Co dělat, když vás nevzali na VŠ? Zkuste pomaturitní studium jazyků

Komerční sdělení   8:36aktualizováno  8:36 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přijímací zkoušky na vysokou školu jsou již minulostí a vy netrpělivě očekáváte výsledky. Vzhledem k vysokému počtu uchazečů se však může stát, že obdržíte obálku, ve které bude napsáno: Nepřijat z kapacitních důvodů. Co bude dál? Máme pro vás řešení.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nevzali vás na vysněnou vysokou školu? Pokud nevyjde odvolání, dejte se na studium jazyků. (Ilustrační snímek) | foto: Jaromír PechMF DNES

V této nepříjemné situaci není třeba zoufat. Otázku, co dál, si každý rok klade nejeden uchazeč. Zájemců o studium, kteří každoročně zůstávají před branou vedoucí do vysokoškolského světa, je stále mnoho, a to i přes zvyšování kapacit v jednotlivých studijních oborech. Jak se s tím tedy vhodně vypořádat, abyste neskončili na úřadu práce?

První možností je odvolání. V případě, že vaše výsledky přijímacích zkoušek nepatřily k nejhorším, je zde stále možnost, že se na vybranou školu dostanete. Je to dáno zejména tím, že mnoho uchazečů skládá více přijímacích zkoušek najednou a následně si vyberou pouze jeden z oborů, na který se hlásili a úspěšně složili zkoušky.

JIPKA

Jazyková intenzivní péče

Na výběr máte z několika studijních programů, které se liší jak nabídkou doplňkových služeb, tak
i velikostí studijní skupiny. Více informací na webu jazykovky.

Pomaturitní studium probíhá v moderních učebnách 3x v Praze a také v Plzni a Českých Budějovicích. Tak neváhejte a informujte se o možnostech studia na jednotlivých pobočkách.

Praha: Jipka Národní/Můstek – Praha 1
Jipka Butovice – Praha 5
Jipka Palmovka –  Praha 8

Plzeň: Jipka Plzeň
– Rooseveltova 10/9

České Budějovice: Jipka České Budějovice
– Karla IV. 3

www.jipka.cz/kontakt

Tímto způsobem se uvolňují další místa na vysokých školách a právě vy můžete být tím, kdo bude dalším přijatým.

Druhou možností může být druhé kolo přijímacího řízení. Některé školy vypisují další kola přijímacích zkoušek, nebo přímo otevírají nové obory. Proto je důležité informace o dodatečně vypsaných zkouškách a oborech sledovat. Tato možnost studia je otevřena téměř až do září, neboť k akreditacím dochází i v průběhu léta.

Vyzkoušejte pomaturitní studium nebo pobyt v zahraničí

Třetí možností je roční pomaturitní studium jazyků v jazykové škole. Tuto možnost využívá stále více studentů, kteří chtějí zlepšit své jazykové znalosti a úspěšně složit mezinárodní jazykovou zkoušku či se připravit pro další studium či práci.

Status studenta zůstane zachován, student získá další potřebný čas na rozhodnutí o svém budoucím studijním životě a zároveň získá nové znalosti.

Další možností mohou být studijní pobyty v zahraničí. Díky široké nabídce destinací si vybere opravdu každý. Kurzy jsou vhodné pro úplné začátečníky a i pro ty, kteří mají s jazykem již větší zkušenosti.

Rozhodně vám pomůže získat větší sebedůvěru při použití cizího jazyka, rozšíříte si slovní zásobu, zlepšíte komunikační schopnosti a zažijete spoustu zábavy. Jazykové studijní pobyty v zahraničí nejsou pouhým studiem, ale také příležitostí získat mnoho zážitků a poznat nové lidi. 

Znalost cizích jazyků je v dnešní době již neodmyslitelnou součástí života. Cizí jazyky využijete při cestování a pracovních pohovorech, s přáteli i v běžném životě.

Neopomíjejte tuto základní dovednost a vyzkoušejte pomaturitní studium v Jipce. Při pomaturitním studiu máte možnost nejen zdokonalit se v jazycích, ale také poznáte nové přátele, vycestujete do zahraničí a získáte mnoho dalších zkušeností a znalostí.

Nejčtenější

Značka v Praze mate řidiče. Porušení zákazu stojí nejmíň 1500 korun

MHD

Neobvyklá značka u supermarketu v pražské Michli mate řidiče. Někteří ji dodržují, jiní ji považují za neplatnou a...

Mariánský sloup uráží náboženské cítění, respektujme to, říká Stropnický

Novinář Eugen Kukla, sochař Petr Váňa někdejší šéf zelených Matěj Stropnický v...

Debatu o návratu Mariánského sloupu na Staroměstské náměstí zažívá Praha od 90. let. Zatím poslední kolo rozdmýchalo na...

Praha očekává rekordní protest. Připraveni jsou policisté i záchranáři

Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, kterou na pražské Letné...

Praha se chystá na pravděpodobně největší demonstraci od listopadu 1989. Podle spolku Milion chvilek pro demokracii,...

Nový majitel hokejové Slavie: Číňané peníze nepošlou, ale chceme play off

Stanislav Tichý, nový majitel hokejové Slavie.

Slávistickým fotbalistům chodil fandit ještě na dřevěnou tribunu v Edenu, dění kolem hokejistů začal bedlivě sledovat s...

Na D10 před Prahou se srazilo sedm aut, dálnice byla uzavřena

Ilustrační snímek

Dálnici D10 na čtvrtém kilometru před Prahou zastavila po sedmé hodině ranní hromadná nehoda. Směr na Prahu byl až do...

Další z rubriky

Co dělat, když jste se nedostali na vysokou? Učte se jazyky

Ilustrační snímek

Pokud jste se nedostali na vysokou školu, nevěšte hlavu. Především své plány nesmíte vzdát a naopak se vlastními silami...

Pět kroků jak zvolit vhodný jazykový pobyt v zahraničí

Jazykový pobyt na Maltě

Nevíte si rady, jak vybrat vhodný jazykový pobyt v zahraničí? Poradíme vám, jak vybrat vhodnou destinaci, jazykovou...

Přinášíme sedm rad jak úspěšně dojít až k maturitě

Ilustrační foto

Studenty, kteří letos nastupují do posledních ročníků, čeká příprava na důležitou zkoušku. Říká se, že příprava na...

Najdete na iDNES.cz