Lupiči se zbraní přepadli benzinku na Žižkově, pak ukradli auto a ujeli

  • 15
Čerpací stanici v Malešické ulici v Praze na Žižkově přepadli dopoledne dva muži. Obsluze vyhrožovali pistolí, odnesli si několik tisíc korun. Z místa odjeli v uloupeném autě, které policisté následně našli nedaleko Palmovky.

„Přijali jsme oznámení o loupežném přepadení v čerpací stanici Shell. Dva muži přistoupili k obsluze a pod pohrůžkou krátké střelné zbraně se dožadovali hotovosti,“ uvedla mluvčí policie Lucie Drábková.

Fotogalerie

Množství ukradených peněz policie nespecifikovala, podle informací z místa šlo o částku v řádu tisíců korun.

Následně muži odešli před čerpací stanici, odkud chtěli uloupit auto, které stálo u stojanu. 

„Pod hrozbou zbraně nutili ženu z vozidla vystoupit, ta se však začala bránit, a tak se mužům nepodařilo vozidlo uloupit. Proto utekli do vedlejší ulice, kde pod pohrůžkou střelné zbraně donutili vystoupit řidiče vozidla a s tímto z místa odjeli,“ dodala Drábková.

Při prvním ani druhém přepadení nebyl podle policie nikdo zraněn.

Policisté uloupený vůz vypátrali v ulici Na Kopečku v Praze 8, pachatele loupežného přepadení se jim však zatím vypátrat nepodařilo.

Lupiči přepadli čerpací stanici v ulici Malešická (červená značka), s ukradeným autem odjeli až do ulice Na kopečku v Praze 8 (modrá značka).

Lupiči přepadli čerpací stanici v ulici Malešická (červená značka), s ukradeným autem odjeli až do ulice Na kopečku v Praze 8 (modrá značka).

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.