Kolaps metra kvůli výlukám. Stanici kvůli náporu cestujících krátce zavřeli

  • 643
Lidé v první všední den výluky části pražského metra linky C zaplnili stanici Pražského povstání tak, že načas musel být omezen provoz metra a vstup do stanice byl uzavřen.

Komplikace ráno postihly cestující na lince metra C, stanice Pražského povstání byla okolo deváté hodiny zaplněna lidmi.  

Fotogalerie

Náporu lidí, kteří se přesouvali z metra na náhradní autobusy, přestala stačit kapacita stanice, dopravní podnik proto přibrzdil metro a uzavřel vstup do stanice do doby, než ji opustí všichni lidé, které přivezlo metro. Na výstup ze stanice cestující čekali až dvacet minut.  

„Při výluce způsobila potíže omezená kapacita stanice Pražského povstání, čekání na výstupu ze stanice bylo až dvacet minut, kvůli tomu se zdržovaly soupravy i v opačném směru a na lince C tak byl nepravidelný provoz. Nyní už se situace stabilizuje,“ informoval kolem desáté hodiny Regionální organizátor pražské integrované dopravy (ROPID) na Twitteru.

Metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov nejede kvůli výměně pražců od soboty a mimo provoz bude do soboty 6. července. Místo metra jezdí autobusy XC. 

Kolem půl desáté dopoledne se situace začala stabilizovat, řekl ČTK pracovník dispečinku dopravního podniku.

VIDEO: Oprava kolejí na Smíchově brzdila dopravu

Podle něj problém dnes způsobilo mimo jiné to, že lidé si zatím nezvolili alternativní trasy a stanice Pražského povstání je příliš úzká. „Nahradit metro v plné kapacitě se bohužel nedá,“ uvedl dispečer.

Posílit náhradní autobusovou dopravu podle něj již ale nelze, autobusy jezdí v minutových intervalech, což je podle něj na hraně kapacity. Informátoři ve stanici podle něj proto cestující směřují i na tramvaje.

Posílejte fotky a videa

Pojedete i v úterý do práce pražskou MHD? Napište nám a vyfoťte, když narazíte na problém.

Pošlete své záběry do rubriky Očima čtenářů.

Použité fotografie či videa odměníme honorářem. Podmínky použití fotografií a videozáznamů najdete zde.

Pražce v metru dopravní podnik postupně vyměňuje od předloňského roku. Podle dřívějších informací by z tohoto důvodu měla být letos na podzim další výluka v úseku Pražského povstání a Vyšehrad.

Během pondělního dopoledne doprava kolabovala také na Andělu. Plánovaná výluka tramvají překvapila řidiče, kteří ráno stáli v kolonách v Radlické i Plzeňské ulici. 

01.července 2019 v 08:48, příspěvek archivován: 01.července 2019 v 10:57

@VojtechGibis @DPPOficialni Metro C, Pražského povstání, náhradní doprava.... kolik z těchto lidi si zítra vezme auto a ještě to zhorší? https://t.co/uJgR9AgV6O

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů. Jednodenní pololetní prázdniny jsou v pátek 29. ledna.