Pardubická taxislužba pro seniory se chytila, brzy zajede do nových míst

  7:53aktualizováno  7:53
Senioři v Pardubicích budou moci i nadále využívat službu Senior taxi, která funguje už rok pod značkou Vi3. Dobře se chytla a politici ji budou dál podporovat. Klienty, mezi které patří nejen pardubičtí senioři nad 70 let, navíc u této služby čeká několik novinek.

Pardubická penzistka Milada Pavlíková bude Senior taxi využívat k cestám za lékaři. | foto: Jaroslav Hubený

Službu částečně dotovanou z rozpočtu města aktivně využívají zhruba tři tisíce lidí.

„Službu Senior taxi se snažíme maximálně přizpůsobit potřebám lidí. Proto jsme se rozhodli zavést několik novinek, které budou platit od 1. července. Nově budou pardubičtí senioři moci například využívat možnost nástupu či výstupu z jiného místa, než jaké je jejich trvalé bydliště, což ocení zejména v případech, pokud budou potřebovat odvézt od obvodního lékaře do nemocnice či lékárny a podobně,“ popisuje plánované změny náměstek primátora pro sociální politiku Jakub Rychtecký.

V současné době Senior taxi slouží lidem tehdy, pokud se potřebují dopravit do nebo z některého z lékařských a rehabilitačních zařízení, na úřady, pobočky České pošty, hřbitovy, ale i třeba za kulturou do Východočeského divadla nebo na koncert Komorní filharmonie Pardubice.

Od července však bude seznam lokalit rozšířen také o kostely a kaple, pardubický zámek, kulturní domy na Dukle, Dubině a v Hronovické, o domovy pro seniory U Kostelíčka a na Dubině, dostihové závodiště, seniorcentrum, denní stacionáře či klubovny pro seniory na Slovanech a Dubině.

„Nadále však platí, že veškeré cesty musí být na území města Pardubice. Dva speciálně označené vozy přitom v té nejvytíženější době, tedy od 6 do 15 hodin, doplní ještě třetí automobil stejného typu vhodný i pro handicapované, přičemž rozšířena bude také provozní doba,“ uvedl Rychtecký.

Vozy byly doposud k dispozici pouze do půlnoci, mohou však nastat různé nečekané situace, kdy senior potřebuje vyhledat lékařskou pomoc, a proto se město s provozovatelem domluvilo také na úpravě provozní doby.

Taxi se bude objednávat na novém telefonním čísle

„Klienti tak budou moci Senior taxi využít i v době od půlnoci do šesti hodin, ovšem jen k cestám do Nemocnice Pardubice,“ doplnila tisková mluvčí radnice Iveta Koubková.

Další novinkou, kterou by potenciální uživatelé Senior taxi neměli přehlédnout, je změna stávajícího telefonního čísla. Od 1. července si budou klienti jim určené taxi moci objednat pouze na telefonním čísle 770 149 149.

„V případě že se dovolají na původní telefonní číslo, budou operátorem upozorněni, že služba již funguje na jiném telefonním kontaktu. Zároveň všem klientům doporučujeme, aby si toto číslo přepsali také na svých průkazech, aniž by se museli bát, že tím své karty znehodnotí a průkazy se stanou neplatnými,“ informuje Michaela Stránská z odboru sociálních věcí pardubického magistrátu.

Informační letáky se všemi změnami týkajícími se fungování a využívání této taxislužby senioři obdrží jak na odboru sociálních věcí, tak i přímo ve vozech.

Služba je určena seniorům nad 70 let a bez omezení věku také všem držitelům průkazů ZTP či ZTP/P, klient však musí mít své trvalé bydliště na území Pardubic.

Vozidla jsou speciálně označená nápisem Senior taxi Pardubice se znakem města včetně uvedené ceny.

„Na základě výsledků otevřeného řízení provozovatelem zůstává na minimálně další dva roky společnost známá pod značkou Vi3 s tím, že cena jízdy se pro seniory nemění. Jedna cesta, tedy jízda jedním směrem, vyjde na 25 korun, zbylou částku dopravci hradí město. Každý zákazník přitom může službu využít maximálně čtyřikrát do měsíce,“ dodala Koubková.

Nejčtenější

Do křižovatky není vidět, čílí se řidiči. Podle silničářů je tak bezpečná

Řidičům kruhový objezd u pardubické záchranné služby sice slouží teprve pár...

Kruhový objezd u sídla záchranné služby slouží řidičům v Pardubicích teprve krátce, ale už se na něj snáší kritika...

Šachista si chtěl na památku vyfotit soupeře, partii okamžitě prohrál

Na letošním šachovém festivalu Czech Open se odehraje na osm tisíc šachových

Kuriózní situaci řešil rozhodčí během šachového turnaje na festivalu Czech Open, který se v těchto dnech hraje v...

Hasič odjel na dovolenou do Itálie, první den zachraňoval tonoucí dítě

Miloslav Vašák si užívá dovolenou v Itálii, na úvod zachraňoval topícího se...

Pardubický profesionální hasič Miloslav Vašák odjel na dovolenou do Itálie. Odpočinout si a relaxovat. Hned první den...

VIDEO: Dealer drog ujížděl před policií v obci 140kilometrovou rychlostí

Policisté naháněli ujíždějícího dealera drog, museli se u toho vyhýbat i...

Drogový dealer se pokoušel ujet svitavským policistům, honičku s nimi ale nezvládl a otočil auto na střechu....

Zuřivý dlužník bil exekutora pěstmi, chtěl ho shodit do montážní jámy

Ilustrační snímek

Nervy na uzdě neudržel dlužník, který v Moravské Třebové zaútočil na soudního exekutora. Nejprve na něj křičel, pak ho...

Další z rubriky

Hasič odjel na dovolenou do Itálie, první den zachraňoval tonoucí dítě

Miloslav Vašák si užívá dovolenou v Itálii, na úvod zachraňoval topícího se...

Pardubický profesionální hasič Miloslav Vašák odjel na dovolenou do Itálie. Odpočinout si a relaxovat. Hned první den...

Dělníci už zakládají provizorní lávku ve Valech, odolá i velké vodě

Ve Valech vyroste provizorní lávka.

Dělníci budují u Valů na Pardubicku provizorní lávku přes Labe pro pěší a cyklisty. Po jejím dokončení zbourají starý...

Kvůli tragickému pádu sochy na dítě policie obvinila šéfku muzea i firmu

Již ukotvené a nainstalované sochy z minulých ročníků.

Loni v září na řezbářském symposiu ve Svitavách usmrtila padající dřevěná socha dítě. Policie nyní kvůli neštěstí...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz