Zastupitelé přitom ještě v dubnu důvodné pochyby o obsazení klíčových pozic v dopravním podniku uznali a usnesením vyzvali náměstka pražského primátora pro dopravu Zdeňka Hřiba, aby situaci urychleně napravil.
„Namísto věcné diskuse o podstatě problému jsme dnes svědky účelového odvádění pozornosti k marginálním nepřesnostem v důvodové zprávě. To je typická taktika Zdeňka Hřiba - zastřít zásadní selhání tím, že se bude řešit forma místo obsahu. Pan Krejčí zas místo osobní účasti na zastupitelstvu a veřejného vysvětlení své minulosti posílá opozičním zastupitelům právní výzvy. Je to pokus zastrašit a umlčet politickou kritiku, která má přitom zcela legitimní základ,“ řekl zastupitel ANO Ondřej Prokop portálu iDNES.cz. Veřejná funkce je podle něj závazek, ne privilegium.
„Předně je zřejmé, že jste při šíření nepravdivých informací vycházel z podkladů, které nejsou veřejně přístupné a které obsahují osobní údaje našeho klienta, se kterými jste nebyl oprávněn nakládat ani je zveřejňovat, natož pak způsobem, který jste zvolil. Zveřejnění těchto nepravdivých údajů navíc proběhlo se snahou vyvolat senzaci způsobem, který poškozuje dobré jméno našeho klienta a vyvolává negativní dojem o jeho osobě,“ uvádí předžalobní výzva, kterou má redakce iDNES.cz k dispozici.
Stíny kolem ředitele bezpečnosti DPP. Nový manažer opakovaně porušoval zákon![]() |
Co přesně Krejčímu vadí, není zřejmé. Na dotazy redakce uvedl, „že jsou předmětem aktuálně probíhajícího sporu. Na podkladě doporučení mého právního zastoupení se do vyřešení sporu nemohu k věci dále vyjadřovat.“ V předžalobní výzvě se nicméně uvádí, že Krejčí se neměl „dopustit opakovaně řízení v opilosti, neměl žádnou podmínku a ani mu pro alkohol nebyla žádná podmínka prodloužena.“
Opoziční ANO a Praha sobě výběr Krejčího kritizovaly s tím, že by člověk, který řídil služební auto pod vlivem alkoholu a ještě poté porušil podmínku překročením rychlosti, neměl zastávat tak důležitou funkci v největší pražské městské firmě.
Ředitel pražského dopravního podniku Ladislav Urbánek si za jeho výběrem stojí. Řízení v opilosti z roku 2021 je podle Krejčího starý příběh a sám Krejčí o něm při výběrovém řízení otevřeně mluvil, uvedl podle serveru iRozhlas Urbánek.
Krejčí sice po propuštění od policie kvůli alkoholu tvrdil, že si nepožádá o policejní výsluhu, nakonec to však udělal a zhruba 35 000 korun měsíčně se mu začne vyplácet tento měsíc.
Náměstek primátora pro dopravu Hřib uvedl, že na výběrové řízení neměl jako předseda dozorčí rady DPP žádný vliv, navíc neseděl ve výběrové komisi. Někteří opoziční politici upozornili na skutečnost, že v minulosti pracoval u stejného policejního útvaru jako Krejčí policista Radek Hřib. Redakce iDNES.cz se Krejčího dotázala na to, zdali nemohlo dojít o propojení, případně kolizi Zdeňka Hřiba a Radka Hřiba ve věci výběrového řízení na šéfa bezpečnosti DPP. Krejčí na dotaz neodpověděl.
Zdeněk Hřib na dotaz, zda Radek Hřib není jeho příbuzný reagoval: „Pochopitelně jakoukoliv příbuzenskou vazbu nelze vyloučit, když má daná osoba stejné příjmení. To je jako, kdyby někdo argumentoval v případě nějakého pana Nováka, že druhý pan Novák je jeho příbuzný. Ale určitě to není můj bratr, bratranec ani strýc. Většina mých příbuzných žije na východní Moravě.“