Na Plzeňsku se srazil autobus a auto, sedm lidí je zraněných

  • 18
U Třemošné na Plzeňsku se v podvečer srazil autobus s osobním autem. Na místě se lehce až středně těžce zranilo sedm lidí. Je mezi nimi i řidička osobního auta. Silnice byla uzavřena dlouho do nočních hodin.

Nehoda se stala na obchvatu obce u odbočky na Horní Břízu, přímo uprostřed křižovatky. Záchranáři z místa odvezli sedm lehce až středně těžce zraněných.

Velitel zasahující jednotky hasičů řekl, že zranění byli venku z vozidel už před jejich příjezdem.

Fotogalerie

Po nehodě záchranáři uváděli, že do nemocnice odvezli šest lidí - řidičku osobního auta a pět zraněných z autobusu včetně neplnoletého dítěte. Policejní mluvčí Dagmar Jiroušková večer upřesnila, že se při nehodě zranilo sedm lidí, z toho šest jelo v autobusu.

„Linkový autobus po nárazu stojí mimo vozovku a má poškozenou přední část, rozbité je i sklo u řidiče. Osobní auto skončilo po nehodě na druhé straně silnice, i to má poškozenou především přední část,“ hlásil z místa redaktor MF DNES.

Podle prvních zjištění policistů zřejmě dvaapadesátiletá řidička jedoucí od Třemošné na Horní Břízu nedala při přejíždění hlavní komunikace přednost autobusu, který jel od Kaznějova na Plzeň.

„Při nehodě se zranila řidička osobního auta i řidič autobusu. Alkohol u řidičů byl vyloučen dechovými zkouškami. Škoda je předběžně odhadnuta na 200 tisíc korun,“ uvedla večer policejní mluvčí Jiroušková.

Silnice zůstávala i kolem 22. hodiny uzavřená a policejní hlídky dopravu i nadále odkláněly přes Třemošnou. Uzavírka z místa zmizela až později v noci.