Princip Corrency spočívá v tom, že lidé dostanou cílenou dotaci a sami se rozhodnou, u kterých ze zapojených obchodníků ji uplatní. Při nákupu je budou lidé moci použít na polovinu útraty, zbytek uhradí ze svého.
Kromě podpory lokálních podnikatelů má být tento model podle zástupců radnice pro městskou část užitečný také v tom, že získá data o tom, o které obchody či služby je mezi místními obyvateli skutečný zájem. Ta pak může využít například při výběru nájemců komerčních prostor.
Radní městské části Karel Grabein Procházka uvedl, že se lidé budou moci do projektu hlásit on-line i fyzicky, aby vybraných 2 000 lidí co nejlépe odpovídalo demografii Prahy 1.
„Budeme se snažit, aby vzorek lidí byl co nejvíce reprezentativní,“ řekl. Dodal, že nyní ve spolupráci s poskytovatelem řešení Corrency připraví v následujících týdnech přesnou podobu zkušebního projektu. Podle předpokladů by mohl fungovat v květnu a červnu.
Poplatek provozovateli systému Corrency bude sedm procent z celkem alokovaných dvou milionů korun. CEO systému a bývalý pražský zastupitel za ANO Petr Stuchlík uvedl, že o využití projektu jedná i s řadou dalších institucí včetně ministerstev. „Jsem přesvědčen, že do konce tohoto roku ten systém poběží na mnoha úrovních včetně těch centrálních,“ řekl.
První dvouměsíční zkušební projekt systému Corrency pro samosprávu se uskutečnil loni v Kyjově. Pro tamní radnici byl zdarma, na jeho fungování se dotací podílelo ministerstvo průmyslu a obchodu a 800 000 korun pro obyvatele uhradila firma I, Foundation, která projekt vymyslela.
Podle tvůrců se zapojilo více než 1 500 obyvatel, kteří spolu s vlastními prostředky podpořili místní obchodníky bezmála dvěma miliony korun. V Praze již kromě Prahy 1 zapojení do projektu schválila také Praha 18.