„Do konce týdne by měl být harmonogram prací,“ podotkl Mirovský. Dále chce problém řešit se všemi dotčenými stranami na jednáních u kulatého stolu. První jednání by mohlo proběhnout již příští týden.
Pasáž se stala pro chodce neprůchozí v polovině ledna, po náhlém rozhodnutí magistrátu. Ten místo jako vlastník zavřel kvůli špatnému stavu střechy. Zkomplikoval se tak nejen výstup z metra, ale obchodní dům DBK přichází i o zákazníky.
Jak zmínil v Rozstřelu druhý z hostů, šéf DBK Miroslav Velfl, je to zhruba 20 % nakupujících oproti stavu před zavřením. Mirovský v této souvislosti uvedl, že byla chyba neinformovat nikoho z obchodního domu DBK předem.
Velfl také podotkl, že na špatný stav střechy pasáže upozorňoval v minulosti již čtyři pražské primátory, počínaje Pavlem Bémem.
Na čem se oba diskutující shodli, bylo to, jak je důležité najít provizorní řešení a pasáž alespoň částečně zprůchodnit. „Když byl kontrolní den, tak tam odpovědný statik na místě popsal, jakým způsobem je možné stavbu a konstrukci zabezpečit pro lidi tak, aby tam byl třímetrový průchozí koridor,“ informoval Miroslav Velfl. Jaké řešení se nakonec uskuteční, to není zatím jisté.
Na začátku pořadu předal také ředitel DBK Miroslav Velfl zarámovanou pamětní fotografii obchodního domu z osmdesátých let Ondřeji Mirovskému a podali si spolu ruce.
Kromě uzavření pasáže ve stanici Budějovická se v pořadu Rozstřel řešily i další dopravní problémy v metropoli. Zmínil se Libeňský most, u kterého se stále rozhoduje, zda se postaví nový, nebo opraví stávající.