Pirát silnic „závodil“ se sanitou, která vezla novorozence v inkubátoru

  12:04aktualizováno  12:04
V mimořádně nebezpečné situaci se ocitla posádka sanitky, která v noci na sobotu vezla z Domažlické nemocnice do plzeňské fakultní nemocnice novorozence v inkubátoru. S vozem se zapnutými majáky totiž na silnici „závodil“ bezohledný řidič. Sanitku několikrát předjel.

Vůz záchranné služby vyjížděl z Domažlické nemocnice v pátek večer už za tmy. Na neonatologické oddělení Fakultní nemocnice Plzni na Lochotíně vezl jen několik hodin staré miminko, zřejmě předčasně narozené, které potřebovalo specializovanou péči.

Dítě doprovázel neonatologický tým, což je neonatolog a specializovaná sestra.

Na cestě sanitku dojelo osobní auto, jehož řidič podle mluvčí krajské záchranné služby Márie Svobodové ohrozil bezpečnost posádky sanitního vozu i ostatních účastníků silničního provozu tím, že se záchrankou „závodil“.

„Dojelo nás černé audi, já jel v tu chvíli se zapnutými majáky velmi rychle, přesto nás audi několikrát předjelo, minimálně dvakrát na plné čáře. Pak někde počkal, vyjel, znovu nás předjel a pak odbočil někam doleva. Bylo to v úseku mezi Domažlicemi a Semošicemi a vysloveně si s námi hrál,“ popsal pro server krimi-plzen.cz šofér sanitky.

V jedné z obcí, kterou sanita projížděla, je uzávěra a kyvadlový provoz řízený semafory. „On mě před tou vesnicí předjel a semafory proletěl na červenou. Pak nás nechal ho předjet, znovu vyrazil, zase s námi závodil a zase nás předjel,“ dodal řidič záchranky.

Do fakultní nemocnice nakonec miminko dovezl v pořádku, upozornil ale, že je nezbytně nutné, aby se tento případ dále řešil, protože pokud by se podobné události začaly na silnicích opakovat, je to neskutečné ohrožení pro všechny.

Případem už se zabývají policisté

Podle Svobodové se šofér osobního vozu choval absolutně nesmyslně. „Na úseku dlouhém zhruba deset kilometrů prováděl nesmyslné nebezpečné manévry, které mohly způsobit nehodu. Navíc byly ztížené podmínky, protože už byla tma,“ připomněla Svobodová.

Podotkla, že řidič sanity se zachoval velmi rozumně. „Byl si vědomý, jak důležité je dojet bezpečně. Proto rychlost jízdy přizpůsobil aktuálnímu stavu děťátka, o němž ho zezadu informovala lékařka. Pro ni bylo prioritou dojet možná pomaleji, ale bezpečně,“ vysvětlila Svobodová.

VIDEO: Předjíždějící kamion zastavila závora u kolejí, blokoval i sanitku

Dodala, že podobné chování řidiče plzeňští záchranáři za posledních deset, patnáct let nepamatují.

Oznámení o případu přijali plzeňští policisté. „Ti věc postoupí místně příslušným kolegům z Domažlic. Už proběhly nějaké úkony, co se týká výslechu,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Záchranná služba je připravena poskytnout policii kamerový záznam ze sanitního vozu. Podle Svobodové na silnici v uvedené době jela i jiná auta, jejichž řidiči by mohli poskytnou svědectví, pokud budou vyzváni.

Pirát silnic opakovaně předjížděl sanitní vůz na trase mezi Domažlicemi a Semošicemi.

Pirát silnic opakovaně předjížděl sanitní vůz na trase mezi Domažlicemi a Semošicemi.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store © freytag & berndtSHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Nejčtenější

Máme přetlak, někteří musejí z Plzně odejít, uvědomuje si Vrba

Plzeňský kouč Pavel Vrba během tréninku.

Krátký posezonní odpočinek si Pavel Vrba užil. Trenér fotbalistů Viktorie Plzeň ale musel přepnout z dovolenkového...

Třináctiletá otěhotněla na útěku z polepšovny, otce dítěte hledá policie

Ilustrační snímek

Na stůl klatovských policistů se dostal případ těhotné třináctileté dívky. Ta utekla z diagnostického ústavu v Plzni a...

Dívka vypadla z jedoucí dodávky a těžce se zranila. Osádku hledá policie

Policisté prošetřují nehodu v Plzni, při které se zranila dívka. Ta vypadla z...

Neobvyklou nehodu, při níž se vážně zranila dívka, vyšetřují policisté v Plzni. Podle svědků, kteří přivolali na pomoc...

Plzeňská posila a konkurent pro Limberského: Spoluhráči nejsou soupeři

Adam Hloušek (druhý zprava) a Radim Řezník na startu letní přípravy Viktorie...

Posledních sedm let strávil Adam Hloušek v zahraničí. Po angažmá v Norimberku, Stuttgartu a naposledy Legii Varšava se...

Soud projednává po jedenácti letech vraždu mladíka uvláčeného za autem

Bývalý policista Martin Novotný (vlevo) a Aleš Šepták u Krajského soudu v...

Krajský soud v Plzni začal projednávat případ mladíka uvláčeného k smrti za osobním autem. Z téměř 11 let staré vraždy...

Další z rubriky

Bývalý kaolinový důl se otevřel lidem. Už tam nemusí lézt tajně

Plzeň, 15. června 2019. V rámci festivalu Industry Open se veřejnosti vůbec...

Desítky let byl bývalý kaolinový důl u Nevřeně na Plzeňsku veřejnosti nepřístupný. Fascinující prostory ale stále...

VIDEO: Další kolony v Plzni, tentokrát kvůli uzavírce Malostranské ulice

Řidiče v Plzni potrápí další nová uzavírka. Kvůli opravám tramvajové trati je...

Projet Plzní je pro řidiče v posledních týdnech zkouškou nervů. K několika uzavírkám silnic přibyla další komplikace na...

VIDEO: Jeřáb sundal báň kostela, na zemi z ní začali vylétávat holubi

Kostel sv. Petra a Pavla v Dolní Lukavici na Plzeňsku přišel o báň. Potrvá...

Kostel svatých Petra a Pavla v Dolní Lukavici na Plzeňsku přišel o báň na věži. Kvůli špatnému stavu dřevěných...

Najdete na iDNES.cz