Zvlněný asfalt na mostu odložil otevření přestavěné Domažlické třídy

  9:04aktualizováno  9:04
Po novém mostě přes železniční trať a navazujícím téměř kilometrovém úseku přestavěné Domažlické třídy projedou auta poprvé v příštím týdnu. Dopravě se měl otevřít už 1. července, ale zprovoznění znemožnil zvlněný asfalt na mostě přes trať.

Na mostě přes železniční trať musejí těsně před otevřením vyměnit zvlněný asfalt | foto: Martin Polívka, MAFRA

Od konce června jsou na přestavěné Domažlické ulici natažené troleje, podle harmonogramu bylo hotovo o prvním prázdninovém víkendu. Jenže místo aut se na most vrátila na konci června těžká technika a začalo frézování nedávno položeného asfaltu na mostě přes železniční trať do Domažlic.

„Důvodem zpoždění jsou komplikace s izolací mostu. Přeložka silnice včetně mostu a okružní křižovatky se otevře motoristům pravděpodobně od 10. července,“ uvedl mluvčí stavební společnosti Swietelsky Zdeněk Zuntych.

 Vozovka se zvlnila po pokládce poslední vrstvy asfaltové hmoty. „Po provedení sond bylo zjištěno, že došlo k chemické reakci mezi podkladovou epoxidovou vrstvou a izolací a tím k jejímu odtržení. Podle aktuálních informací se zřejmě jedná o vadu materiálu. Vzhledem k závažnosti problému bylo rozhodnuto, že zhotovitel provede opravu v celé ploše nadjezdu, tedy kompletní odfrézování všech vrstev až na beton, pak provede nové izolace a všechny následné vrstvy. Pokud budou normální klimatické podmínky, je předpoklad dokončení prací 8. července,“ uvedla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radka Pistoriusová.

Přestavba Domažlické ulice

Vedoucí závodu Dopravní stavby Západ Swietelsky Pavel Brůžek připustil, že zvlnění vozovky je problémem.

„Naštěstí jsme díky kontrolnímu systému přišli na problémy včas. Závady by se jinak odstraňovaly za provozu, což by bylo mnohem obtížnější,“ řekl Brůžek.

Odložení zahájení provozu na nové silnici nejméně o týden ale zkomplikovalo i provoz na železniční trati Plzeň – Domažlice. Problémovým se stal železniční přejezd.

„S ohledem na očekávaný termín zprovoznění přeložky Domažlické ulice včetně nadjezdu byl k 30. červnu administrativně zrušen úrovňový železniční přejezd. Teď jej nemůžeme provozovat v plném režimu. To znamená, že i když je přejezd funkční, vlaky přes něj mohou jezdit jen rychlostí 10 kilometrů v hodině,“ uvedla Radka Pistoriusová.

Nový silniční most prověřila naložená auta. (28. listopadu 2108)

Po otevření silničního mostu železniční přejezd zanikne.

Stavební firma nepočítá s žádnou slávou při zprovoznění silnice. „Po schválení technické způsobilosti odstraníme bariéry a začne se jezdit po novém,“ řekl Pavel Brůžek.

Bagr rozebírá domy, které překážejí budoucí trati i silnici (16. června 2017)

Přestavba křížení domažlické a chebské trati v Plzni souvisí s kompletní modernizací plzeňského železničního uzlu. Kvůli narovnání domažlické trati a přidání druhé koleje padlo několik bloků domů v bývalých ulicích Emingerova a Na Pile.

Hlavním investorem přestavby je SŽDC, na přeložce silnice se finančně podílejí Ředitelství silnic a dálnic společně s městem Plzeň.

Přestavěný úsek Domažlické ulice v Plzni

Přestavěný úsek Domažlické ulice v Plzni

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store © freytag & berndtSHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Autor:

Nejčtenější

To byla předem připravená poprava, říká otec dívky zavražděné spolužákem

Tereza, kterou zavraždil její bývalý spolužák, se nechala těsně před...

Před necelými dvěma měsíci zavraždil bývalý spolužák osmnáctiletou Terezu z Plzeňska. Policistům nezapíral. Udělal to...

Plzeň - Olomouc 3:1, domácí dominovali a v přesilovce duel otočili

Joel Kayamba z Plzně (vpravo) vede míč, sleduje ho Martin Sladký z Olomouce.

Vicemistr zvládl úvod nového ligového ročníku vítězně. Fotbalisté Viktorie Plzeň otočili duel prvního kola s Olomoucí,...

Dům pro rodinu si navrhli sami. Slouží jim dokonale po všech stránkách

Rodinný dům s dispozicí 5+kk má užitnou plochu 195 metrů čtverečních.

Ondra a Iva nikdy o domě nesnili. Záměr stavět svůj vlastní přinesla až rodinná situace, která si řekla o větší prostor...

Spolujezdec umíral, opilý řidič ale sháněl doktora pro psa, říká obžaloba

Alexandru Černému hrozí za usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí první pomoci,...

Krajský soud v Plzni začal projednávat případ šestatřicetiletého Alexandra Černého, který podle obžaloby loni na...

S vlakem se srazilo páté auto za šest dnů. Klid byl jen ve středu

Při srážce vlaku s osobním autem u Nýřan na Plzeňsku se vážně zranili dva muži....

Drážní inspekce eviduje od soboty už pět střetů aut s vlaky na přejezdu. Nehoda tohoto druhu se stala každý den,...

Další z rubriky

Vězni vysáli z účtu trestance peníze, s podvodem jim pomáhal vychovatel

Okresní soud v Plzni začal řešit případ podvodu, který se měl odehrát za zdmi...

Plzeňský okresní soud uložil nepodmíněné tresty dvěma trestancům, kteří jinému vězni vysáli podvodem z konta 14 tisíc...

Na silnici z Plzně na Karlovy Vary zemřel cyklista, vjel do cesty autu

Čtyřiasedmdesátiletý cyklista vjel vozidlu do jízdní dráhy, na místě zemřel.

Na hlavním tahu z Plzně na Karlovy Vary u odbočky na Chotíkov zemřel odpoledne čtyřiasedmdesátiletý cyklista. Ze zatím...

V muzeu přistál československý kluzák, piloti v něm mohou vzpomínat

Sběratel letecké techniky Karel Tarantík představuje nový exponát ve své...

Vášniví sběratelé letadel a vojenské techniky Miloš a Karel Tarantíkovi ze Zruče u Plzně přidali mezi své exponáty nový...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz