Sdružení z Hostivice posílá do voleb Rathovu mluvčí i jeho manželku

  9:36aktualizováno  10:45
Krajské volby ve Středočeském kraji mají nečekaného "hráče". Svou kandidátku totiž podalo i nové sdružení Středočeši2012.cz, které do jejího čela postavilo bývalou mluvčí kraje a spolupracovnici exhejtmana Davida Ratha Berill Maschekovou. Do voleb jde i Rathova manželka Eva.

Jedničkou na kandidátce Středočechů je bývalá mluvčí kraje Berill Mascheková. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Sdružení založil starosta Rathovy domovské Hostivice Jaroslav Kratochvíl, který krátce po zatčení hejtmana vystoupil z ČSSD.

Berill Maschekovou oslovil právě Kratochvíl. "Oslovil mě asi před třemi týdny a zeptal se, jestli bych měla zájem. Na jeho nabídku jsem kývla, měla jsem jedinou podmínku - že zůstanu nestraníkem. Nemám nyní ambici vstupovat do jakékoliv strany," řekla iDNES.cz Mascheková.

Taktiku a témata, se kterými půjde Mascheková do voleb, prý musí hnutí ještě doladit. "Řešili jsme registraci a kandidátku, sestavovali program, teď se zaměříme na taktiku samotné kampaně," řekla.

Největší krajskou bolest vidí ve stavu středočeských silnic - síť je hustá a kraj v minulých letech do jejích oprav a údržby nedal adekvátní množství peněz.

Osobně by pak také zrušila proplácení jízdného školákům v autobusech - takové přímé dotace, jako dosud, nejsou prý správnou cestou. "To byl program ČSSD, můj osobní názor je, že by se měly přesoutěžit smlouvy s dopravci, což by mělo vliv na cenu jízdného," řekla bývalá mluvčí.

A jak by se Berill Mascheková postavila k poplatkům v nemocnicích, tedy tématu, se kterým její bývalý šéf David Rath vyhrál ve Středočeském kraji volby? "Myslím si, že by měly být nižší, podle našich představ by to neměla být stokoruna, ale zhruba sedmdesát korun," řekla.

Na to, že se do voleb zapojí jak Mascheková, tak Rathova manželka Eva, upozornily Lidové noviny. Původně sdružení chtělo na kandidátku napsat i samotného Ratha, nakonec od toho upustilo, exhejtman totiž stále zůstává ve vazební věznici v Litoměřicích.

Hnutí na svých webových stránkách uvedlo, že chce prosazovat, aby byl kraj bohatý, rostoucí a současně absolutně šetrný k lidem a přírodě.

"V centru naší pozornosti je každý člověk a jeho právo na šťastný život v našem kraji. Neřídíme se pravo-levým pohledem, ale podporujeme a prosazujeme taková řešení, která jsou prospěšná pro drtivou většinu lidí," napsal Jaroslav Kratochvíl.

Autor:

Nejčtenější

Sparta - Slovácko 0:2, bez šancí, bez gólů, hosté trestali špatný výkon

Sparťanský útočník Libor Kozák nevěří svým očím během duelu se Slováckem.

Sparťanští fotbalisté vstoupili do nového ročníku levou nohou. V 1. kole Fortuna ligy proti Slovácku sehráli ve všech...

Učitel klečící na žákovi nepochybil. Nadávat však neměl, míní inspekce

Amatérské video zachytilo chování učitele Základní školy pro žáky se...

Česká školní inspekce (ČŠI) uzavřela vyšetřování incidentu ze Základní školy na pražském Zlíchově. Žáci na dvou videích...

Požár skladu s bateriemi je pod kontrolou. Škoda dělá přes pět milionů

Požár haly s bateriemi v Tursku u Prahy. (16. 7 .2019)

Po osmi hodinách se hasičům podařilo dostat požár skladu baterií a drobných elektrospotřebičů v Tursku u Prahy pod...

Babička zmizelé Valerie dostala osm let, mimořádně zvýšený trest nepadl

Obžalovaná Soňa K. u Obvodního soudu pro Prahu 3 (16. 7. 2019)

Soud potrestal babičku pohřešované Valerie osmi lety odnětí svobody ve věznici s ostrahou. Státní zástupkyně navrhla...

Kouč Jílek: Dostali jsme pořádnou facku, hodně lidem to nahraje

CO S TÍM? Zadumaný sparťanský trenér Václav Jílek během neúspěšného zápasu se...

Nikdy na jeho tým nepřišlo doma tolik fanoušků. „Skoro patnáct tisíc lidí, fantastická atmosféra a my se jim odvděčíme...

Další z rubriky

KVÍZ: Víte, kde v Praze stojí nejlepší stavby postavené po roce 1989?

Moderní pražské stavby

Po roce 1989 vznikla v hlavním městě řada staveb, které lze považovat za projev kvalitní moderní architektury....

Muž se ukájel před ženami v Praze 6, policie hledá další oběti

Dopadený deviant

Policisté zadrželi muže, který opakovaně osahával ženy v okolí Prahy 6. Viní jej z několika takových případů, z nichž v...

Policie porušila práva matky ztraceného Honzíka, když ji nepustila ke spisu

Honzík Nejedlý na archivním záběru z listopadu 1997

Policie chybovala, když neumožnila matce zmizelého chlapce Jana Nejedlého nahlížet do pátracího spisu. Potvrdil to...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz