„Po půl jedenácté vyjížděli policisté na základě oznámení na základní školu v Černošicích, kde měl žák vytáhnout zbraň během výuky. Zbraň učitelka zajistila, policisté pak prověřováním zjistili, že se jedná o dětskou zbraň, tzv. kapslíkovku. Chlapec na nikoho neměl mířit, nikomu se nic nestalo, nikomu nevyhrožoval,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.
Soukromá záchranná služba Trans hospital plus zprvu na síti X napsala, že „žák šesté třídy vytáhl během vyučování maketu zbraně a mířil na vyučující i spolužáky“, odpoledne však své sdělení korigovala do podoby odpovídající policejní verzi.
Pro iDNES.cz záchranka uvedla, že žáka převezla na dětské oddělení do nemocnice v Motole. „Nikdo se nezranil,“ dodala.
Ředitelka školy Ludmila Zhoufová na dotaz redakce nechtěla událost komentovat. „Nemohu vám k tomu nic říct, ještě to nemáme zprocesované s rodiči,“ řekla.
Školák na jihu Čech namířil zbraň na učitelku a stiskl spoušť. Zadržela ho policie![]() |
Před třemi dny policisté zasahovali kvůli zbrani na základní škole v Rudolfově na Českobudějovicku. Třináctiletý chlapec zde mířil pistolí na učitelku, ta jej sama zneškodnila. Případ policie vyšetřuje pro podezření z pokusu o vraždu.
Ten den policisté zasahovali také na střední škole v Praze 2. Důvodem bylo oznámení, že do školy přijde žák se zbraní a použije ji. Policisté ho zadrželi, zbraň u něj ale nenašli.