Muž běhal po chodbách jednoho z domů a měl v ruce nůž. (19. 2. 2021

Muž běhal po chodbách jednoho z domů a měl v ruce nůž. (19. 2. 2021 | foto: Policie ČR

Muž vyhrožoval, pak se zabarikádoval v bytě. Policie ho předala psychiatrům

  • 2
Policisté v pátek vyjížděli do Jílkovy ulice na Praze 6. Dostali hlášení, že tam muž běhá po chodbách domu s nožem a nesrozumitelně křičí. Potom se zabarikádoval v jednom z bytů, kam policisté museli vniknout násilím.

„V pátek chvilku před 13. hodinou přijal operátor linky 158 oznámení, že v ulici Jílkova v Praze 6 běhá po chodbách jednoho z domů muž, který má v ruce nůž, něco pořvává a chová se nestandardně,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk

Na místo vyrazily policejní hlídky, které zjistily, že se muž zavřel v jednom z bytů. Policisté se s mužem zkontaktovali a snažili se zjistit, o co se jedná. Podezřelý na ně přes dveře pouze hulákal, že je zabije a mluvit prý bude pouze s někým z Útvaru rychlého nasazení.

Na místo následně přijeli policisté z oddělení hlídkové služby, místního oddělení, z pohotovostní motorizované jednotky, speciální pořádkové jednoty, zásahové jednoty, vyjednavač a kriminalisté. 

„S mužem nejprve proběhlo vyjednávání, ale pak museli přijít na řadu policisté ze zásahové jednotky pražské policie, kteří provedli násilný vstup do bytu a použili zásahové výbušky,“ sdělil Daněk. 

Vstup do bytu byl zabarikádovaný nábytkem, ledničkou a dalšími věcmi. Po překonání těchto překážek policisté muže za použití donucovacích prostředků zajistili.

Čtyřiačtyřicetiletý muž skončil v péči záchranářů, kteří ho převezli do psychiatrické léčebny. Během zákroku nebyl nikdo zraněn. Případ je nyní v kompetenci kriminalistů, kteří ho prověřují a právní kvalifikace zatím nebyla stanovena.