žižkově kvůli nahlášené bombě. Na místě jsou...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz