Nemůžeme spát, stěžovali si lidé na hluk z festivalu Rock for People

  20:15aktualizováno  20:15
Na čtyřicet stížností na rušení nočního klidu přijali strážníci a policisté během festivalu Rock for People, který se od pátku do neděle konal v centru Plzně. Hlavně při večerních koncertech se lidé zlobili, že kvůli hlučné hudbě nemohou spát. Organizátor akce Michal Thomes připustil, že stížností očekával ještě víc.

Hlavní hvězdou festivalu Rock for People v Plzni byla kapela Motörhead. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Nemůžeme usnout, pořád nás ruší hlasitá muzika. Udělejte s tím něco! Zatímco se v Depu 2015 a v centru Papírna vystřídalo za tři dny na 12 tisíc návštěvníků, přesně 39 lidí volalo na tísňové linky, že je večerní koncerty ruší.

Netelefonovali ale lidé, kteří bydlí v bezprostředním okolí festivalového areálu Depo 2015. Stěžovali si obyvatelé okrajových částí města a dokonce i lidé z okolních obcí.

Jedním z nich byl Karel Makoň z Doubravky. Na policii volal v neděli před 23. hodinou. 

„Venku i v bytě byly rekordně vysoké teploty, při zavřeném okně se nedalo spát. Do otevřeného okna se nám už druhý večer nesly hlasité bicí s basovou kytarou a výkřiky rockerů. Volal jsem nejprve na policii a žádal alespoň o ztišení hudby,“ vysvětlil Makoň, proč si na muziku vzdálenou asi tři kilometry od místa jeho bydliště stěžoval.

Dodal, že pak volal i na dispečink elektráren, aby mu řekli, kde je hlavní vypínač proudu do areálu depa. „Drazí přátelé, pořadatelé a manažeři naší kulturní zábavy a života, ne každý je rocker a holduje tomuto žánru,“ vzkázal.

Státní policisté potvrdili dvě stížnosti na rušení nočního klidu hlasitou hudbou z festivalu. Na strážníky se obrátilo dalších 37 lidí.

„Na každé rušení nočního klidu vyjíždíme a snažíme se situaci řešit. Tady jsme se snažili oznamovatelům i vysvětlovat, že je to předem naplánovaná akce Evropského hlavního města kultury a nemůžeme s tím nic dělat,“ uvedla Dana Krausová z tiskového oddělení městské policie.

Na šíření hudby do mnohem větších vzdáleností, než je obvyklé, se možná mohlo podílet i obrovské vedro. Náměstek plzeňského primátora odpovědný za projekt Evropského hlavního města kultury Martin Baxa v úterý potvrdil, že i on dostal několik stížností e-mailem.

„Vím, že přišly nejen od Plzeňanů, třeba z Lochotína a dalších částí Plzně, ale třeba také z Druztové, kam se to nějak doneslo. Přitom na blízkých Slovanech byl klid. Určitě budeme posílat minimálně nějakou omluvu. Na to, že jsme takový festival měli poprvé, jsem s jeho výsledkem spokojený. Vynikající byla organizace  i kompletní zajištění bezpečnosti, z mého pohledu spokojenost,“ prohlásil Martin Baxa.

Šéf projektu Rock for People Michal Thomes má od lidí, kteří se festivalu zúčastnili, vesměs pozitivní reakce.

„Musíme ještě vyhodnotit všechny podněty, které budou určitě ještě přicházet v příštích dnech, o možné budoucnosti festivalu v Plzni nechci mluvit, nezáleží to jen na nás,“ řekl Thomes.

Necelých 40 stížností lidí na hluk je podle něj překvapivě nízké číslo vzhledem k tomu, že se festival odehrával vlastně v centru Plzně. „Vždycky se najde někdo, komu se to nelíbí. Právě po zkušenostech z Hradce jsem počet stížností očekával i větší,“ prohlásil Thomes.

Motörhead i Guano Apes buráceli na festivalu Rock for People (5. 7. 2015)

Autor:

Nejčtenější

Bazény v Plzni zdraží vstup i kvůli lidem, kteří se jdou umýt a vyprat si

Po několikaměsíční rekonstrukci se v pondělí 31. října opět otevřel pro zájemce...

Dospělí návštěvníci plaveckých bazénů v Plzni na Slovanech a Lochotíně si od července připlatí. Úprava ceny má mimo...

Máme přetlak, někteří musejí z Plzně odejít, uvědomuje si Vrba

Plzeňský kouč Pavel Vrba během tréninku.

Krátký posezonní odpočinek si Pavel Vrba užil. Trenér fotbalistů Viktorie Plzeň ale musel přepnout z dovolenkového...

Třináctiletá otěhotněla na útěku z polepšovny, otce dítěte hledá policie

Ilustrační snímek

Na stůl klatovských policistů se dostal případ těhotné třináctileté dívky. Ta utekla z diagnostického ústavu v Plzni a...

Dívka vypadla z jedoucí dodávky a těžce se zranila. Osádku hledá policie

Policisté prošetřují nehodu v Plzni, při které se zranila dívka. Ta vypadla z...

Neobvyklou nehodu, při níž se vážně zranila dívka, vyšetřují policisté v Plzni. Podle svědků, kteří přivolali na pomoc...

Plzeňská posila a konkurent pro Limberského: Spoluhráči nejsou soupeři

Adam Hloušek (druhý zprava) a Radim Řezník na startu letní přípravy Viktorie...

Posledních sedm let strávil Adam Hloušek v zahraničí. Po angažmá v Norimberku, Stuttgartu a naposledy Legii Varšava se...

Další z rubriky

Lupiče pustili po sedmi letech, po půlroce přepadl stejné pobočky pošty

Jiří Adamovič si za přepadení pošt odseděl už sedm let. Ani to ho ale...

Loni na jaře se Jiří Adamovič z Plzeňska dostal po sedmi letech z vězení za přepadení sedmi pošt na Plzeňsku. Ale už na...

Nevřeň v rámci festivalu Industry Open otevře podzemní kaolinový důl

Bývalý kaolinový důl v Nevřeni na Plzeňsku. (19. ledna 2016)

V rámci festivalu Industry Open se veřejnosti od pátku do neděle otevřou po Plzeňském kraji brány do míst, kam se běžně...

Padělky za statisíce. Policisté z Klatovska stíhají cizince za jejich prodej

Likvidace padělků bot pod dohledem celníků.

Policisté z Klatovska zahájili trestní stíhání devětatřicetiletého cizince, kterého obvinili z přečinu porušení práv k...

Najdete na iDNES.cz