Videomapping na Národním muzeu při příležitosti oslav vzniku republiky. (27. října 2018) | foto: Yan Renelt, MAFRA

Praha vybrala organizátora videomappingu na Nový rok, budou tři projekce

  • 9
Na druhý pokus se podařilo pražskému magistrátu najít dodavatele novoročního videomappingu. Opět se do tendru přihlásila jediná firma, ale tentokrát se vešla do finančního limitu. Původně chtěl magistrát po pořadateli, aby zajistil i bezpečnost akce.

Pořadatelem novoročního videomappingu se stala firma Art 4 promotion.

„Společnost provede videomapping za cenu 1 990 000 korun. Videomapping bude rozdělen na sedm obrazů, měl by trvat deset minut a nese název My, Praha,“ řekl mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Světelná show se bude promítat na budovu Národního muzea a bude se třikrát opakovat vždy po hodinách. První projekce začne v 18.15 hodin, další v 19:15 a poslední ve 20:15.

Veřejnou zakázku na videomapping musel magistrát minulý měsíc vyhlásit znovu. Firma Art 4 promotion, která se jako jediná do soutěže přihlásila, nepočítala s tím, že bude muset zajistit i bezpečnost. Město v novém zadání podmínky změnilo tak, že bezpečnostní opatření zajistí město. Odhadem se mají náklady pohybovat okolo 350 tisíc korun.

Videomapping na Národním muzeu ke 100. výročí vzniku Československa

Podle odborníků by na organizaci videomappingu mohlo být už pozdě. Šéf Signal festivalu Martin Pošta v rozhovoru pro MF DNES dříve řekl, že až desetiminutová projekce se obvykle tvoří měsíc a půl.

Kromě novoročního videomappingu by mohli Pražané mít i ohňostroj, který město odmítlo letos pořádat. Tvůrci předchozích ročníků založili spolek  Ohňostroj pro Prahu, se kterým chtějí uspořádat vlastní ohňostroj. 

Podle informací iDNES.cz ohňostrojáři uvažují o tom, že by svou produkcí uctili památku Karla Gotta. Zatím ale nemají na ohňostroj peníze.

Od začátku října se jim podařilo od veřejnosti vybrat necelých 40 tisíc korun s tím, že důstojný ohňostroj podle pořadatelů vyjde na milion korun. 

„Jsme ochotni to financovat z vlastních prostředků, případně v rámci nějakého barteru s dalšími firmami,“ řekl MF DNES ohňostrůjce Martin Peter.

Svůj záměr chtějí podpořit kampaní a osvětou o nebezpečí ohňostrojů v ulicích města, podrobnost zatím spolek nezveřejnil.