Kvůli opravě nepojedou tramvaje deset dní přes Václavské náměstí

  16:23aktualizováno  16:23
Kvůli opravám trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená v centru Prahy nepojedou od tohoto čtvrtka do ranních hodin pondělí 29. října tramvaje v úseku mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská. Na Václavské náměstí cestující dovezou náhradní autobusy nebo metro. Výluka se dotkne řady denních i nočních linek.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Petr Topič, MAFRA

Trať mezi Jidřišskou a Lazarskou je zásadním pražským tramvajovým koridorem, pro který neexistuje alternativní trasa.

Například linka číslo 3 ve směru z Modřan tak nebude moci pokračovat přes Václavské náměstí a bude odkloněna přes zastávky Národní třída a Újezd směrem k Andělu. 

Podobně linka číslo 9 pojede namísto na Žižkov přes Karlovo náměstí a I. P. Pavlova do Vršovic a skončí na Kubánském náměstí. Dočasně vzniknou zastávky Lazarská ve Spálené ulici a Dlážděná u Senovážného náměstí.

Výluka se dotkne také linek 5, 6, 14, 24 a nočních tramvají 91, 92, 94, 95, 96 a 98. Dočasně zavedená linka 39 pojede v trase ze Spojovací přes Hlavní nádraží, Bílou labuť, Palmovku do Kobylis.

Dočasná noční tramvaj 65 propojí přes Hlavní nádraží a Strossmayerovo náměstí Kobylisy se Špejcharem. Druhá noční linka 68 pojede v trase Spojovací, Náměstí republiky a Strossmayerovo náměstí k Výstavišti.

Na trase Florenc - Masarykovo nádraží - Jindřišská - Václavské náměstí - Karlovo náměstí bude v denním provozu zavedena náhradní autobusová linka X3 a v nočním X92. Lazarská funguje také jako centrální přestupní bod pro noční tramvaje. Ten se po dobu výluky přesune na zastávky Karlovo náměstí a Novoměstská radnice.

Jízdní řády

Jízdní řády vlaků, autobusů a MHD zdarma

„Pro cesty v centrální oblasti města doporučujeme využívat především linky metra,“ nabádá dopravní podnik své zákazníky.

Po skončení výluky na křižovatce Lazarská x Spálená navíc budou následovat další práce ve směrech ke Karlovu náměstí a k Národnímu divadlu a Újezdu.

První dva dny výluky budou cestující o změnách informovat pracovníci DPP v reflexních vestách. Podnik také v oblasti rozmístí informační tabule.

V polovině září musela být kvůli poškození kolejnic na několik dní uzavřena trať v úseku Lazarská - Národní divadlo - Újezd. Opravy této části tramvajové trati podle DPP přijdou na řadu po skončení aktuálně hlášené výluky.

Podle plánů DPP by měla v budoucnu vzniknout nová tramvajová trať od Vinohradské k budově hlavního nádraží a dále do Bolzanovy ulice. Má nabídnout možnost v případě havárií nebo výluk trať mezi Jindřišskou a Lazarskou objet.

Vyloučený úsek tramvajové trati mezi Jindřišskou (zeleně) a Lazarskou (červeně)

Vyloučený úsek tramvajové trati mezi Jindřišskou (zeleně) a Lazarskou (červeně)

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store © freytag & berndtSHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Změny tras tramvajových linek

Linka č. 3 bude ve směru od Levského ze zastávky Lazarská odkloněna přes zastávky Národní třída, Újezd, Anděl a Kotlářka do obratiště Sídliště Řepy.

Linka č. 5 bude vedena v trase Sídliště Barrandov – Jiráskovo náměstí– Národní divadlo –Národní třída – Lazarská (ve Spálené ulici) – Myslíkova – Sídliště Barrandov.

Linka č. 6 bude ve směru od Palmovky ze zastávky Masarykovo nádraží odkloněna přes zastávky Hlavní nádraží, Olšanské náměstí, Flora, Želivského a Depo Hostivař do obratiště Ústřední dílny DP.

Linka č. 9 bude ve směru od Sídliště Řepy ze zastávky Lazarská odkloněna přes zastávky Karlovo náměstí, I. P. Pavlova, Otakarova a Koh-i-noor do obratiště Kubánské náměstí.

Linka č. 14 bude v úseku Lazarská – Bílá labuť odkloněna přes zastávky Národní třída, Staroměstská, Čechův most a Náměstí Republiky.

Linka č. 24 bude vedena v trase Kubánské náměstí – Albertov– Výtoň – Palackého náměstí – Jiráskovo náměstí – Myslíkova –Karlovo náměstí – Kubánské náměstí.

Historická linka č. 41 bude v úseku Lazarská – Strossmayerovo náměstí odkloněna přes zastávky Karlovo náměstí, Palackého náměstí, Jiráskovo náměstí, Národní divadlo, Staroměstská, Právnická fakulta a Čechův most.

Linky č. 91, 94 a 96 budou v úseku Lazarská – Strossmayerovo náměstí odkloněny přes zastávky Národní třída, Staroměstská a Čechův most.

Linka č. 92 bude v úseku Lazarská – Bílá labuť odkloněna přes zastávky Národní třída, Staroměstská, Čechův most a Náměstí Republiky.

Linka č. 95 bude ve směru od Ústředních dílen DP zkrácena do zastávky Novoměstská radnice – dále pokračuje jako linka č. 98 směr Sídliště Řepy.

Linka č. 98 bude ve směru od Sídliště Řepy ze zastávky Lazarská odkloněna do zastávky Karlovo náměstí – dále pokračuje jako linka č. 95 směr Ústřední dílny DP.

Zavedené tramvajové linky

denní provoz

Linka č. 39 v trase Spojovací – Ohrada – Olšanská – Hlavní nádraží – Masarykovo nádraží – Bílá labuť – Florenc – Palmovka – Kobylisy (vybrané spoje jsou v provozu pouze v trase Spojovací – Bílá labuť).

noční provoz

Linka č. 65 v trase Vozovna Kobylisy – Kobylisy – Palmovka – Olšanská – Hlavní nádraží – Náměstí Republiky – Strossmayerovo náměstí – Letenské náměstí – Špejchar.

Linka 68 v trase Spojovací – Ohrada – Želivského – Flora – Hlavní nádraží – Náměstí Republiky – Strossmayerovo náměstí – Výstaviště Holešovice.

Autoři: ,

Nejčtenější

Policie odkryla identitu pachatele, který hrozil střelbou na českých školách

Zásahové jednotky na soutěži likvidovaly gang i toxickou látku.

„Pražská policie právě zjistila identitu pachatele, který na Twitteru hovořil o hrozbě střelbou ve školách v Praze....

Bouřky se přehnaly nad Českem, zasáhly hlavně střední a východní Čechy

Sobotní bouřka v Jihlavě. (16.6.2019)

Velmi silné bouřky s přívalovým deštěm hrozí v neděli odpoledne v Moravskoslezském, Olomouckém a částečně Zlínském...

Česko - Bulharsko 2:1, solidní hra, obrat, góly Schick. Fotbalisté vyhráli

ZACHRÁNCE. Český fotbalista Patrik Schick (vlevo) slaví společně s Jakubem...

Čeští fotbalisté v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2020 dali první gól a poprvé vyhráli. Ve svém druhém...

Praha 6 vyhlásila dopravní nouzi, trpí pod náporem vozidel

Kolony v Praze během dočasného uzavření tunelu Blanka. (11. dubna 2018)

Městská část Praha 6 ve čtvrtek vyhlásila Stav dopravní nouze. Návrh odsouhlasilo 29 z 38 přítomných zastupitelů. Ti...

Hlad a přivazování k záchodu. Babička zmizelé Valerie odmítla vypovídat

Pohřešovaná Valerie (vlevo) a její obviněná babička Soňa K. u soudu 4. 3. 2019

Šestiletou Valerii z Prahy 3, která je od roku 2017 pohřešovaná, podle obžaloby dlouhodobě týrala její babička. Žena,...

Další z rubriky

Praha 6 vyhlásila dopravní nouzi, trpí pod náporem vozidel

Kolony v Praze během dočasného uzavření tunelu Blanka. (11. dubna 2018)

Městská část Praha 6 ve čtvrtek vyhlásila Stav dopravní nouze. Návrh odsouhlasilo 29 z 38 přítomných zastupitelů. Ti...

V centru Prahy se sešli příznivci návratu Mariánského sloupu, došlo k potyčce

Na Staroměstském náměstí v Praze probíhalo od 16 hodin veřejné shromáždění za...

Bez potyčky s městskou policií se neobešlo sobotní umístění části balustrády repliky Mariánského sloupu na pražském...

Na dálnici D10 se srazilo auto s motorkou. Na místo musel vrtulník

Nehoda motorky a automobilu se stala v sobotu večer v Ostružné na Jesenicku...

Dálnici D10 uzavřela dnes na 57. kilometru na Mladoboleslavsku ve směru na Prahu nehoda osobního auta a motocyklu. Při...

Najdete na iDNES.cz