Mobilní iDNES.cz

Zpravodajství | Kraje | Sport | Magazíny | Expres | iDNES.tv | Rubriky

Silničáři se připravují na bourání mostu u Parama, stará silnice mizí

9. února 2017  16:38
Největší mrazy již pominuly, a tak se na staveniště v blízkosti pardubické chemičky Paramo vrátili stavaři, kteří rozšiřují frekventovaný úsek o další pruhy. Stroje nyní obsadily starou polovinu vozovky, která se musí celá předělat.
foto

Takto vypadala stará polovina silnice krátce po převedení provozu na vedlejší polovinu. Nyní už je vrstva asfaltu pryč.


Pokládka asfaltu se stihla ještě v prosinci minulého roku, a tak mohou tisíce motoristů využívat novou půlku silnice I/37 u pardubického Parama (psali jsme o tom zde).

Při průjezdu v těchto dnech uvidí dělníky, kteří se pustili do frézování vozovky a odstranění zábradlí na mostu přes železniční koridor. Právě na něm čeká stavbaře nejvíce práce.

„Probíhá odtěžení přechodových částí mostu a příprava na vlastní demolice mostní konstrukce,“ uvedl Stanislav Král z úseku výstavby pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Dosloužilý most půjde podle předpokladu dolů v březnu a na jeho odstranění se budou podílet dva obří jeřáby s nosností 300 a 500 tun. Přesný termín se ještě řeší, jelikož demolice bude probíhat přes noc a způsobí i výluky na železničním koridou z Čech na Moravu.

Na svém místě zatím stále stojí užší provizorní přemostění hradecké trati, které více než rok trápilo motoristy a způsobovalo v okolí kolony. Silničáři ho stále budou využívat pro potřeby stavby, která by měla být kompletně dokončená na podzim.

Také v Pardubicích ale není letošní zima vůči stavařům příliš přívětivá. „Práce se trochu zpozdily, ale zima ještě neskončila, takže nelze zcela určit, jaký je skutečný skluz. Času na dokončení máme dostatek,“ říká Král.

Teploty pod nulou tak momentálně brání pokračování prací na cyklostezce, která bude na okraji celé stavby.

„I kdybychom chtěli, tak na stezce dělat kvůli mrazům nic nemůžeme. Izolovat a betonovat nikde nelze. Je to technologicky nepřípustné,“ upozornil Král.

Zvlnění silnice se nepotvrdilo

V diskuzích na sociálních sítích se v minulých dnech objevila zpráva, že se na nově otevřené polovině vozovky začaly po necelých dvou měsících dělat terénní nerovnosti. Redakce proto otestovala jízdu oběma směry a žádné anomálie nezaznamenala. Silničáři upozorňují, že pokud by k pohybům v podloží došlo, vyžadovala by od stavební firmy zjednání nápravy.

„Měření proběhlo před zprovozněním a žádné odchylky se neprojevily. Stále se jedná o stavbu, kterou jsme nepřevzali a nezkolaudovali, takže pokud by se náhodou nějaké nesrovnalosti objevily, tak by je zhotovitel odstranil na vlastní náklady,“ dodává Král.

Autor:

Diskuse k článku

počet příspěvků: 9, poslední 11. 2. 2017, 16:38
Vstup do diskuse

Další články z rubriky

Nahoru

Práce na silnici u Parama finišují, chybné umístění značek je opraveno

Nákup spalovny se vrací, pardubickým sousedům se ale přispívat nechce

Dodávka plná lidí se u Vysokého Mýta srazila s kamionem, řidič nepřežil

Hřebčín kandidující do UNESCO hyzdí stará hala, nová vyroste u školy

Muži se rozsypaly krabice na koleje. Při jejich sbírání ho srazil vlak

Volné dny dětem zpestří koně, výlov i Duchůplné muzeum v Chrudimi

Rubriky

Nahoru
iDNES.cz > Pardubice
Jak jste spokojeni s m.iDNES.cz? Vyjádřete se zde