Památník Díky, Ameriko! v Plzni připomíná osvobození města americkou armádou v květnu 1945.

Památník Díky, Ameriko! v Plzni připomíná osvobození města americkou armádou v květnu 1945. | foto: Martin Polívka, MF DNES

Část Americké třídy v Plzni v úterý uzavře návštěva ministrů zahraničí

  • 3
Na motoristy a cestující hromadnou dopravou v Plzni čeká v úterý řada omezení. Kvůli návštěvě ministrů zahraničních věcí ČR a USA budou odpoledne uzavřeny důležité komunikace v centru města. Ministři také položí květiny u památníku Díky, Ameriko!

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček a ministr zahraničních věcí USA Mike Pompeo navštíví v odpoledních hodinách Muzeum generála Pattona a poté položí květiny u památníky Díky, Ameriko!, kde si připomenou 75. výročí konce druhé světové války a osvobození Plzně americkými vojáky.

Návštěvu ministři zakončí jednáním v Plzeňském Prazdroji.

„V souvislosti se vzpomínkovým aktem u památníku Díky, Ameriko! bude od 13.30 do 19 hodin uzavřena ulice V Šipce a ulice Americká v úseku od křižovatky s ulicemi Jagellonská - Škroupova ke křižovatce s Klatovsku třídou,“ sdělila mluvčí plzeňského magistrátu Eva Barborková.

V obou ulicích navíc motoristé nezaparkují, protože po celý den zde budou vyblokována parkovací stání pro ministerské hosty. Současně bude částečně uzavřený chodník v prostoru kolem památníku.

S tím souvisí i další omezení, zastávka městské hromadné dopravy ve směru ke Klatovské třídě bude fungovat do 13.30 hodin, poté bude až do 19 hodin uzavřena. Zastávka MHD U Práce ve směru od Klatovské třídy bude zrušena na celý den.

Náhradní zastávku cestující najdou ve směru jízdy za křižovatkou s ulicí V Šipce.

Náhradní autobusová linka 21 (Skvrňany - Sady Pětatřicátníků - Anglické...

Náhradní autobusová linka 21 (Skvrňany - Sady Pětatřicátníků - Anglické nábřeží) bude po dobu úplné uzavírky ukončena v sadech Pětatřicátníků.

V souvislosti s plánovanou návštěvou Muzea generála Pattona bude na jednu hodinu od 14.30 hodin uzavřena ulice Pobřežní. Též platí, že parkovací stání v této ulici budou po celý den vyhrazena ministerské návštěvě. V úterý nebude ani možné využívat parkovací dům Nové divadlo.

Také linky autobusů číslo 20, 27, 34 a 35 budou po dobu uzavírky Americké ulice odkloněny. Po objízdných trasách pojedou též trolejbusy linek 11, 12 a 16.

Náhradní autobusová linka 2A ze Skvrňan přes sady Pětatřicátníků na Anglické nábřeží bude po dobu uzavírky končit už v sadech Pětatřicátníků.

Šéfové obou diplomacií budou v Plzni jednat o bezpečnostní spolupráci mezi oběma zeměmi, o obchodních tématech a mezinárodních vztazích s důrazem na Čínu a Rusko.