Dopravní podnik v Praze od září změní jízdní řád a přidá zastávky

  17:28aktualizováno  17:28
Dopravní podnik od začátku září zavede změny provozu linek městské hromadné dopravy. Změny se tak dotknou tramvají, autobusů i metra.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

1.Metro

Na všech linkách metra dopravní podnik posílí provoz v neděli dopoledne, kdy bude zhruba od 10. hodiny zaveden interval 7,5 minuty. Linky B a C budou navíc posíleny i v ostatních víkendových obdobích.

Na lince B bude v sobotu dopoledne i odpoledne a v neděli odpoledne bude zkrácen interval ze 7,5 minuty na 6 minut. 

Na lince C budou v úseku Ládví - Letňany vedeny všechny spoje, ruší se tedy pásmový provoz v pracovních dnech dopoledne a odpoledne. V sobotu dopoledne i odpoledne a v neděli odpoledne bude zkrácen interval linky C na 5 minut.

2.Tramvaje

V návaznosti na metro se zkrátí intervaly i tramvajových linek, konkrétně v neděli dopoledne od 10 do 13 hodin. Běžný interval dopravní podnik tedy aplikuje v neděli o tři hodiny dříve.

Linkám  1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 20, 23, 25, 26 se zkrátí na 15 minut. Linkám  9, 17, 22 poté na 7,5 minuty.

Tramvaji číslo 6 se v pracovní dny večer prodlouží interval z 10 na 20 minut. V sobotu a neděli budou na lince nasazeny dvouvozové soupravy nebo článkové tramvaje, ale interval se prodlouží na 15 - 20 minut.

Dopravní podnik dále trvale zřídí zastávku Vysočanská pro linky 14 (výstupní), 16 a 94 ve směru Lehovec. Poslední změnou pak bude změna názvu zastávky Stejskalova na zastávku Libeňský zámek, což se dotkne linek 3, 10, 24 a 95.

3.Autobusy

U autobusových linek dojde ke změnám linkového vedení v oblasti Malešic a na Radotínsku. Většina linek bude posílena v neděli dopoledne od 10 do 12 hodin v návaznosti na posílení metra. U páteřních linek se interval zkrátí z 20 na 15 minut, linka 119 pojede každých 7,5 minut.

Změna v oblasti Malešic

Další změna se dotkne linky 124, která bude zkrácena do trasy Želivského - Zelený pruh a v koncových úsecích ji nahradí linky 134 a 155. V pracovní dny dopravní podnik nasadí kloubové autobusy, o víkendu standardní.

U linky 155 se zřídí nová zastávka Habrová a v úseku trasy Želivského - Habrová bude linka posílena jako náhrada za zkrácenou linku 124.

Zkrácení trasy se dočká linka 163, konkrétně ze zastávky Depo Hostivař na Sídliště Rozhožník. V Malešicích ji poté nahradí linky 199 a 228.

Na trase Želivského  - Želivského (ve Vinohradské) - Pod Třebešínem - Na Palouku - Hostýnská - Plaňanská - Sídliště Malešice - Sídliště Malešice se zřídí nová linka 199 se standardními autobusy a bude v provozu celý týden.

Linka 228 bude z Uhříněvsi prodloužena přes Dubeč, Štěrboholy a Depo Hostivař do Malešic. Nová trasa poté povede přes zastávky Poliklinika Malešice - Černická - Sídliště Malešice - Limuzská - Černokostelecká - Depo Hostivař - Depo Hostivař (metro A) - Malešická továrna - Na Homoli - Průmyslová - Ústřední - Obchodní centrum Štěrboholy - Štěrboholy - Škola Štěrboholy - Perspektivní - Škola Dubeč - Za Pavilonem - Lázeňka - Dubeček - Dubečský hřbitov - Bečovská - Nádraží Uhříněves - Benice. V provozu bude celý týden.

Změna vedení v oblasti Radotína
Autobusová linka 172 bude v provozu v celé trase Smíchovské nádraží - Na Hvězdárně, bude tedy posílen úsek Velká Chuchle - Na Hvězdárně.

Linka 244 bude v pracovních dnech dopoledne a večer a dále o víkendu celodenně v úseku Smíchovské nádraží - Nádraží Radotín intervalově proložena s železniční linkou SZ. Při intervalu 30 minut každé z linek bude souhrnný interval do Radotína (bus/vlak) zhruba 15 minut.

Dále se posílí provoz linky 246 v pracovních dnech dopoledne a večer, o víkendu celodenně v úseku Sídliště Stodůlky - Nádraží Radotín a zkrátí se interval ze 120 minut na 60. Část spojů se převede v úseku Nádraží Radotín - Zbraslavské náměstí na novou linku 247.

Linka 247 se poté zřídí v trase Nádraží Radotín - U Jankovky - Vrážská - Přeštínská - Přístav Radotín - Lahovický most - Lahovice - Zbraslavské náměstí - Elišky Přemyslovny - Žabovřeská - U Včely - Sídliště Zbraslav. Na lince budou nasazeny midibusy a provoz bude celotýdenní.

Zřídí se i linka 248 ve dvou variantách. První varianta povede přes Nádraží Radotín - Otínská - Na Viničkách - Sídliště Radotín. Druhá trasa poté přes Nádraží Radotín - Otínská - Na Viničkách - Kolová - Viničky - Příbramská - Dehtínská - Vojetická - Zdická - Sídliště Radotín - Otínská - Nádraží Radotín. Na obou trasách budou jezdit celý týden midibusy.

Ostatní autobusové linky

Posílí se linka 102 v úseky Kobylisy - Šimůnkova. V přepravních špičkách pracovních dnů bude v provozu každý druhý spoj, v ostatních časech každý spoj.

Posílení provozu čeká o víkendu i linku 125, 129, 241 a 318. Na lince 130 bude zaveden provoz ve všední dny dopoledne v intervalu 60 minut, ve špičkách zůstane na 30 minutách. Posílení provozu se dotkne i linky 131.

Linka 134 se prodlouží o úsek Zelený pruh - Dvorce jako náhrada za zkrácenou linku 124. Jedná se tedy o trasu - Zelený pruh - Zemanka - U Dobečky - Dobeška - U Háje - U Školy - Dvorce.

Spoje linky 229 ukončené nebo začínající v zastávce Uhříněves budou prodlouženy o úsek Uhříněves - Sídliště Uhříněves. Dále se zruší linka 304 a spoje se převedou na linku 344.

Linka 340 bude mírně posílena v ranní i odpolední špičce a zavede se nedělní provoz ve stejné rozsahu jako v sobotu dopoledne.

Spoje linky 348 ukončené nebo začínající na Bulovce budou obousměrně obsluhovat zastávku Vinopalnická a Na Slovance. Linka 357 se zcela zruší.

Dále se změní název zastávky Poliklinika Vltavská na Bubenská, jedná se o linku 156.

4.Změny zastávek autobusů

Zastávka Buš, Pod Klíčem se zřídí na lince 361 mezi zastávkami Buš a Čím, Hrdlička a bude na znamení.

Dále se zřídí zastávka Chýně, Nádraží mezi zastávkami Chýně a Chýně, Háje. Zastávka bude stálá a bude se týkat linek 347 a 358.

Zastávka Nehvizdy, Na Kopci se zřídí mezi zastávkami Nehvizdy, škola a Horoušany, U Rybníka. Zastávka bude také stálá a týká se linky 343.

Nakonec se přemístí zastávka Budějovická, konkrétně nástupní zastávka. Přemístí se z ulice Budějovická do ulice Olbrachtova. Změna se týká linek 332, 335, 337, 339 a 362.

Zastávka Štěpánská se změní ze stálé na zastávku „na znamení“. Na zastávce staví linky 904, 907, 908 a 910.

Autor:

Nejčtenější

Na Václavském náměstí se zapálil muž, je ve vážném stavu v nemocnici

V Praze na Václavském náměstí u sochy svatého Václava polil hořlavinou a...

V Praze na Václavském náměstí u sochy svatého Václava se kolem 15. hodiny polil hořlavinou a zapálil čtyřiapadesátiletý...

Obvinění z vraždy pumpařky jdou do vazby. Nebyl jsem tam, křičel starší

Policie odvádí od soudu do vazební věznice staršího z obviněných z vraždy...

Okresní soud v Mělníku poslal do vazby oba muže podezřelé z prosincové loupeže a vraždy čerpadlářky v Nelahozevsi. Je...

Ze smrti čerpadlářky policie podezírá dva muže, viní je z loupeže a vraždy

Čerpací stanice u Nelahozevsi ve středních Čechách je po vraždě opět v provozu....

Středočeští kriminalisté sdělili podrobnosti k případu zavražděné čerpadlářky u Nelahozevsi. Potvrdili, že benzinku...

Do léta a sbohem. Brankář Čech ukončí profesionální kariéru

Český brankář ve službách Arsenalu Petr Čech děkuje fanouškům za podporu v...

Ještě pět měsíců a z Petra Čecha se stane bývalý profesionální fotbalista. V sedmatřiceti letech. "Po sezoně končím,"...

V centru Prahy se pokusil upálit další muž, policie zasáhla včas

Místo, kde se pokusil 19.1. upálit další muž.

Podle informací na policejním twitteru před čtvrtou hodinou odpolední oznámil na tísňovou linku sedmačtyřicetiletý muž,...

Další z rubriky

Tragická nehoda u Lochkovského tunelu, zemřel třicetiletý muž

Další záběry z nehody u Lochkovského tunelu

U vjezdu do Lochkovského tunelu na Pražském okruhu narazilo osobní auto do konstrukce tunelu. Při nehodě zemřel...

Na D1 ve směru na Prahu hořel po nehodě kamion, dálnice už je průjezdná

D1 na sedmém kilometru u Průhonic uzavřel požár nákladního auta. Oheň likvidují...

Na sedmém kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu se dopoledne stala nehoda. Střetly se tam dva kamiony, z nichž jeden...

Anonym opět nahlásil bombu na VŠE v Praze 3, policie budovu evakuovala

Policie prohledává budovy Vysoké školy ekonomické na Žižkově a Jižním Městě...

Policisté dopoledne opět evakuovali budovu Vysoké školy ekonomické na pražském Žižkově kvůli nahlášené bombě. Budovu...

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ TESTRŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 45 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.cz