Pražské metro kvůli nehodě v Moskvě čeká brzy kontrola bezpečnosti

  15:10aktualizováno  15:10
Kvůli úterní nehodě v moskevském metru, kde vykolejil vlak, čeká to pražské kontrola bezpečnosti. Uvedl to exředitel dopravního podniku a současný vedoucí Správy vozidel Metro Josef Němeček. Dodal, že každou nehodu metra ve světě odborníci studují. Snaží se z ní poučit a předejít podobnému neštěstí doma.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Yan Renelt, MF DNES

Máte bližší informace o tom, co se v Rusku stalo?
V úterý jsem volal kolegům do Moskvy a oni sami zatím důvod nehody neznají. Uváděná příčina je ale nesmysl. Napětí vypadává často a souprava při tom normálně zabrzdí. Muselo se buď jednat o mechanickou závadu, nebo se to stalo na výhybce. Všechna zabezpečovací zařízení mají své záložní zdroje, takže když vypadne napětí, funguje vše, co fungovat má. Vůz stojí, ale jinak zařízení jako signalizace nebo zabezpečovací zařízení normálně fungují.

Může se podobná nehoda stát i v pražském metru?
Jsem u provozu metra od začátku, takže mohu říct, že za těch čtyřicet let jsme nikdy nezapříčinili jediný úraz z důvodu špatného zařízení vlaku, vykolejení a tak dále.

Moskevské metro bylo vzorem pro to pražské. Je  v tom našem ještě nějaká převzatá technologie?
Já bych řekl, že už ne. Po devadesátém roce jsem se snažil, aby se změnily eskalátory, zabezpečovací a komunikační systém a tak dále. Něco tady třeba ještě je, ale my jsme to upravili tak, aby to odpovídalo našim bezpečnostním normám.

Můžeme věřit tomu, že je pražské metro bezpečnější?
Po revoluci jsem dělal ředitele metra a znám i ty ostatní systémy. Dovolím si tvrdit, že náš přístup k bezpečnosti je na vysoké úrovni. Vozy se pravidelně kontrolují, dělají se defektoskopické kontroly všech částí, dílů, aby nedošlo k únavovým lomům, které by mohly zapříčinit třeba to vykolejení. Probíhají pravidelné revize zabezpečovacího zařízení. Jsem osobně přesvědčen, že kvalita údržby v Praze je vysoká.

Jaké jsou nejčastější důvody nehod metra?
Jezdím dost často po světě a nehod jsem už potkal mnoho. Například letos dvakrát v Americe - v Chicagu a v New Yorku, v Římě, ve Valencii a tak dále. Když pak v té analýze jdete dopodrobna, zjistíte, že tam je s odpuštěním binec.

Chyba v systému práce?
Něco vypadne, někdo pochybí a lidé se naučí chybně pracovat. Pak jeden zaváhá, nad ním je třeba někdo, kdo to zachrání, ale když pak nastane situace, že zaváhá i ten, vede to k nehodě. Pak všichni najednou rozumí tomu, co se mělo dělat. Souvisí to i s penězi. Dokud to jezdí, tak se kritizuje, že je to drahé. Bezpečnost stojí peníze a to nechce nikdo slyšet, dokud to jezdí. Ale pak se stane nehoda a najednou se říká: To kdybyste řekli, tak se peníze se do toho dají. Takhle to znám ze světa.

Až bude příčina moskevské nehody známá, budete kontrolovat, zda je pražské metro právě v tom směru dostatečně zabezpečeno?
Samozřejmě, já se u všech nehod, které jsem po světě posbíral, pídím po příčinách a automaticky zohledňujeme, jestli je to doma v pořádku, jestli by se nám tahle nehoda mohla, nebo nemohla stát. Snažím se dopídit jádra problému, který vznikl, proč k té nehodě došlo, a porovnávám to s tím, jak to děláme doma. Takže až se to dozvíme, samozřejmě se na to u nás okamžitě podíváme. Stále se učíme z problémů venku.

Jak často děláte takovou speciální kontrolu v souvislosti s nějakým neštěstím?
Já bych řekl, že když jsme ještě měli ty originální ruské vozy, tak jsme to dělali stále. To každý den shořel vůz, stala se nehoda, támhle praskla náprava a tak dále. Tak jsme náš udržovací řád stále upravovali, dolaďovali, pilovali, abychom zohlednili všechny negativní informace, ke kterým jsme se dostali.

Pomohly vám tyto zkušenosti?
Když ve Škodovce modernizovali ruské vozy, zohledňovaly se všechny zkušenosti, které jsme nabyli. Nakonec se k nám jezdili dívat sami Rusové, jak je možné, že nám tady vozy tak fungují.

V Moskvě tomu tak nebylo?
Já jsem do Ruska jezdil patnáct let třikrát ročně, takže vím, v jakém stavu to tam bylo. Uzavíral jsem tam dodávky na další rok. Měli jsme devadesát bodů připomínek. Oni se chytali za hlavu, ale já jsem na ně tlačil, a to z pozice, kdy jsem byl politicky pod nimi. Díky těm nekvalitním ruským vozům jsme se toho hodně naučili. Měli jsme tu praxi, že přišel nový vůz a my jsme ho celý rozebrali do šroubku, vyndali písek, vadné součástky a znovu to tam dali zpátky. Tisíc normohodin trvalo, než se ruský vůz dostal na trať.

V Moskvě vykolejilo metro, zemřely dvě desítky lidí:

Autoři: ,

Nejčtenější

Sparta - Bohemians 1:0, pískot po výhře, rozhodla penalta v nastavení

Adam Hložek ze Sparty (vlevo) sleduje, zda si Vladislav Ljovin z Bohemians v...

Sparťanští fotbalisté zahájili jarní část sezony vítězstvím 1:0, po kterém publikum na hráče pískalo a vyhánělo trenéra...

Sparta se dohodla s Che-nanem, Dočkal míří do Číny ukončit kontrakt

3:0! Sparťanský záložník Bořek Dočkal mohutně oslavuje závěrečný gól 281....

Fotbalová Sparta zásadně pokročila k angažování Bořka Dočkala. Překonala nejsložitější překážku, definitivně se...

Slavia - Genk 0:0, tyče i spousta šancí, domácí ale gól nedali

TVRDÝ STŘET. Brankář Genku Danny Vukovic se pokouší vyboxovat míč ve vzdušném...

Mnoho příležitostí měli fotbalisté Slavie v úvodním utkání play off Evropské ligy proti Genku, jenže ani jednu...

Plzeň se Slavií drží pět pohárových míst, koeficient znovu posílil

EUFORIE. Plzeňští fotbalisté se radují z vítězného gólu v úvodním utkání...

Fotbalové Česko i pro pohárový ročník 2020/2021 vyšle do kvalifikace o Ligu mistrů dva kluby. A další tři budou bojovat...

Pro kvalitní čokoládu či kazeťák museli lidé do Tuzexu. Bony nabízela mafie

V Tuzexu u budovy Transgas (na snímku pohled z tehdejší třídy Lidových milicí,...

Dlouhé fronty před obchody, kolem kterých se nenápadně pohybovali překupníci neboli veksláci. Ti nabízeli bony neboli...

Další z rubriky

Cizinec létal krást do obchodů na letištích, chytili ho na Ruzyni

Nizozemský zloděj létal pravidelně krást na pražské letiště

Cizinecké policii se na Ruzyni podařilo dopadnout cizince, které létal vykrádat bezcelní obchody na letištích. Napáchal...

Požár chatky v Petrově u Prahy připravil o život pětačtyřicetiletou ženu

V Petrově u Prahy hořela v pátek večer třípodlažní chata. Plameny připravily o...

V Petrově u Prahy hořela v pátek večer třípodlažní chata. Plameny připravily o život pětačtyřicetiletou ženu. Na místě...

Za napadení pokřikujícího studenta navrhla žalobkyně policistům podmínky

Policisté Jan Nekvapil a Martin Kopp u Obvodního soudu pro Prahu 2 (5. ledna...

Státní zástupkyně navrhla podmíněné tresty a pětiletý zákaz činnosti dvěma policistům, kteří podle obžaloby ubližovali...

Najdete na iDNES.cz