V Butovicích otevřelo diagnostické centrum.

V Butovicích otevřelo diagnostické centrum. | foto: AKESO

V Butovicích otevřelo diagnostické centrum, pyšní se špičkovým vybavením

  • 0
V pražských Nových Butovicích se v pondělí otevřelo nové diagnostické centrum. Pod jednou střechou budou lékaři poskytovat péči o matky, děti a dospívající, k dispozici budou ale také vybrané služby pro dospělé klienty.

Centrum patří pod Nemocnici Hořovice, která je součástí zdravotnického holdingu AKESO. „Jako jediní v době pandemie koronaviru otevíráme nové zdravotnické zařízení,“ uvedl řecký majitel holdingu Sotirios Zavalianis.

Pacientům bude centrum poskytovat péči praktického pediatra, dětské pneumologie a alergologie, dětské ortopedie, dětské gynekologie a dětské neurologie. Bude zde také fungovat urologické a výživové poradny. Zdravotní péči dospělým klientům centrum nabídne z oblastí revmatologie a gynekologie.

„Budou zde pracovat špičkoví odborníci z Nemocnice Hořovice. Pokud pacienti po návštěvě našeho centra budou potřebovat navazující péči, potom jsou ji připravené poskytnout jak přímo Nemocnice Hořovice, tak i Rehabilitační nemocnice Beroun,“ dodal Zavalianis.

Nejmodernější radiodiagnostika

Špičkově vybavené zdravotnické zařízení se pyšní jedním z nejmodernějších pracovišť radiodiagnostiky ve střední Evropě, které je vybaveno mimo jiné magnetickou rezonancí Siemens Magnetom Vida.

„Pro naše klienty máme také speciální brýle, které pacientovi promítají během vyšetření vybrané audiovizuální programy. To ocení zejména pacienti trpící strachem z uzavřených prostor či děti, kterým projekce pomůže překonat obavy z vyšetření,“ řekl ředitel centra Pavel Scholz.