Jeďte s programem CEEPUS studovat a poznávat Evropu a Balkán

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Poznejte střední a východní Evropu s programem CEEPUS. Program CEEPUS je středoevropský výměnný univerzitní program pro studenty a akademické pracovníky zaměřený na regionální spolupráci v rámci sítí univerzit. Prostřednictvím programu je možné studovat či vyučovat na některé z partnerských škol ve střední a východní Evropě a zemích západního Balkánu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Program CEEPUS je jednoduchý a vyřídíte si jej s předstihem jednoho semestru. Ilustrační foto

Program CEEPUS je jednoduchý a vyřídíte si jej s předstihem jednoho semestru. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz


Do programu je kromě České republiky zapojeno 15 zemí - Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Chorvatsko, Maďarsko, Moldavsko, Makedonie, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko a univerzity Priština a Prizren v Kosovu.

K přednostem programu CEEPUS (Central European Exchange Programme for University Studies) patří zejména jednoduchá organizace, díky které lze žádost o stipendium vyřídit s předstihem jen jednoho semestru. Přihlášky se podávají online prostřednictvím www.ceepus.info, ideálně po konzultaci s kontaktní osobou sítě spolupráce VŠ na příslušné instituci.

Na zmíněných internetových stránkách lze najít i aktuální výši stipendií v jednotlivých zemích. Stipendium pokrývá náklady na cestu i pobyt v zahraničí. Program CEEPUS umožňuje studentům získat stipendium jak na krátkodobé 1 - 2 měsíční pobyty za účelem přípravy či dokončení diplomové či dizertační práce, tak na pobyty delší, například na celý semestr. Stále oblíbenější jsou také krátkodobé aktivity: letní školy a odborné exkurze.

Za matematikou do Litoměřic

Pěknou ukázkou odborné exkurze byla čtyřdenní akce určená studentům oborů matematika, didaktika matematiky a primární vzdělávání, která se konala v rámci aktivit univerzitní sítě CEEPUS "Active Methods in Teaching and Learning Mathematics and Informatics" ve dnech 28. až 31. května 2013 v Litoměřicích. Pořadateli a současně odbornými garanty akce byli RNDr. Petra Konečná, PhD., z Ostravské univerzity v Ostravě, RNDr. Antonín Jančařík, PhD., z Univerzity Karlovy v Praze a doc. PaedDr. Ján Gunčaga, PhD., z Katolické univerzity v Ružomberku (Slovensko), kteří připravili pro své studenty a doktorandy bohatý program zacílený na možnosti uplatnění historie matematiky ve výuce matematiky a informatiky.

Program CEEPUS

Další podrobnosti o programu CEEPUS se můžete dočíst na internetových stránkách www.dzs.cz/ceepus.

Logo programu CEEPUS

Logo programu CEEPUS

Tématem workshopů bylo i využití historických podnětů pro matematický výzkum. Kromě přednášek zavítali účastníci do oblastního archivu, nahlédli do místních základních škol a seznámili se se stávající nabídkou studia i s historií gymnázia J. Jungmanna v Litoměřicích.

Exkurze, které se zúčastnilo celkem 18 českých a slovenských studentů a pedagogů, se u přítomných setkala s nebývalým ohlasem. "Historie matematiky mě zajímala vždy. Překvapilo mě množství nových informací, které jsem se dozvěděla. Určitě je využiji při své pedagogické praxi. Také mě velice zaujalo samotné město Litoměřice a jeho bohatá historie," uvedla studentka Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity v Ostravě Mgr. Věra Ferdiánová.

"Mal som možnosť zúčastniť sa na tomto vedeckom podujatí a stretnúť tak najmúdrejších ľudí z oblasti matematiky. Každá prednáška bola niečím zaujímavá a spolu so sprievodným programom, ktorý nám organizátori pripravili, môžem celé podujatie hodnotiť iba pozitívne. Som veľmi rád, že som tam mohol byť a spoznať tak ďalších ľudí, ktorí milujú matematiku rovnako ako ja," vzkázal student Katolické univerzity v Ružomberku Štefan Krišš.

Účastníci přednášky v rámci programu CEEPUS v přednáškovém sále na Kolibě v

Účastníci přednášky v rámci programu CEEPUS v přednáškovém sále na Kolibě v Litoměřicích

Výše popsaná odborná exkurze je jednou z mnoha aktivit, kterými se projekt "Active Methods in Teaching and Learning Mathematics and Informatics" může pochlubit. Projekt patří k největším projektům CEEPUS vůbec. Jeho koordinátorem je maďarská Univerzita Miskolc, celkový počet zapojených vysokých škol je 33 z 12 zemí.

O vysoké kvalitě, odborné úrovni a množství studijních a pracovních zahraničních pobytů svědčí i Ministerské ceny za rok 2006 a za rok 2012, které projektu udělila Centrální kancelář CEEPUS v Rakousku. Zástupci českých vysokých škol zapojených do projektu (Univerzita Karlova v Praze, Ostravská univerzita v Ostravě, České vysoké učení technické v Praze a Univerzita Palackého v Olomouci) obdrželi za svůj přínos ocenění The Czech National CEEPUS Office Prize 2012 od české Národní kanceláře CEEPUS.

Nejčtenější

Aktivisté zůstávají uvnitř Kliniky, exekutor proto vyklízení odložil

Aktivisté z Kliniky na pražském Žižkově neopustili budovu ani po uplynutí...

Správa železniční dopravní cesty s pomocí exekutora začala vyklízet Kliniku na pražském Žižkově, kterou protiprávně...

Ze smrti čerpadlářky policie podezírá dva muže, viní je z loupeže a vraždy

Čerpací stanice u Nelahozevsi ve středních Čechách je po vraždě opět v provozu....

Středočeští kriminalisté sdělili podrobnosti k případu zavražděné čerpadlářky u Nelahozevsi. Potvrdili, že benzinku...

Klinika si říká o další obsazení, dali jsme do ní miliony, míní aktivista

Jakub Ort, jeden z členů centra Klinika (3.3.2016).

Exekutor ve čtvrtek začal vyklízet budovu bývalé plicní kliniky na Žižkově, kterou od roku 2016 nelegálně využívali...

Do léta a sbohem. Brankář Čech ukončí profesionální kariéru

Český brankář ve službách Arsenalu Petr Čech děkuje fanouškům za podporu v...

Ještě pět měsíců a z Petra Čecha se stane bývalý profesionální fotbalista. V sedmatřiceti letech. "Po sezoně končím,"...

Unikátní případ: Limberskému hrozí trest za zesměšňování Tvrdíka

Plzeňský obránce David Limberský se drží za hlavu poté, co na Realu Madrid v...

Plzeňský fotbalista David Limberský už měl po sezoně a začínal dovolenou. Teď mu hrozí trest za následné výroky na...

Další z rubriky

V okolí Prahy vznikají unikátní centra pro výzkum

V centru má pracovat na 600 odborných kapacit, prostory budou využívat i...

V okolí Prahy se budují tři špičková centra, která chtějí spolupracovat s vysokými školami. Bude se v nich provádět...

Zvažujete studium jazyků? Pomůžeme vám vybrat správně

Čas na volbu vysoké školy se studentům krátí.

Jestli už jste od přátel slyšeli, že začínají se studiem jazyků nebo se do něj chcete pustit vy sami, je nejvyšší čas....

Psycholožka: Zhoršení známek je po nástupu na střední běžné

Ilustrační snímek

Deváťáky čeká s nástupem na střední školu velká změna. Budou muset zapadnout do nového kolektivu, zvyknout si na nové...

Najdete na iDNES.cz