Diskuse
Někteří Ukrajinci mají pocit, že si v Česku můžou dovolit vše, říká asistent strážníků
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
P72e77t85r 74J63a59h70n
První přestupek a šup zpátky! V čem je problém?
M69a19r68t30i80n 18P88r85a65ž98á35k
Potvrzuje se to, že lidská populace vystavená podmínkám na určitém území se časem těmto podmínkám přizpůsobí. A lidé kterým tyto podmínky vyhovují prosperují, zatímco ti kterým nevyhovují jsou "vyselektováni". Časem zbyde společnost jejíž značná část si neumí představit že by to mohlo být jinak. Což s sebou nese problém když tito lidé přijdou jinam. Neboť si s sebou nesou své zvyky a zkušenosti které ne vždy musí odpovídat podmínkám v hostitelské populaci. Což je zde případ jak pracovitosti, tak i korupce přistěhovalců z U. Proto je dobře když jim jejich člověk vysvětluje co je zde jinak a dává jim tak možnost si rozdíl uvědomit a vyhnout se tak problémům.
J75a80r65o38s72l95a40v 31O51r73l18í27k
Vysvětlovat těmto lidem je zbytečné. Jediná možnost je vyhodit je, odkud přišli. Dnes jsem se dočetl, že Česko poskytlo Ukrajině humanitární a vojenskou pomoc ve výši 232 miliard korun. Ano, čtete dobře. 232 miliard korun. Z čehož větší část je humanitární, tedy zejména na dobré bydlo Ukrajinců v Česku. Kdo se aspoň nechová patřičně, naložit do dobytčáků a vysadit za hranicemi. Slováci by jistě nebyli proti.
D33u84š72a22n 76V82e91s69e88l64ý
Ja mám niekoho z rodiny v zdravotníctve a ak majú službu pre PMJ polície SR, tak vždy dovlečú na vyšetrenie ožrateho ukrajinca, čo spôsobil dopravnú nehodu. To je akože náhoda? Ani náhodou. V električke ua mladež sedí tak, že na jedno sedlo sadne a na druhe si položí aktovku, alebo batoh. Chýba im pokora a slušnosť.
M69i19r62o24s55l62a98v 18S57l57í33ž
Někteří češi a hodně romů to mají stejně🤣🤣🤣🤣
M47i74r91o94s44l14a88v 44S42t17e96i61n90e45r
Ve škole jsme se učili, že slovanské rodiny Čechů Charvátů i Poláků, migrujících v 5 - 9 století do střední Evropy , pochází z oblasti mezi Pripjatem a Bugem, současná Ukrajina. Tisíc roků je ve srovnání s 30 tisíci roků od prvního prokazatelně lidského osídlení euroasijského kontinentu jenom okamžik.
Jenomže dva identické exempláře homo sapiens nenajdete. Liší se nejenom barvou kůže, chlupů, ale i povahou. Kde žijí miliony lidí v denním styku, najdou se vždy i takoví, kteří se neumí chovat, kteří se cítí nad všemi spoluobčany. Zhruba pětina obyvatelstva nesnáší svůj stát a jeho vládu. A opět malá část z nich má i sklony k násilí a nezákonnému jednání. Ale bez pravidel by bylo spolužití jenom nebezpečný zmatek. Jenomže pravidla si chtějí někteří fíreři stanovit sami. Náboženství, nacionalismus, socialismus s přívlastky, ekoterorismus, ale i prostá nesnášenlivost se sousedy ničí lidstvo.
M44i17r94o22s13l72a39v 45K21a20š55p74a57r
No, někteří našinci mívají ten samý pocit, co naděláš? :-)
B49a76r31b42o25r59a 92V84o19r80o27t41y77n12c34e56v57a
A taky věčně parkují (postávají) na vyhrazených místech pro invalidy. A ještě drze čumí , když se jich člověk zeptá, na základě čeho tam zastavili . Manžel je vozíčkář , takže mám tu zkušenost bohužel z první ruky.
B72a57r70b78o20r54a 14V95o54r84o93t11y63n80c48e68v55a
A taky věčně parkují (postávají) na vyhrazených místech pro invalidy. A ještě drze čumí , když se jich člověk zeptá, na základě čeho tam zastavili . Manžel je vozíčkář , takže mám tu zkušenost bohužel z první ruky.
D49a67n20a 74B80o11č97k59o34v36á
Intenzivně jsem se od počátku války věnovala těmto problémům, protože mi bylo jasné, že vykořeněné starší děti pochopitelně budou dělat problémy, jestli nebudou chodit do školy. Je to složitější a těch problémů je několik.
1) Vznikaly tu spontánně aktivity na pomoc dětem, doučování, kroužky zdarma, ale ti, kteří je nabízeli, byli zklamaní malým zájmem ze stran dětí a rodičů o tyto aktivity, případně tam děti byly jen párkrát a dál nechodily. V přípravném nultém ročníku střední školy pro ně nadšené učitelky nachystaly spoustu možností, ale aby se tam děti dostavily, musely mít pocit, že jim to nějak pomůže u zkoušek, samy tyto aktivity nenavštěvovaly. Zklamání a nechuť otevřít další ročník příští rok byl nevyhnutelný.
2) Děti byly někdy naštvané, že musely odjet z Ukrajiny, nechtěly se učit v české škole, revoltovaly tam, že tam chodit nechtějí, stýskalo se jim po kamarádech.
Plnou silou to dopadlo na učitele, aniž jim někdo nabídl nějakou funkční pomoc. Ukrajinské asistentky to opravdu nevyřešily, děti ve škole ležely na lavici a spaly nudou, protože ani nerozuměly, o čem jde řeč. Ne každý se naučil česky rychle a ta výuka češtiny byla silně podceněná. Asi 50% dětí mělo výrazné problémy, podle dotázaných učitelů.
Rodiče byli často zaměstnaní od rána do noci a tyto problémy se školou neřešili nebo řešit neuměli. Různí interkulturní pracovníci byli k ničemu, sociální pracovnice a středisko výchovné péče též neumělo nabídnout řešení.
Tohle trochu polevilo, nyní již děti jakž takž rozumí, ale slovní zásoba pro výuku složitějších předmětů chybí, pravopis je většinou velmi slabý, díky tomu pak děti nezvládají. Myslím, že je špatně je učit 3 cizí jazyky najednou.
Děti, které nejsou jazykovými talenty, opravdu nezvládají naráz češtinu, angličtinu a další jazyk tak, aby v tom byly efektivní. Domnívám se, že by to chtělo upřednostnit místo 2. cizího jazyka hodiny češtiny.
D76a79n34a 70B15o88č62k47o97v13á
3) Mnoho dětí se na střední školu nedostalo nebo je rodiče vůbec ani do školy neposílali a starší děti doma hlídaly mladší děti a pak se poflakovaly večer po Praze (tehdy chodily hlavně do parku za Národním muzeem, kde byly časté konflikty, nepořádek, hluk a policie to tam řešila často). Prosila jsem magistrát, informovala je o tomto problému a prosila o terénní pracovníky, kteří by s dětmi pracovali na ulici, naučili je využívat nízkoprahová centra a přípravné kurzy češtiny, ale výsledek nula, z magistrátu mi ani příslušný radní pro řešení této problematiky neodpověděl.
4) Navzdory neustálým nářkům, jak nám chybí řemeslníci, byla jen minimálně navýšena místa na středních školách, což je opravdu škoda zejména u učňovského školství tam, kde je přebytek dětí, které pak končí na ulicích a je vysoká pravděpodobnost, že se pak budou živit ne zrovna žádoucím způsobem bez vzdělání.
5) Děti z Ukrajiny mají benevolentnější výchovu ze stran rodičů. Ukrajinkám se naopak naše matky zdají jako přísnější na děti. Toto jsem slýchala častěji. V rodinách často chyběla silná mužská autorita, která by děti zkáznila, matky si samy na to stěžovaly, že tu děti zlobí víc. Navíc sdělovaly, že ukrajinské učitelky víc děti tlačí do práce, že naše děti jsou mnohem samostatnější a naše učitelky to nechávají na nich. Ukrajinské učitelky hned volají rodičům, stěžují si, děti nahánějí do povinností, jak mi sdělily tyto matky. Taktéž byly stížnosti z české školy na ukrajinské děti, že jsou ve škole agresivnější a hned se perou. Ukrajinské děti naopak často hodnotily naše děti jako zbabělejší, že si nechají nadávat a nehájí svou čest rvačkou. Zde je potřeba s těmito rozdíly počítat a ne se před tím schovávat a pokrytecky tvrdit, že rozdíly nejsou. Bohužel se tyto děti často bavily jen spolu ukrajinsky a tvořily a tvoří problémové hloučky, protože na některých školách je jich hodně.
M78i38l32o27s46l69a74v 98B83e55n10e78s72o31v62s66k46y
Asistent strážníků? To bude asi něco jako Pomocník pomocné stráže VB za normalizace.
Do Česka míří bouřky. Mapa ukazuje, které kraje ve čtvrtek zasáhnou
Během čtvrtka se nad většinou našeho území přeženou bouřkové mraky. Předcházet jim bude deštivá noc, srážky dle meteorologů ustanou až k večeru. Blesky lze už od dopoledne čekat téměř v celých...
V Česku udeří tropy. Meteorologové vydali výstrahu a mapu, kde bude vedro nejhorší
Česko čekají tropické dny, teploty překročí třicet stupňů Celsia. Horka začnou pátečním odpolednem, kulminovat budou přes víkend. Teploměry v Čechách a Jihomoravském kraji překročí v sobotu hranici...
{NADPIS}
{LABEL}
{POPISEK}
Mladá užovka se přilepila k izolepě, k vysvobození pomohl jednoduchý trik
Kus izolepy na papírové krabici se stal téměř osudným pro mladou užovku obojkovou. Had se na ni přilepil a nemohl se odplazit pryč. Na pomoc jí přijel zvířecí ochránce Karel Makoň z Plzně, které na...
Soud potrestal hocha za znásilnění dvanáctileté sestry, dívka porodila chlapce
Krajský soud v Plzni potrestal chlapce z Karlovarska, který v patnácti letech znásilnil svoji dvanáctiletou sestru. Dívka otěhotněla a porodila zdravé dítě. Soud obžalovanému vyměřil podmínku,...
{NADPIS}
{LABEL}
{POPISEK}
Neobvyklý nález na Plzeňsku. Muž našel v hlíně na zahradě lidské ostatky
Majitel domu na Plzeňsku našel v neděli večer lidské ostatky v zemině na své zahradě. Oznámil to krajským policistům, kteří na místo vyjeli. Ti poté případ předali karlovarským kolegům, jelikož...
O víkendu udeří tropy. Teploty vyšplhají až na 36 stupňů, dorazí i silné bouřky
S koncem pracovního týdne přichází do Česka tropické teploty, odborníci před nimi vydali výstrahu. Nejteplejším dnem bude podle meteorologa Filipa Smoly z Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ)...
Opilý a zdrogovaný bezdomovec boural s ukradeným autobusem, dostal dva roky
Plzeňský okresní soud vyměřil dvouleté vězení šestatřicetiletému Janu Ždímerovi, který loni v prosinci ukradl v Plzni autobus. Během své jízdy naboural několik zaparkovaných vozidel a nakonec za...
V Česku udeří tropy. Meteorologové vydali výstrahu a mapu, kde bude vedro nejhorší
Česko čekají tropické dny, teploty překročí třicet stupňů Celsia. Horka začnou pátečním odpolednem, kulminovat budou přes víkend. Teploměry v Čechách a Jihomoravském kraji překročí v sobotu hranici...
Tělo bez hlavy a vnitřností. Obžalovaní z brutální vraždy bezdomovce necítí vinu
Soud v Plzni ve středu začal řešit děsivý případ vraždy bezdomovce, jehož znetvořené tělo bez hlavy tahali v lednu 2023 policejní potápěči z řeky Berounky na okraji Plzně. Státní zástupce poslal...

Cesta ke zdravému stárnutí: Otestovaly jsme prémiový komplex Nuvitone PRO pro buněčnou vitalitu
V redakci eMimina si s přibývajícím věkem stále více uvědomujeme, že zdraví a dostatek energie nejsou samozřejmost. Proto jsme se rozhodly na...


















