Na Pilsner Festu vydraží kytaru herce Schmitzera a pivo poteče proudem

  12:07aktualizováno  12:07
Na 170 výčepních kohoutů je připraveno na jednu z největších kulturních událostí v Plzni. V pátek a sobotu se koná svátek piva a dobré muziky Pilsner Fest. Organizátoři slibují ještě lepší program než v minulých letech a lákají na J.A.R., Tatabojs, Koller band, Vypsanou Fixu, Goodfellas nebo Charlie Straight.

Na Pilsner Fest se i letos chystají tisíce lidí. Loni tu napočítali 42 tisíc návštěvníků. | foto: MF DNES

Jednou z novinek letošního festu je zvětšený prostor před hlavní scénou. Toto rozšíření je víceméně i nutností vzhledem k tomu, že minulý rok byl areál Prazdroje natolik přeplněný, že organizátoři museli na pár hodin horní scénu úplně uzavřít a nepouštět tam další návštěvníky.

Novinkou jsou také atraktivní soutěže a doprovodný program. Například cesty historií plzeňského piva, které letos v říjnu oslaví už 170. výročí. Návštěvníci průřezu stoletími si s sebou budou moci odnést mnoho vědomostí o pivě i zajímavé ceny. Další ze soutěží bude spočívat ve vytvoření nejlepší a nejvtipnější fotografie s pivem. Její výherce si domů odnese sud Pilsner Urquellu.

Organizátoři chystají prohlídky pivovarů, procházky pivovarským muzeem, autogramiádu olympioniků a v sobotu v jedenáct hodin večer velký ohňostroj.

Důležitým bodem festivalu bude aukce pro Centrum Paraple, kde si lidé budou moci v dražbě koupit například kytaru jednoho z vystupujících - Jiřího Schmitzera. Výtěžek pomůže lidem na vozíku s poškozením míchy.

Jako loni bude na bulváru před pivovarskou bránou soutěž Prazdroj talentu, ve které se utká sedm nejlepších kapel z padesáti přihlášených. Nově lidé uvidí i šest tanečních seskupení. O výhercích talentu budou návštěvníci hlasovat buďto pomocí SMS, nebo na internetových stránkách Pilsner Festu.

Návštěvníky čekají také gastronomické zážitky. Ochutnají výbornou kuchyni v restauraci, která bude v areálu a vyzkouší také letošní pivní novinky, zejména Gambrinus s příchutí limetka&bezinka nebo řízný citrón a pšeničné pivo Fénix s příchutí pomeranče a koriandru.

Open Air Music Festival Trutnov 2011 - Jiří Schmitzer

Na Pilsner Festu se bude dražit kytara herce a hudebníka Jiřího Schmitzera.

Historicky poprvé také vystoupí na Pilsner Festu hiphopová skupina Prago Union, která je ve svém žánru jedna z nejlepších.

"Snažíme se vyjít vstříc všem věkovým skupinám, snad pestrost hudebních žánrů ocení i diváci," říká hlavní organizátor Pilsner Festu Luboš Kindelmann.

Úplně poprvé přijala pozvání na Pilsner Fest také Vypsaná Fixa. Lahůdkou pro starší generaci bude podle dramaturga akce a známého moderátora Pavla Anděla skupina Žentour, která se dala dohromady téměř po dvaceti letech.  

Jedni z nejzajímavějších hostů na bulváru budou komici z pořadu Na stojáka - Iva Pazderková, Miloš Knor a Daniel Čech. Moderátory na dvou hlavních scénách budou stejně jako minulý rok Aleš Háma a Libor Bouček.

Horkého počasí se návštěvníci obávat nemusí. Dodržování pitného režimu bude snadné. V areálu bude na 170 výčepních kohoutů, kterými poteče pivo proudem. Organizátoři Pilsner Festu by také rádi jako každoročně překonali rekord v počtu přípitků, ideální číslo by bylo šest tisíc. Vzhledem k návštěvnosti, která minulý rok přesáhla 42 tisíc lidí, by to neměl být problém.

Zábava bude připravena i pro příznivce klubové scény. V podzemních garážích hotelu Angelo bude v pátek i v sobotu od desáté večer do čtyř hodin ráno XCLNT party, kterou budou provázet DJové Evropy 2 - Pavel Cejnar, Ondřej Vodný a DJ Friky. Tato akce má ale omezený počet tří set míst, vstupné bude činit padesát korun.

Slavnostní zahájení dvoudenního festivalu se uskuteční v pátek 31. srpna v 17 hodin v areálu Plzeňského Prazdroje.

Autor:

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Plzeň zná soupeře pro předkolo Ligy mistrů, Slavia může narazit i na Ajax

Jan Kopic (vlevo) s Alešem Čermákem z Plzně brání madridského kanonýra Karima...

Basilej, Olympiakos Pireus, případně PSV Eindhoven. Fotbalová Plzeň zná okruh soupeřů, na které může narazit v...

Plzeňský klub čeká na výsledky vyšetřování. Podle svědků boural Krmenčík

Plzeňský útočník Michael Krmenčík je rozmrzelý, neuspěl proti Bohemians.

Pražští policisté vyšetřují dopravní nehodu z pondělního rána, kdy řidič narazil do několika zaparkovaných aut. Poničil...

Medici odmítají praxi v malých nemocnicích, chtějí na nejlepší pracoviště

Operační sál ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

Studenti plzeňské lékařské fakulty Karlovy univerzity se bouří. Škola totiž rozhodla, že v šestém ročníku už nebudou...

KOMENTÁŘ: Proč fotbalová liga v novém fanoušky neláká

Tvrdé souboje provázely souboj o titul mezi Slavií a Plzní.

Když tenis před téměř padesáti lety na konci vyrovnaného setu zavedl zkrácenou hru zvanou tie-break, aby nedocházelo k...

Kardinála Berana chtěla StB natočit při flirtování, dali mu afrodiziaka

Smutné výročí, kardinál Josef Beran zemřel před padesáti lety. Snímek je z...

Kardinála Josefa Berana věznili nacisté i komunisté. Plzeňského rodáka a uznávaného duchovního StB neustále sledovala,...

Další z rubriky

Úřady nespolupracují, Plzeň se pro řidiče stala labyrintem plným uzavírek

Dopravní komplikace přineslo uzavření Rooseveltova mostu v Plzni. Jeho opravy...

V Plzni je několik rozsáhlých uzavírek, které značně komplikují dopravu. Dalo se situaci předejít a jednotlivé opravy...

Plzeň předloží návrh na radikální změnu oblasti kolem Rondelu na Roudné

Oblast spodní části Karlovarské třídy v Plzni se má v budoucnu změnit. V návrhu...

Vedení Plzně předloží zastupitelům návrh na zásadní úpravu oblasti kolem kruhového objezdu Rondel na Roudné. V návrhu...

Hutím Pilsen Steel hrozí konkurz, ministr se sejde s ruským velvyslancem

Ilustrační snímek

Ministr průmyslu Karel Havlíček se kvůli plzeňským hutím a kovárnám Pilsen Steel, které jsou v insolvenčním řízení,...

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.

Najdete na iDNES.cz