Kralupy letos postaví velké moderní sportoviště. Bude pro tenis, atletiku i bruslaře

  15:12aktualizováno  15:12
Zastupitelé Kralup nad Vltavou chystají výstavbu velkého moderního sportoviště. Vyrůst by mělo v bezprostřední blízkosti zimního stadionu v Lobečku. Místní sportovci se dočkají tenisových kurtů, okruhu pro in-line bruslaře i atletického areálu. Radnice získala dotace z Regionálního operačního programu.

Město chce postavit velké sportoviště u zimního stadionu v Lobečku. Ilustrační foto | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Sportoviště v Lobečku by mělo být hotové do konce srpna, vedení města zatím připravuje výběrové řízení na zhotovitele.

"V areálu chceme postavit atletický ovál včetně zařízení pro atletické disciplíny, in-line okruh pro bruslaře a tenisové i beachvolejbalové kurty, které ve městě zatím chybí," vyjmenovává místostarosta Kralup Libor Lesák.

Ve sportovním areálu by měla vyrůst i malá tribuna. V Kralupech půjde o vůbec první sportoviště s umělým povrchem. "Obyvatelé města, školáci nebo sportovní oddíly ho tak budou moci využívat téměř za jakéhokoli počasí," vyzdvihuje přednosti projektu místostarosta.

Umělý povrch totiž ani v zimě nezamrzne. "Hlavně se ale u nás konečně rozšíří nabídka aktivního odpočinku pro každého," vysvětluje Lesák. Výstavbu areálu za zhruba čtrnáct milionů korun naplánovala kralupská radnice na období prázdnin.

Kulturní dům bude jako nový. A ještě ušetříme na provozu

Ve stejné době projde rekonstrukcí také interiér kralupského Kulturního domu Vltava. "Prázdniny jsou ideální dobou na podobné práce. Dospělí a děti odjíždějí na prázdniny. Moc akcí se nekoná ani v kulturním domě," vysvětluje Lesák.

V kulturním domě se bude opravovat hlavně jeviště a hlediště. Vyměněny budou i parkety, okna a světla. Celý sál řemeslníci vymalují a namontují nové sedadla pro diváky. Rekonstrukcí projdou i šatny.

Oprava kulturního domu přijde na zhruba jedenáct milionů korun. I v tomto případě půjdou peníze z dotací z Regionálního operačního programu.

Interiér kralupského kulturního stánku je přibližně pětatřicet let starý a jeho úpravou vedení města z dlouhodobého hlediska údajně ušetří.

"Náklady na provoz a údržbu jsou v současné době docela vysoké," říká místostarosta Lesák. "Stále totiž musíme investovat do drobných oprav, kterých je v tak starém objektu čím dál tím víc," doplňuje.

PLÁNOVANÉ STAVEBNÍ AKCE

Sportovní areál v Lobečku
V areálu v Lobečku vyroste atletický ovál včetně zařízení pro atletické disciplíny, in-line okruh a kurty pro tenis i plážový volejbal. Stavět se bude o letních prázdninách.

Rekonstrukce KD Vltava
Opravy se dočká prostor jeviště, hlediště a zázemí Kulturního domu Vltava. Vyměněny budou například okna, parkety, světla nebo sedačky pro diváky. Opravovat se bude o letních prázdninách.

Zdroj: Městský úřad Kralupy nad Vltavou

Nejčtenější

Sparta - Bohemians 1:0, pískot po výhře, rozhodla penalta v nastavení

Adam Hložek ze Sparty (vlevo) sleduje, zda si Vladislav Ljovin z Bohemians v...

Sparťanští fotbalisté zahájili jarní část sezony vítězstvím 1:0, po kterém publikum na hráče pískalo a vyhánělo trenéra...

Sparta se dohodla s Che-nanem, Dočkal míří do Číny ukončit kontrakt

3:0! Sparťanský záložník Bořek Dočkal mohutně oslavuje závěrečný gól 281....

Fotbalová Sparta zásadně pokročila k angažování Bořka Dočkala. Překonala nejsložitější překážku, definitivně se...

Slavia - Genk 0:0, tyče i spousta šancí, domácí ale gól nedali

TVRDÝ STŘET. Brankář Genku Danny Vukovic se pokouší vyboxovat míč ve vzdušném...

Mnoho příležitostí měli fotbalisté Slavie v úvodním utkání play off Evropské ligy proti Genku, jenže ani jednu...

Plzeň se Slavií drží pět pohárových míst, koeficient znovu posílil

EUFORIE. Plzeňští fotbalisté se radují z vítězného gólu v úvodním utkání...

Fotbalové Česko i pro pohárový ročník 2020/2021 vyšle do kvalifikace o Ligu mistrů dva kluby. A další tři budou bojovat...

Pro kvalitní čokoládu či kazeťák museli lidé do Tuzexu. Bony nabízela mafie

V Tuzexu u budovy Transgas (na snímku pohled z tehdejší třídy Lidových milicí,...

Dlouhé fronty před obchody, kolem kterých se nenápadně pohybovali překupníci neboli veksláci. Ti nabízeli bony neboli...

Další z rubriky

Praha nevyhověla Zdeně Mašínové, která chce exhumovat ostatky své matky

Zdena Mašínová

Pražský magistrát nevyhověl Zdeně Mašínové, sestře bratrů Mašínů, exhumovat ostatky její matky na Ďáblickém hřbitově....

Auta, která spolu „mluví“, sci-fi nejsou, říká profesor Miroslav Svítek

Profesor z Ústavu dopravní telematiky Fakulty dopravní ČVUT Miroslav Svítek.

V praxi se s dopravní telematikou už setkal každý řidič. Jejím výstupem jsou třeba známé „zelené vlny“ na semaforech....

Požár chatky v Petrově u Prahy připravil o život pětačtyřicetiletou ženu

V Petrově u Prahy hořela v pátek večer třípodlažní chata. Plameny připravily o...

V Petrově u Prahy hořela v pátek večer třípodlažní chata. Plameny připravily o život pětačtyřicetiletou ženu. Na místě...

Najdete na iDNES.cz