Motoristy v Plzni budou dál sužovat uzavírky. Právě začínají další

  19:08aktualizováno  19:08
Začátek prázdnin v Plzni ještě rozšíří množství současných uzavírek, které už téměř paralyzují dopravu ve městě. V sobotu se nově uzavírá Rooseveltův most i pro MHD a chodce, od pondělí nikdo neprojede přes Wilsonův v most v centru města. Naplno začalo také rozšiřování silnice z Plzně směrem na Třemošnou.

Oprava Studentské ulice v Plzni potrvá déle než bylo v plánu. První auta tudy projedou až v prosinci. | foto: Město Plzeň

V sobotu se na dva měsíce uzavře pro veškerou dopravu i chodce Rooseveltův most, nejrychlejší trasa z náměstí Republiky na Roudnou nebo Severní Předměstí.

„Autobusové linky 20, 33 a 40 budou odkloněné přes Americkou třídu, sady Pětatřicátníků a most Generála Pattona,“ uvedl Ondřej Liška z Plzeňských městských dopravních podniků.

V pondělí 1. července se pro veškerou dopravu uzavře i Wilsonův most na Americké třídě. Před pěti roky podstoupil kompletní opravu, ale kvůli propadající se dlažbě vozovky budou po většinu prázdnin odborníci most opravovat. I trolejbusy budou muset přes Anglické nábřeží.

Pokračující výstavba tramvajové trati na Borská pole od pondělí zasáhne i Klatovskou třídu.

„Linka 4 bude jezdit v úseku Košutka - sady Pětatřicátníků, nově bude zavedená linka 3 mezi sady Pětatřicátníků a dočasnou konečnou stanicí Dvořákova,“ vysvětlil Ondřej Liška. Takto budou tramvaje jezdit až do poloviny prosince, do otevření prodloužené tratě na Borská pole.

Klatovská třída v úseku před Borským parkem bude částečně uzavřena i pro auta. Doprava tam bude převedena na půlku silnice, po které se dosud jezdí do centra. Pro každý směr pak bude jeden jízdní pruh.

Kope se a kope se

Navíc se připravuje i víkendové uzavření dálničního přivaděče od Klatov mezi borskou věznicí a velkým kruhovým objezdem v Sukově ulici.

„Uzavírka plánovaná na 6. a 7. července bude kvůli usazování tramvajového mostu přes silnici. Pokud by to v původním termínu neumožnilo počasí, náhradní termín máme o týden později,“ vysvětlil stavbyvedoucí Petr Bron.

Navíc od 8. července začnou opravy trolejbusových zastávek U Luny ve Skupově ulici na Borech.

Kvůli nečekaně špatnému stavu kolektoru pod Studentskou ulicí, kterým vede horkovod, vodovod a další sítě, stavbaři neplánovaně o pět měsíců prodlouží uzavírku silničního tahu na Karlovy Vary.

Původní plán, že spodní část Studentské ulice bude částečně průjezdná od 1. července zhatila neplánovaná rekonstrukce. První auta tu projedou asi v prosinci.

Velké komplikace čekají řidiče při cestách po severním Plzeňsku. „V pondělí časně ráno začne oprava tři kilometry dlouhého úseku silnici první třídy od čerpací stanice v Plasích až k odbočce na Žebnice. Úplná uzavírka je plánovaná do 31. srpna,“ upozornil šéf plzeňského ŘSD Zdeněk Kuťák.

V říjnu příštího roku budou auta svištět mezi okrajem Plzně a Třemošnou po nově rozšířené silnici se dvěma pruhy pro každý směr. I když auta budou muset jezdit po celou dobu 1,6 kilometru dlouhým staveništěm, podle Petra Živnůstky ze společnosti Silnice Group budou pracovníci na stavbě dělat vše, aby omezení bylo co nejmenší.

„Stavba jako taková není moc složitá, nejkomplikovanější bude lávka přes komunikaci, která umožní bezpečné propojení dvou zón, které lidé využívají k odpočinku. Budeme se snažit, aby lidé o stavbě věděli co nejméně,“ řekl Živnůstka.

Kromě výrazného rozšíření silnice zmizí z komunikace také několik rizikových horizontů i dlouhý úsek se zákazem předjíždění.

Autor:

Nejčtenější

To byla předem připravená poprava, říká otec dívky zavražděné spolužákem

Tereza, kterou zavraždil její bývalý spolužák, se nechala těsně před...

Před necelými dvěma měsíci zavraždil bývalý spolužák osmnáctiletou Terezu z Plzeňska. Policistům nezapíral. Udělal to...

Plzeň - Olomouc 3:1, domácí dominovali a v přesilovce duel otočili

Joel Kayamba z Plzně (vpravo) vede míč, sleduje ho Martin Sladký z Olomouce.

Vicemistr zvládl úvod nového ligového ročníku vítězně. Fotbalisté Viktorie Plzeň otočili duel prvního kola s Olomoucí,...

Dům pro rodinu si navrhli sami. Slouží jim dokonale po všech stránkách

Rodinný dům s dispozicí 5+kk má užitnou plochu 195 metrů čtverečních.

Ondra a Iva nikdy o domě nesnili. Záměr stavět svůj vlastní přinesla až rodinná situace, která si řekla o větší prostor...

Spolujezdec umíral, opilý řidič ale sháněl doktora pro psa, říká obžaloba

Alexandru Černému hrozí za usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí první pomoci,...

Krajský soud v Plzni začal projednávat případ šestatřicetiletého Alexandra Černého, který podle obžaloby loni na...

S vlakem se srazilo páté auto za šest dnů. Klid byl jen ve středu

Při srážce vlaku s osobním autem u Nýřan na Plzeňsku se vážně zranili dva muži....

Drážní inspekce eviduje od soboty už pět střetů aut s vlaky na přejezdu. Nehoda tohoto druhu se stala každý den,...

Další z rubriky

Plzeňští radní hledají možnosti, jak zpříjemnit náměstí Republiky

Náměstí Republiky v Plzni a katedrála svatého Bartoloměje. (16. dubna 2015)

Náměstí Republiky v Plzni by se po letech znovu mohlo dočkat úpravy, která změní jeho tvář. Zástupci města chtějí...

Hledá se kupec plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel, zatím bez výsledku

Soud poslal v pátek 14. června 2019 do konkurzu hutě Plsen Steel vlastněné...

Plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel, které jsou od června v konkurzu, netrpělivě vyhlíží investora. Ten je po záchranu...

V muzeu přistál československý kluzák, piloti v něm mohou vzpomínat

Sběratel letecké techniky Karel Tarantík představuje nový exponát ve své...

Vášniví sběratelé letadel a vojenské techniky Miloš a Karel Tarantíkovi ze Zruče u Plzně přidali mezi své exponáty nový...

Najdete na iDNES.cz