Překupníci vezli v dodávce padělané mobily, ukryli je i do dutin vozu

  • 14
Celníci zastavili v noci na dnešek na dálnici D1 rumunskou dodávku, jejíž posádka převážela desítky padělků značkových mobilních telefonů. Přístroje našli celníci v taškách, pod sedadly i ukryté v dutinách vozu. Zboží zřejmě mělo skončit v Německu.

Vytipovanou dodávku s přívěsem celníci zastavili na 4,5. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. 

„Pod sedačkami, v taškách, ale i uvnitř konstrukčních dutin byly krabičky s telefony. Celníci zajistili celkem 77 telefonů značky Samsung a 74 telefonů značky Apple,“ uvedla mluvčí celníků Ivana Kurková. 

Protože byly přístroje poschovávané v celém autě, pojali celníci podezření, že půjde o padělané zboží. U telefonů iPhone se to potvrdilo, na výsledky šetření ohledně pravosti mobilů značky Samsung celníci zatím čekají. 

„Rumuni směřovali ze své země do Německa. Tašky měli popsané jmény a názvy měst, uvedla Kurková. Pokud by se podařilo padělky prodat, vznikla by majitelům ochranných známek škoda přesahující pět milionů korun.

Podle Kurkové by měli lidé v čase nakupování vánočních dárků dát pozor, aby nekoupili padělky. „Podobných případů bude v těchto dnech přibývat,“ dodala Kurková s tím, že kvůli padělkům bude s překupníky zahájeno zkrácené řízení.


Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.