Muž ozbrojený boxerem a plynovou pistolí ohrožoval v Plzni kolemjdoucí.

Muž ozbrojený boxerem a plynovou pistolí ohrožoval v Plzni kolemjdoucí. | foto: MP Plzeň

Zdrogovaný muž střílel na dětském hřišti z plynové pistole

  • 10
Několik výstřelů zaznělo v pátek kolem poledne na jednom z plzeňských dětských hřišť. Muž, který byl pod vlivem drog, ohrožoval kolemjdoucí plynovou pistolí.

“Operační oddělení městské policie dostalo oznámení, že v prostoru dětského hřiště v Puškinově ulici došlo k rozepři tří lidí, kdy jeden z mužů poté několikrát vystřelil. Na místě se okamžitě strážníkům přihlásil svědek události, který poskytl popis muže včetně fotografie, kterou stihl pořídit na svůj mobilní telefon,“ uvedla tisková mluvčí městské policie Jana Pužmanová. 

Strážníci se vydali společně s příslušníky státní policie propátrat přilehlé okolí. 

„Třiatřicetiletého muže nakonec zastihli strážníci v OC Plaza, ale vzhledem k velké koncentraci lidí na místě se rozhodli ho pouze sledovat,“ popsala mluvčí.

Když se podezřelý vydal na tramvajovou zastávku a hrozilo, že odjede, hlídka ho vyzvala, aby se zastavil a dal ruce tak, aby na ně bylo vidět.

Útočník potom dobrovolně vydal plynovou pistoli společně s pouzdrem. Na dotaz, zda u sebe má ještě nějakou zbraň, odpověděl, že nikoliv.

„Avšak při bezpečnostní prohlídce byl u muže nalezen úderný prostředek boxer. Strážníkům odvětil, že zbraně má pro svoji bezpečnost,“ informovala Pužmanová.

Případ nyní vyšetřuje Policie ČR jako přečin nebezpečného ohrožování a výtržnictví. 

„Muž byl pod vlivem omamných a psychotropních látek. Před policisty vypověděl, že toho dne potkal bývalou přítelkyni s jejím novým partnerem. Nepohodli se. Podle svých slov se musel bránit, protože druhý muž na něho tasil první,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Po páru, který se s vyšetřovaným mužem dostal do konfliktu, policisté pátrají.