Začnou opravy tramvajových kolejí i silnic, cestování v Plzni se změní

  18:16aktualizováno  18:16
Motoristy i cestující MHD čeká v Plzni v řada komplikací. Začne se totiž opravovat tramvajová trať ve středu města na Klatovské třídě a v Prešovské ulici. Rekonstrukce začne také v Lobezské ulici, která spojuje Slovany a Doubravku. Kvůli tomu se změní provoz tramvají i městských autobusů.

Cestující čeká kvůli opravě tramvajové trati řada změn. Linky 1 a 2 budou končit v Pražské ulici. Mezi Skvrňany a Bolevcem pojede dočasná linka 1/2. Tramvajová linka č. 4 bude jezdit z Košutky do sadů Pětatřicátníků. Ilustrační snímek | foto: Jiří Bervida, MAFRA

Od 1. srpna se uzavře Lobezská ulice od křižovatky s Částkovou ulicí až k mostu přes Úslavu, kudy projíždí autobusy linky 30. Uzavírka potrvá do 20 srpna.

"Třicítka bude jezdit ze Slovan přes most u nádraží, ulicí U Prazdroje a po Rokycanské třídě bude pokračovat na Doubravku," řekl dopravní specialista Správy veřejného statku města Plzně Ondřej Vohradský.

Uzavírka Lobezské ulice omezí také provoz autobusové linky 29. Ta bude zachována pouze v úseku Částkova - Borská pole.

Ještě větší zásah do dopravního systému Plzně způsobí od 3. srpna rekonstrukce tramvajových kolejí.

"Na Klatovské třídě se budou koleje opravovat na třech místech. Na Belánce, na Chodském náměstí a na konečné u Borského parku. Přitom bude navíc probíhat rekonstrukce v Prešovské ulici," sdělil Vohradský.

S čím tedy obyvatelé Plzně musejí od soboty počítat? Především s tím, že místo tramvají budou po Klatovské třídě jezdit autobusy označené 4A. Tramvaje na linkách 1 a 2 nebudou projíždět přes náměstí Republiky.

Z autobusů na náhradní lince 4A budou lidé při cestě na Severní předměstí nebo do Skvrňan přestupovat v sadech Pětatřicátníků nebo na Palackého náměstí. Pokud budou pokračovat na Slovany, pak bude přestupní místo v zastávce Anglické nábřeží, Pražská.

Tramvajové linky 1 a 2 budou končit v Pražské ulici. Mezi Skvrňany a Bolevcem bude dočasná linka 1/2. Tramvajová linka č. 4 bude jezdit z Košutky do sadů Pětatřicátníků.

Akce "Koleje" se odrazí i v automobilové dopravě. Bude uzavřena ulice U Borského parku v úseku Politických vězňů - Klatovská. Automobily nad 7,5 tuny do ní nebudou smět už od křižovatky se Skupovou ulicí.

V ulici Politických vězňů v úseku U Borského parku - Máchova a rovněž v Máchově ulici v úseku Klatovská - Politických vězňů nebudou moci auta parkovat.

Změny v tramvajové doparvě.

Změny v tramvajové dopravě.

"Parkování bude z důvodu zajištění bezpečného průjezdu autobusů linky č. 30 vyblokováno po obou stranách ulic," sdělil Jan Hakl ze Správy veřejného statku.

Omezen bude i provoz v křižovatce ulic Klatovská, U Trati a Na Belánce. Z ulic Borská a U Trati bude možné odbočovat jen doprava na Klatovskou třídu. Z Klatovské třídy ve směru do centra zase neodbočí řidiči do ulice U Trati.

"Doporučujeme využít náhradní trasy ulicí Doudleveckou, Zborovskou, ulicí 17. listopadu a Sukovou ulicí nebo Prokopovou a Americkou třídou," řekl Jan Hakl.

Výluka na Klatovské třídě by měla být ukončena v sobotu 17. srpna, o týden později skončí i přerušení provozu v Prešovské ulici.

V Plzni přitom dál pokračuje uzavírka Wilsonova mostu na Americké třídě, která začala 15. července. V současné době na most nesmějí ani motoristé, ani vozy městské dopravy. Tento stav pravděpodobně potrvá až do konce roku. Více o uzavírce mostu, který prochází rekonstrukcí, čtěte zde.

Nejčtenější

Plzeň - Slavia 2:0, šlágr vyzněl pro mistra, snížil náskok na tři body

Plzeňský Jean David Beaguel se raduje z gólu, který vstřelil v zápase proti...

Také v desátém vzájemném duelu Plzně se Slavií po sobě zvítězili domácí. O třetí porážce ligového lídra v sezoně...

Plzeň - Záhřeb 2:1, domácí prohrávali, výhru a naději zařídil Pernica

NEČEKANÝ STŘELEC. Obránce Luděk Pernica rozhodl dvěma góly o vítězství Plzně...

Plzeňští fotbalisté přes padesát minut nevystřelili na bránu, ale nakonec triumfovali. V úvodním utkání prvního kola...

Plzeň se Slavií drží pět pohárových míst, koeficient znovu posílil

EUFORIE. Plzeňští fotbalisté se radují z vítězného gólu v úvodním utkání...

Fotbalové Česko i pro pohárový ročník 2020/2021 vyšle do kvalifikace o Ligu mistrů dva kluby. A další tři budou bojovat...

Senior, který jel po D5 v protisměru a srazil se s osobákem, zemřel

Senior, který způsobil nehodu v protisměru, zemřel

Senior, který ve čtvrtek vjel na dálnici D5 do protisměru a po několika kilometrech se u Rokycan čelně srazil s jiným...

Případy tří penalt a jednoho souboje. Když faulovaný ochotně padá

Plzeňský brankář Aleš Hruška inkasuje z penalty, kterou zahrával ruský útočník...

Když fotbalová Slavia před pěti lety prožívala nejhorší období v samostatné české historii, v 73 zápasech za sebou...

Další z rubriky

Parky v Plzni dlouhodobě vysychají, v kondici je mají udržet nové vrty

Plzeňské parky na Borech a Lochotíně dlouhodobě vysychají. Zachránit je mají...

Borský a Lochotínský park v Plzni bude zavlažovat voda ze dvou nových vrtů. Jejich vybudování souvisí mimo jiné s tím,...

Miliony na vodovod a kanalizaci v kraji nestačí, splašky tečou i do řek

Ilustrační snímek

V Plzeňském kraji je na vodovod a kanalizaci napojeno 85 procent obyvatel. To řadí tuto oblast na poslední místo v...

Senior, který jel po D5 v protisměru a srazil se s osobákem, zemřel

Senior, který způsobil nehodu v protisměru, zemřel

Senior, který ve čtvrtek vjel na dálnici D5 do protisměru a po několika kilometrech se u Rokycan čelně srazil s jiným...

Najdete na iDNES.cz