Mulačova nemocnice v Plzni

Mulačova nemocnice v Plzni | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Pacient napadl na útěku z nemocnice sestru, po skoku z okna podlehl zraněním

  • 20
Napadení personálu v plzeňské Mulačově nemocnici vyšetřují policisté. Jeden z pacientů se snažil utéct z oddělení a přitom zranil sestru a zaútočil na zřízence. Agresor vyskočil z okna a zranil se. Později v nemocnici podlehl zraněním.

Incident se odehrál v sobotu na oddělení interny. 

„Můžeme potvrdit, že došlo k fyzickému napadení naší zdravotní sestry. Zaútočil na ni pacient při pokusu o únik z oddělení. Zdravotní sestřička byla ošetřena a nyní je v pracovní neschopnosti,“ potvrdila Eva Milerová, mluvčí nemocnice.

Sedmačtyřicetiletý muž nejprve udeřil sestru do obličeje, pak lahví dezinfekce napadl zřízence a nakonec židlí rozbil okno, kterým vyskočil na balkon prvního patra. 

Pacient při úniku utrpěl mnohačetná poranění, zdravotníci ho přepravili na urgentní příjem fakultní nemocnice. Cizinec, podle ČTK z Litvy, později v nemocnici podlehl zraněním. Podle serveru krimi-plzen.cz byl muž alkoholik a již dříve byl hospitalizovaný na psychiatrickém oddělení.

Případem se dále zabývá policie, která nyní zjišťuje, jak přesně se incident odehrál. „Zahájili jsme úkony trestního řízení. Bližší informace nebudeme nyní sdělovat,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.