Tragická nehoda, při níž uhořel pětadvacetiletý spolujezdec, se stala v obci Sytno na Tachovsku. | foto: HZS Plzeňského kraje

Šofér se vyhýbal zvěři a narazil do stromů, spolujezdec v dodávce uhořel

  • 20
Na Tachovsku v pondělí v noci uhořel v dodávce pětadvacetiletý cizinec. Řidič v obci Sytno narazil při vyhýbání se zvěři do dvou stromů. Vůz začal po nárazu okamžitě hořet. Šofér se z hořícího vozu ještě dostal, jeho spolujezdec ale takové štěstí neměl.

Tragická nehoda se stala zhruba půl hodiny před půlnocí. Podle policie neměl spolujezdec žádnou šanci přežít. Dodávka začala totiž po nárazu ihned a prudce hořet.

„Z dosavadního šetření vyplývá, že osmnáctiletý řidič cizí státní příslušnosti jel s  dodávkou značky Iveco od obce Sulislav na Sytno. Jak sám uvedl, vyhýbal se zvěři na silnici a proto vyjel mimo komunikaci,“ popsala nehodu policejní mluvčí Hana Kroftová.

Tragická nehoda

Dodávka narazila do vzrostlého stromu, pak se odrazila a ještě narazila i do vedlejšího stromu.

„Vozidlo začalo okamžitě a prudce hořet. Řidič stačil vnitřní prostory auta opustit, ale jeho spolujezdec bohužel ne,“ dodala Kroftová.

Šofér utrpěl šok a lehčí zranění, se kterým byl převezen do plzeňské fakultní nemocnice. Druhému muži už záchranáři pomoct nedokázali.

Veškeré okolnosti kolize kriminalisté prověřují pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů. Jednodenní pololetní prázdniny jsou v pátek 29. ledna.

Témata: Sytno, Iveco, Sulislav