Kvůli opravě silnice uzavřou o prázdninách serpentiny z Plas do Kralovic

  8:53aktualizováno  8:53
Dopravní komplikace čekají na motoristy jedoucí z Plzně na Žatec. Tříkilometrový úsek z Plas k odbočce na Žebnici na Plzeňsku bude totiž o letních prázdninách uzavřený. Vozovku první třídy čeká celková rekonstrukce. Objížďka pro osobní auta povede přes okolní vesnice, kamiony pojedou přes Rokycansko.

„Oprava spočívá v kompletní rekonstrukci vozovky technologií recyklace podkladních vrstev. Z tohoto důvodu bude nutné předmětný úsek zcela uzavřít po dobu letošních prázdnin od 1. července do 31. srpna,“ vysvětlil vedoucí provozního úseku plzeňského pracoviště Ředitelství silnic a dálnic v Plzni Michal Syřínek.

Turisté i o prázdninách bez větších problémů dojedou až k plaskému klášteru, který je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů společně se sousedícím Centrem stavitelského dědictví.

„Z pohledu města, dopravy i turistů bychom raději viděli omezení se střídavým provozem, když práce budou probíhat v hlavní turistické sezoně,“ soudí starosta Plas Zdeněk Hanzlíček.

S dopravními stavbami na hlavní silnici v Plasích mají v posledních deseti letech dostatek zkušeností. Součástí přestavěné silnice je například kruhová křižovatka a nový most přes řeku Střelu.

Ze zadávací dokumentace pro výběrové řízení k opravě silnice v serpentinách vyplývá, že ve 3 121 metrů dlouhém úseku frekventované silnice Plzeň - Žatec - Most jsou ve vozovce podélné i příčné praskliny, vyjeté koleje a množství nerovností.

„Důvodem výměny asfaltových vrstev je zvýšení životnosti konstrukce vozovky i odstranění bezpečnostních závad,“ byla stavba popsaná ve výběrovém řízení pro stavební firmy. Dělníci budou mimo jiné při opravě silnice také čistit odvodňovací systém u komunikace.

Po oba prázdninové měsíce bude silnice I/27 z Plas ke křižovatce do Žebnice ve...

Po oba prázdninové měsíce bude silnice I/27 z Plas ke křižovatce do Žebnice ve směru na Kralovice uzavřena.

Řidiči osobních aut, malých náklaďáků do 7,5 tuny a autobusů budou uzavřené serpentiny obousměrně objíždět po silnicích od plaského kláštera přes Babinu a Kopidlo do Hadačky, kde se napojí na silnici první třídy Plzeň - Žatec. Je to stejná trasa, na kterou policisté obvykle odklánějí dopravu, když se na hlavním tahu mezi Plasy a Hadačkou stane vážná nehoda.

Řidiči větších nákladních aut a kamionů budou uzavřený tříkilometrový úsek objíždět přes Rokycansko. „Vozidla nad 7,5 tuny budou směrována na objížďku Plzeň – Rokycany – Břasy – Kozojedy – Kralovice,“ popsal Syřínek.

Za tři roky se má začít se stavbou obchvatu Plas

Pro řidiče to bude asi poslední velká oprava těchto serpentin. V roce 2022 by měla začít stavba obchvatu Plas. Nová trasa s velkým mostem povede v lese asi kilometr od plaského kláštera, po obchvatu by auta měla jezdit v roce 2024.

„Most bude nejkrásnějším stavebním objektem na trase nové silnice od Plzně kolem Plas až na hranici Plzeňského kraje. Dlouhý bude přes 400 metrů, nad hladinou řeky Střely bude asi 85 metrů. Podobný objekt se tady už dlouho nepostavil,“ popsal loni na podzim šéf plzeňského pracoviště ŘSD Zdeněk Kuťák.

V současnosti na trase mezi Plzní a Kralovicemi začíná rozšiřování silnice z Plzně do Třemošné. V Hadačce je kvůli stavebním pracím na silnici střídavý provoz řízený semafory. Omezení je tam plánované do konce června.

S nástupem prázdnin v kraji ještě přibude uzavírek a omezení. Řidičům se přesto uleví. Při přestavbě železniční trati na Domažlice byl před čtyřmi týdny otevřen nový most v Břeňkově ulici.

„Nejpozději do konce června bude dokončena přeložka Domažlické ulice včetně nového mostu nad železniční tratí a nové kruhové křižovatky,“ řekl mluvčí společnosti Swietelsky Zdeněk Zuntych.

Autor:

Nejčtenější

To byla předem připravená poprava, říká otec dívky zavražděné spolužákem

Tereza, kterou zavraždil její bývalý spolužák, se nechala těsně před...

Před necelými dvěma měsíci zavraždil bývalý spolužák osmnáctiletou Terezu z Plzeňska. Policistům nezapíral. Udělal to...

Plzeň - Olomouc 3:1, domácí dominovali a v přesilovce duel otočili

Joel Kayamba z Plzně (vpravo) vede míč, sleduje ho Martin Sladký z Olomouce.

Vicemistr zvládl úvod nového ligového ročníku vítězně. Fotbalisté Viktorie Plzeň otočili duel prvního kola s Olomoucí,...

Dům pro rodinu si navrhli sami. Slouží jim dokonale po všech stránkách

Rodinný dům s dispozicí 5+kk má užitnou plochu 195 metrů čtverečních.

Ondra a Iva nikdy o domě nesnili. Záměr stavět svůj vlastní přinesla až rodinná situace, která si řekla o větší prostor...

Spolujezdec umíral, opilý řidič ale sháněl doktora pro psa, říká obžaloba

Alexandru Černému hrozí za usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí první pomoci,...

Krajský soud v Plzni začal projednávat případ šestatřicetiletého Alexandra Černého, který podle obžaloby loni na...

S vlakem se srazilo páté auto za šest dnů. Klid byl jen ve středu

Při srážce vlaku s osobním autem u Nýřan na Plzeňsku se vážně zranili dva muži....

Drážní inspekce eviduje od soboty už pět střetů aut s vlaky na přejezdu. Nehoda tohoto druhu se stala každý den,...

Další z rubriky

O nenávistném komentáři pod fotkou zadržených běženců rozhodne soud

Policie ČR ve spolupráci s kolegy z Německa zadržela na dálnici D5 u Šlovic...

Plzeňští úředníci zrušili ženě pravomocně vyměřenou pokutu za nenávistný komentář na Facebooku k zadržení běženců na...

Podlesníky, pivovarský guláš a jelení steak. Ochutnejte krajové speciality

Pivovarský guláš se dříve připravoval z koňského masa, dnes vítězí hovězí.

Chcete-li hodovat jako kdysi šlechta, dejte si kvalitní kus jeleního masa. Vyrazit pro něj můžete i ke středočeským...

Plzeň kvůli suchu nemusí tolik sekat, luční kvítí dostalo šanci rozkvést

Je sucho a tráva neroste. Díky tomu, že se trávníky méně sekají, dostaly šanci...

Trávníky v Plzni jsou na některých místech plné kvetoucích rostlin. Za záplavy chrp, vlčích máků nebo třezalky...

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?

Najdete na iDNES.cz