Do bytu v ulici V. P. Čkalova v Bubenči se čtyřicetiletý muž dostal 6. dubna kolem třetí hodiny ráno. Mladý pár, který v bytě žije, probudily zvláštní zvuky z předsíně.
„Pak zjistili, že se jim v bytě pohybuje cizí vysoký muž s čelovkou na hlavě. Okamžitě zavolali na tísňovou linku, a když to zloděj uslyšel, tak z bytu odešel neznámo kam. S sebou si odnesl notebook, mobilní telefon a další cennosti za více než 70 tisíc korun,“ popsal mluvčí pražské policie Richard Hrdina.
Majitelé věcí měli v některých z nich sledování pomocí GPS, takže policisté zloděje vypátrali ještě před 04:00 na autobusové zastávce Špitálka v Dejvicích. Část lupu měl muž u sebe a notebook a mobilní telefon našli policisté v papírové tašce ukryté za zastávkou. Podezřelého zadrželi. Protože jde o recidivistu, tak je stíhán vazebně.
Vybíral si seniory a ženy. Šestnáctiletý za dva týdny přepadl či okradl šest lidí![]() |
V souvislosti s tímto případem policisté varují veřejnost před neopatrností. „Do bytu se (muž) vloupal pomocí platební karty, jelikož dveře byly pouze zabouchnuté,“ uvedl mluvčí.
„Dbejte prosím zvýšené opatrnosti a nenechávejte dveře pouze zabouchnuté, jelikož k překonání takové překážky stačí zlodějům pouze několik vteřin, a vmžiku vás tak mohou připravit o spoustu cenností,“ doplnil.