ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Depositphotos

Byla to krajní nouze, uzavřela policie odehnání útočícího psa střelbou

  • 79
Muž, který střelbou z legálně držené zbraně odehnal útočícího psa, ji použil v krajní nouzi a neporušil tím žádný předpis. K tomuto závěru dospěli policisté, kteří případ z Nebílov na Plzeňsku řešili. Naopak k přestupkové komisi poslali majitele útočícího psa.

„V souvislosti s varovným výstřelem, který byl veden do bezpečného prostoru, nedošlo ke škodě na majetku či újmě na zdraví osob. Policisté vyhodnotili, že muž použil legálně drženou zbraň v krajní nouzi. Neporušil tím žádný předpis,“ sdělila policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Naopak zákon na ochranu zvířat proti týrání a obecně závaznou vyhlášku o zákazu volně pobíhajících psů porušil majitel psa. „Zvíře řádně nezajistil. Věc jsme předali k projednání příslušnému správnímu orgánu,“ dodala mluvčí.  

Muž se v červenci vydal s rodinou a psem na zámek v Nebílovech na Plzeňsku. Americký staffordširský teriér přeskočil přes plot a vrhl se na třiašedesátiletou ženu, která se v náručí snažila ukrýt svého malého psa. Nakonec ale i s fenkou spadla na zemi, kde na ni zuřivý stafford dorážel. Vše zaznamenal řidič, který náhodou projížděl kolem.

Muž se snažil útočícího psa odkopnout, ale to se nepodařilo. „Musel jsem svoji rodinu ochránit, takže jsem vytáhl pistoli. Ale nechtěl jsem toho psa hned zabít, protože zvířata miluji. Vystřelil jsem tedy vedle něj, abych ho jen postrašil,“ popsal pro Krimi-Plzeň čtyřicetiletý Martin z Plzně.

Výstřel psa vylekal, troubit na něj začal i šofér stojícího auta a pes utekl. Díky pohotovému jednání syna vyvázla jeho matka pouze s oděrkami na rukou, nohou a s drobným zraněním na hlavě.

Muž vše oznámil na policii včetně toho, že použil svoji legálně drženou pistoli.

Muž pohotovým výstřelem zahnal útočícího psa (21. 7. 2020)

21. července 2020