Serveru Seznam Zprávy to řekl místopředseda představenstva Atrisu Tomáš Jícha. Amadeus Real Estate i Atris mají stejné konečné vlastníky, a to bratry Václava a Martina Klánových.
„My si teď Máj pečlivě prověřujeme po všech stránkách. Pokud prověrky vyjdou, budeme jednat o ceně. Věříme tomu, že se dokážeme s prodávajícím dohodnout na takové ceně, která přinese investorům dostatečný výnos a bude uspokojivá i pro prodávajícího,“ řekl Jícha. Podobnou operaci podnikl letos Amadeus a fond spravovaný firmou Atris také s projektem Palác Bristol v Dlouhé ulici v Praze 1.
Herní automaty, diskotéka i alkohol. Dětské kasino v Máji budí kontroverze |
„Nejedná se o střet zájmů, ale o využití synergií. V opačném případě bychom přece byli sami proti sobě. Zájmem akcionářů Atris investiční společnosti je dlouhodobé a úspěšné fungování fondu Realita, což by v případě ‚neférové‘ ceny za Máj moc smysl nedávalo,“ sdělil majitel Martin Klán.
Jícha podotkl, že riziko developerského projektu, jako byla rekonstrukce Máje, je pro fond určený pro drobné investory příliš velké. „Proto se development odehrál jinde. Fond však nyní bude moci těžit z výsledku. Je to podle mě správný model a přístup,“ řekl.
Vše je podle Jíchy dobře ošetřeno regulací a dalšími předpisy. „Budeme mít dva nezávislé znalecké posudky, které navíc zkontrolují komerční poradci. Všechno ještě zhodnotí náš manažer risku, svou roli v celé věci má i depozitář. Zkrátka chováme se k tomu jako k jakékoliv jiné nemovitosti,“ dodal.
Obchodní dům Máj v centru Prahy se zhruba po dvouleté rekonstrukci otevřel veřejnosti letos 24. června. V devíti patrech nabízí Máj obchody, restaurace, zábavní centra či střešní vyhlídkovou terasu. Ještě před otevřením vyvolali kontroverze dva několikametroví pohybující se motýli s trupem napodobujícím stíhačku spitfire od výtvarníka Davida Černého, které majitelé nechali osadit na fasádu budovy.