V havarijním stavu jsou v Praze i podchody, nad jedním omezili provoz

  16:22aktualizováno  16:22
Vozovka v Türkově ulici nedaleko zastávky Chodovská tvrz na pražském Jižním Městě je zúžená ze tří na dva pruhy a nesmějí tam projet auta těžší než patnáct tun. Je to důsledek špatného stavu podchodu pod silnicí. A takový není v hlavním městě zdaleka jediný.

Podchod pod ulicí Türkova je ve špatném stavu. TSK na silnici omezila dopravu a chystá jeho opravu. | foto: TSK

„Podchod pod ulicí Türkova je ohodnocen stupněm stavu nosné konstrukce VI - velmi špatný a spodní stavby IV - uspokojivý,“ informovala iDNES.cz mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

Podle ní provedla městská firma v létě 2018 diagnostický průzkum, ze kterého vyplynula nutná opatření, na která správce objektu reagoval a preventivně nechal podchod provizorně zajistit.

„Bylo provedeno odstranění degradujících částí betonu včetně pasivace výztuže a tyto údržbové práce probíhají pravidelně ve tříměsíčním cyklu,“ sdělila Lišková s tím, že dále byly na místě osazeny značky včetně betonových svodidel u středového travnatého pásu. 

Fotogalerie

„V tuto chvíli jsou u podchodu splněny všechny požadavky z diagnostiky vyplývající, až na poslední - tedy do pěti let provést celkovou rekonstrukci. Mostní objekt je předán na investiční úsek TSK a celá oprava bude koordinována s Kolektory Praha tak, aby proběhla současně i s kolektorem KP 21, který je součástí celého mostního objektu,“ sdělila Lišková.

Ještě v roce 2019 by mohla TSK upravit vzhled podchodu tak, aby do rekonstrukce působil příjemnějším dojmem.

Nicméně podchod pod silnicí v ulici Türkova není jediný ve špatném stavu. Dalším podchodem je ten pod Sokolskou ulicí na Fügnerově náměstí a podchod pod ulicí Československého exilu.

„Na všechny tyto objekty se připravuje projektová dokumentace k celkové rekonstrukci. Také se v letošním roce zaměřujeme i na vzhled jednotlivých objektů a budeme ty nejhorší upravovat a čistit,“ dodala Lišková.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store © freytag & berndtSHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Červenou je označen podchod pod ulicí Türkova, modře pod ulicí Československého exilu a zelenou barvou podchod pod Sokolskou ulicí.

Technická správa komunikací v minulém roce vypracovala také analýzu stavu všech mostů v Praze. Ukázalo se, že přes sto mostů z celkových 700 je ve špatném až havarijním stavu, včetně Karlova mostu.

O stavu mostů se začalo mluvit poté, co se zřítila lávka v Troji a zranili se při tom čtyři lidé. Velké vášně vzbudil i Libeňský most, který se musel kvůli havarijnímu stavu na čas uzavřít. Mluvilo se i o jeho zbourání.

Autor:

Nejčtenější

Slavia - Sevilla 4:3 po prodloužení, postup trefil v poslední chvíli Traoré

Slávisté slaví postup do čtvrtfinále Evropské ligy proti FC Sevilla.

Byla to noc, na kterou slávisté nikdy nezapomenou. Zážitek na celý život. Český tým dovedl odvetu Evropské ligy proti...

Vysněný los. Slavia ve čtvrtfinále Evropské ligy vyzve Chelsea

ROZLOSOVÁNO. Takhle vypadají dvojice pro čtvrtfinále Evropské ligy.

Slávističtí fotbalisté se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají s Chelsea. První zápas se 11. dubna hraje v Edenu, odveta...

Muž s piercingem u penisu přepadl ženu a déle než hodinu ji znásilňoval

Hledá se pachatel, který na Praze 10 znásilnil ženu

Policisté pátrají po muži, který v Praze 10 přepadl a déle než hodinu znásilňoval šestapadesátiletou ženu vracející se...

Sparta - Olomouc 2:1, po půli zlepšení, skóre z penalt otáčel Kanga

Guélor Kanga ze Sparty (uprostřed) se raduje se spoluhráči Benjaminem Tettehem...

Fotbalisté Sparty vyhráli i šesté jarní utkání, proti Olomouci otočili ve 25. kole na 2:1 díky dvěma pokutovým kopům....

Matěj Stropnický zachraňuje zámek. Každou neděli jej otevírá veřejnosti

Zámek Osečany je státem prohlášenou kulturní památkou a chátrá od revoluce, kdy...

Matěj Stropnický opustil politiku a přesídlil na venkov do Osečan, kde si s partnerem Danielem Krejčíkem pořídili...

Další z rubriky

Čtenáře před 30 lety lákala beletrie, knihy bývaly žádané podpultovky

Na některé žádané knihy se před třiceti lety stály fronty. Bestselery se...

Na některé žádané knihy se před třiceti lety stály fronty. Bestselery se prodávaly „pod pultem“ podobně jako pravá...

Provoz na Štěrboholské spojce zpomalí opravy, práce potrvají do srpna

Na Štěrboholské radiále čekají řidiče až do srpna kolony

Řidiči mohou od pondělí očekávat komplikace na Štěrboholské spojce, kde od pondělí Technická správa komunikací (TSK)...

Dělníci našli ve výkopu v Praze dělostřelecký granát, ulici evakuovali

Dělníci našli ve výkopu v Praze 4 dělostřelecký granát. Policie evakuovala...

Při výkopových pracích našli dělníci na pražském Chodově starou munici. Jednalo se o nevybuchlý dělostřelecký granát....

Najdete na iDNES.cz