Při střetu autobusu a náklaďáku zemřela učitelka, jedenáct lidí se zranilo

  • 227
U Nové Vsi na Mělnicku narazil do nákladního auta autobus, v němž zemřela jedna žena. Řidič autobusu je vážně zraněný. S lehkým zraněním vyvázlo devět školáků a druhá učitelka.

Nehoda se stala na silnici I/16 ve směru od Slaného na Mělník, poblíž exitu na 18. kilometru dálnice D8. Na místo jelo pět posádek záchranářů a lékař.

„Z dosud nezjištěných příčin narazil řidič autobusu zezadu do nákladního vozidla. Ve vozidle zůstal zaklíněn,“ uvedla mluvčí středočeské policie Markéta Johnová.

Fotogalerie

Podle informací iDNES.cz přišla o život jedna ze dvou učitelek, které jely v autobusu s asi čtyřiceti školáky.

Zemřelá žena seděla na předním sedadle a podle záchranářů utrpěla zranění neslučitelná se životem. Lékař mohl pouze konstatovat smrt.

Devět dětí bylo lehce zraněno a záchranáři je po ošetření na místě převezli do pražských nemocnic Motol, Bulovka a do Krče.

Pro nezraněné děti hasiči přistavili evakuační autobus.

Řidič autobusu utrpěl vážné zranění, záchranáři ho převezli do pražské vinohradské nemocnice. Druhá učitelka je zraněná lehce, také ji přepravila sanitka do nemocnice.

Dechová zkouška u řidiče autobusu neukázala přítomnost alkoholu. Přesnou příčinu i okolnosti nehody objasní až další vyšetřování.

Silnice I/16 byla po nehodě v úseku mezi kilometry 31 a 41 v obou směrech uzavřena, zprovozněna byla po 20. hodině.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap