V Plzni začne velká oprava silnice na Karlovy Vary, auta pojedou jinudy

  9:29aktualizováno  9:29
V pátek začne kompletní oprava horní části Studentské ulice v Plzni. Ta je výpadovkou na Karlovy Vary. Kilometr dlouhý rozkopaný úsek budou auta objíždět po Karlovarské ulici kolem košuteckého jezírka.

Frézování silné vrstvy vozovky ve Studentské ulici v Plzni (15. září 2016) | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Propadající se silnice se spoustou záplat a vyježděnými hlubokými kolejemi ve vozovce. Tak vypadá frekventovaná silnice mezi okrajem Plzně a křižovatkou s Gerskou ulicí, po které auta pokračují směrem do centra Plzně.

Ředitel společnosti Eurovia v Plzni Jan Muzika řekl, že práce začnou frézováním silničního pásu, po kterém nyní jezdí auta směrem na Karlovy Vary.

„V opačném směru bude průjezdná Studentská ulice od hokejové haly po odbočení k čerpací stanici. V části, po které se nyní jezdí směrem do centra Plzně, bude mezi stadionem a čerpací stanicí umožněný obousměrný provoz jedním pruhem pro každý směr. Zároveň bude zachované odbočení do Krašovské ulice, což je důležité napojení pro obyvatele sídliště a městkou dopravu,“ vysvětlil Jan Muzika.

Velké roury půjdou až osm metrů pod povrch

Pro oba směry bude už od pátku zcela neprůjezdný úsek mezi odbočkou k čerpací stanici a Gerskou ulicí. Kromě silnice budou stavebníci rekonstruovat i kanalizaci, která místy vede až osm metrů pod povrchem. V takové hloubce budou mezi Gerskou a odbočkou k čerpací stanici měnit kanalizační roury, které mají v průměru až 1,4 metru.

Rekonstrukce první části Studentské ulice v Plzni

Dopravní policisté potvrdili, že pro autobusy a osobní automobily je stanovena obousměrná objízdná trasa po Karlovarské ulici. Silnice kolem košuteckého jezírka byla před otevřením Studentské hlavní výpadovkou na Karlovy Vary.

Kvůli uzavírce Studentské ulice bude nově povolené odbočení na původní karlovarskou výpadovku při jízdě do centra Plzně. Dnes je tam jednosměrka, po které mohou jezdit auta jen směrem ven z Plzně. Pouze auta záchranářů a autobusy do ní mohou nyní vjet i opačně.

Policisté upozornili, že na několika křižovatkách bude kvůli přesměrování dopravy na jinou trasu upravovat chod semaforů.

Změny autobusových linek

 Autobusy linky 30 objíždějí uzavřený úsek obousměrně po trase Gerská, Karlovarská, Studentská, okružní křižovatka u obchodního centra, Úněšovská, sídliště Košutka. Zastávka Žlutická je přeložena do Karlovarské ulice. Stanice Hokejová hala je zrušena pro linku 30, zajíždějí do ní ale autobusy 33, 40, N3 a N6. Na všech těchto linkách jsou od 1. března nové jízdní řády.

zdroj PMDP

Na objízdné trase kolem košuteckého jezírka by se neměla objevovat nákladní auta. Ty jedoucí od Karlových Varů budou z hlavní silnice uhýbat už osm kilometrů před Plzní.

„Objízdná trasa pro nákladní dopravu je přes Čemíny, Město Touškov a Kozolupy do Plzně,“ upozorňují policisté. Stejná trasa je vybraná i pro opačný směr.

Na objízdnou trasu musejí i autobusy

Přes staveniště nebude umožněný průjezd ani autobusům. Trasy všech linek budou od časného rána 1. března přesměrované na Karlovarskou ulici kolem košuteckého jezírka.

„Linka 30 bude mít ve směru na Košutku přeloženou stanici Severka do Gerské ulice za křižovatku se Studentskou. Zastávky Žlutická budou ve Studentské zrušeny a přesunuty obousměrně do Karlovarské mezi křižovatky ulic Pálenická a Heydukova,“ uvedl Ondřej Liška z Plzeňských městských dopravních podniků.

Protože linka 30 bude mezi Karlovarskou a konečnou Sídliště Košutka obousměrně přesměrovaná kolem hasičů, přes kruhový objezd u hypermarketu a Úněšovskou ulici, spoje nebudou zajíždět do stanice Hokejová hala.

„Tu budou obsluhovat spoje linek 33, 40, N3 a N6. Ve směru do centra bude zastávka Hokejová hala přeložena na konec středového dělícího pásu před křižovatku Studentské a obslužné komunikace k hale,“ dodal Liška s tím, že na všech linkách budou nové jízdní řády.

První etapa rekonstrukce této části Studentské ulice bude trvat nejméně tři měsíce. Kompletní rekonstrukce silnice první třídy, po které za den projede až 16 tisíc vozidel, bude pokračovat do června 2020. Náklady na rekonstrukci jsou odhadnuté na 195 milionů korun.

 Pověřený šéf pracoviště Ředitelství silnic a dálnic v Plzni Zdeněk Kuťák řekl, že opravená Studentská ulice bude mít ve směru do centra před křižovatkou s Gerskou ulicí víc jízdních pruhů, než má dnes.

„Součástí stavby je rekonstrukce stávajících zálivů autobusových zastávek, vytvoření nového před křižovatkou s Krašovskou ulicí ve směru z centra a výstavba nebo rekonstrukce podélných parkovacích stání ve Žlutické a Krašovské ulici,“ upřesnil Zdeněk Kuťák.

První část Studentské ulice mezi Plaskou a Gerskou ulicí je opravené, stavební firmy s její kompletní rekonstrukci zahájily v roce 2016, práce na ní trvaly více než rok.

Oprava Studentské ulice v Plzni od 1. března 2019

Oprava Studentské ulice v Plzni. Červeně je vyznačen uzavřený úsek, modré značky ukazují obousměrnou objízdnou trasu pro osobní auta a autobusy

Oprava Studentské ulice v Plzni. Červeně je vyznačen uzavřený úsek, modré značky ukazují obousměrnou objízdnou trasu pro osobní auta a autobusy

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store © freytag & berndtSHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Autor:

Nejčtenější

Máme přetlak, někteří musejí z Plzně odejít, uvědomuje si Vrba

Plzeňský kouč Pavel Vrba během tréninku.

Krátký posezonní odpočinek si Pavel Vrba užil. Trenér fotbalistů Viktorie Plzeň ale musel přepnout z dovolenkového...

Třináctiletá otěhotněla na útěku z polepšovny, otce dítěte hledá policie

Ilustrační snímek

Na stůl klatovských policistů se dostal případ těhotné třináctileté dívky. Ta utekla z diagnostického ústavu v Plzni a...

Dívka vypadla z jedoucí dodávky a těžce se zranila. Osádku hledá policie

Policisté prošetřují nehodu v Plzni, při které se zranila dívka. Ta vypadla z...

Neobvyklou nehodu, při níž se vážně zranila dívka, vyšetřují policisté v Plzni. Podle svědků, kteří přivolali na pomoc...

Plzeňská posila a konkurent pro Limberského: Spoluhráči nejsou soupeři

Adam Hloušek (druhý zprava) a Radim Řezník na startu letní přípravy Viktorie...

Posledních sedm let strávil Adam Hloušek v zahraničí. Po angažmá v Norimberku, Stuttgartu a naposledy Legii Varšava se...

Soud projednává po jedenácti letech vraždu mladíka uvláčeného za autem

Bývalý policista Martin Novotný (vlevo) a Aleš Šepták u Krajského soudu v...

Krajský soud v Plzni začal projednávat případ mladíka uvláčeného k smrti za osobním autem. Z téměř 11 let staré vraždy...

Další z rubriky

Třináctiletá otěhotněla na útěku z polepšovny, otce dítěte hledá policie

Ilustrační snímek

Na stůl klatovských policistů se dostal případ těhotné třináctileté dívky. Ta utekla z diagnostického ústavu v Plzni a...

Stavbou roku kraje je podle veřejnosti oprava budovy u Seneckého rybníka

Cenu veřejnosti a zároveň Cenu primátora Plzně získala rekonstrukce budovy u...

Přístavba školní družiny v Plzni - Újezdě, modernizace železniční trati Rokycany – Plzeň a obnova Lobezského parku v...

V kontejneru vrněl vibrátor, žena kvůli neznámému zvuku volala strážníkům

Starší ženu vyděsil v Plzni zvláštní zvuk vycházející z kontejneru na odpad.

Na plzeňské strážníky se obrátila žena, kterou vyděsily vrnivé zvuky vycházející z kontejneru na komunální odpad....

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na iDNES.cz