Radary v Plzni ohlídají silnici na Most. S ročním zpožděním

  16:48aktualizováno  16:48
Při výjezdu z Plzně směrem na Most je připravené nové kladivo na příliš rychlé řidiče. První úsekové měření v Plzni. Městská policie systém převezme do konce měsíce a od prosince může začít zkušební měření. Start ostrého provozu strážníci podle šéfa Radka Šilhana předem oznámí.
První úsekové měření v Plzni je na výpadovce do Mostu.

První úsekové měření v Plzni je na výpadovce do Mostu. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Už jen dny zbývají do spuštění dvojice radarů nad částí Plaské ulice v Plzni-Bolevci, prvního úsekového měření rychlosti ve městě. Měřený úsek je mezi křižovatkami s ulicemi Studentskou a Pode Dvory u boleveckého hřbitova je dlouhý asi 600 metrů.

„Smlouva je nastavená tak, že bychom vše měli přebírat nejpozději posledního listopadu letošního roku. Od prvního prosince tak teoreticky můžeme spustit zkušební provoz a někdy později ostrý. O spuštění ostrého měření budeme občany předem informovat,“ uvedl šéf městské policie Marek Šilhan.

Dnes už jsou kamery s radary namontované nad silnicí. Začátek i konec měřeného úseku jsou vyznačené bílou čarou napříč silnicí. Tady nerozhoduje okamžitá rychlost při průjezdu měřícím bodem, ale průměrná v celém úseku. Tuhle část Plaské ulice vytipovali před dvěma lety policisté jako jedno z rizikových míst. U čtyřproudé silnice jsou domy a velký pohyb chodců, protože je tu jeden z přestupních uzlů mezi plzeňskými a meziměstskými autobusovými linkami.

Při prvním testu v Plzni jelo padesátkou jedno auto z deseti

Městská policie po spuštění ostrého provozu z radarů stáhne informace a fotografie vozidel, která úsek projela rychleji než povolenou padesátkou, zjistí provozovatele vozidla, a to vše odešle úředníkům řešícím dopravní přestupky. „Městská policie nebude nikoho vyzývat, nikoho sankcionovat.  Pokud provozovatelé vozidel na výzvu nezareagují ve stanovené lhůtě, začne klasické správní řízení,“ upozorňuje Marek Šilhan.

Že se strážníci ani úředníci nebudou nudit ukázalo už první testovací měření. To se odehrálo loni jiné části Plzně, na Rokycanské třídě u Ústředního hřbitova. Kamery sledovaly řidiče čtvrt roku.

 Výsledek? Zdrcující!

V měřeném úseku jelo maximálně povolenou padesátkou jen jedno auto z deseti. Rekordman jel dvoustovkou. Na pokutách se nevybrala ale ani koruna. „Jen jsme získávali statistická data, abychom věděli, v jakých časových obdobích dne dochází nejčastěji k porušování rychlosti,“ vysvětlil tehdy vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality plzeňského magistrátu Aleš Průša.

Autor:

Nejčtenější

Strop je 20 milionů. Boss Šádek o tom, proč v Plzni velké nákupy neumí

Adolf Šádek

Ač ztrácí záložníka Hrošovského, chce do Plzně vrátit fotbalový titul. Boss Adolf Šádek ví, že Viktoria se musí omladit.

Plzeň - Olomouc 3:1, domácí dominovali a v přesilovce duel otočili

Joel Kayamba z Plzně (vpravo) vede míč, sleduje ho Martin Sladký z Olomouce.

Vicemistr zvládl úvod nového ligového ročníku vítězně. Fotbalisté Viktorie Plzeň otočili duel prvního kola s Olomoucí,...

Dům pro rodinu si navrhli sami. Slouží jim dokonale po všech stránkách

Rodinný dům s dispozicí 5+kk má užitnou plochu 195 metrů čtverečních.

Ondra a Iva nikdy o domě nesnili. Záměr stavět svůj vlastní přinesla až rodinná situace, která si řekla o větší prostor...

Faktor PH. Nastal čas na milionový odchod z Plzně

Patrik Hrošovský slaví gól Plzně na hřišti Realu Madrid v Lize mistrů.

Plzeň přijde o své fotbalové plíce. Neunavitelný záložník Patrik Hrošovský přestoupí do Belgie. Ani Petr Čech nebyl tak...

Spolujezdec umíral, opilý řidič ale sháněl doktora pro psa, říká obžaloba

Alexandru Černému hrozí za usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí první pomoci,...

Krajský soud v Plzni začal projednávat případ šestatřicetiletého Alexandra Černého, který podle obžaloby loni na...

Další z rubriky

Plzeňští radní hledají možnosti, jak zpříjemnit náměstí Republiky

Náměstí Republiky v Plzni a katedrála svatého Bartoloměje. (16. dubna 2015)

Náměstí Republiky v Plzni by se po letech znovu mohlo dočkat úpravy, která změní jeho tvář. Zástupci města chtějí...

Dům pro rodinu si navrhli sami. Slouží jim dokonale po všech stránkách

Rodinný dům s dispozicí 5+kk má užitnou plochu 195 metrů čtverečních.

Ondra a Iva nikdy o domě nesnili. Záměr stavět svůj vlastní přinesla až rodinná situace, která si řekla o větší prostor...

Ordinace v Plzeňském kraji jsou, lékařům se ale na vesnice moc nechce

Starosta Nalžovských Hor Zdeněk Hlaváč v opuštěné ordinaci dětského lékaře....

Dotace na zařízení ordinace obecního lékaře nabídl Plzeňský kraj obcím v regionu. Ty mohou nyní žádat o peníze. Část...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz