Sportovní park Pardubice 2018 se vydařil, nová tradice bude pokračovat

  8:21aktualizováno  8:21
Letošní ročník Sportovního parku Pardubice navštívilo přes 100 tisíc lidí, což bylo na úrovni loňského ročníku. Akce byla tak opět úspěšná a už nyní je jasné, že se bude konat minimálně v dalších dvou letech.

Sportovní park Pardubice 2018 do svého programu zařadil dvě sportovní novinky – hromadné běhy Gladiátor race a Barvám neutečeš. Druhá akce celý park úspěšně uzavírala. | foto: Lukáš Urban

Pardubičtí politici se ne úplně často na něčem shodnou. Existují ale výjimky. Jednou z nich je Sportovní park, který se letos potřetí konal v parku Na Špici.

Fotogalerie

„Je to jedna z mála věcí, za kterou se dá současné vedení radnice chválit. Určitě chceme, aby akce pokračovala i v dalších letech,“ uvedl lídr dnes opoziční ODS Karel Haas.

Čísla mu dávají za pravdu. Za devět dní sportování se v parku u soutoku Labe s Chrudimkou představilo přes 70 sportovních oddílů a subjektů, u nichž si zájemci, především děti a mládež, mohli vyzkoušet své sportovní dovednosti.

„Letošní ročník pokládáme za velmi úspěšný. Velký ohlas měly stanoviště horolezecké stěny, překážkové aktivity typu gladiátorských soutěží, gymnastika a parkur. Úspěšné byly i letošní novinky, běhy Gladiator Race Run a Barvám neutečeš,“ řekl manažer akce Pavel Stara.

A nutno dodat, že lidí by zřejmě do parku přišlo ještě více, jen kdyby nepanovalo téměř po celý čas události ohromné vedro. „Park Pardubice lákal návštěvníky stejně jako v minulých letech v hojném počtu a jsme tomu opravdu moc rádi. I přes vysoké teploty, které nás provázely skoro po celou dobu konání akce a měly na návštěvnost vliv, tu bylo většinou plno,“ uvedl Stara.

Vyšlo i propojení s dalšími akcemi hrací kartou

Pořadatelé letos navíc poprvé propojili sportovní park s dalšími událostmi ve městě a novinku si pochvalují. „Krok správným směrem bylo propojení dalších akcí s naší hrací kartou – lidé výhodnější vstupy využívali pro vstup na třetí dostihovou kvalifikaci, nebo při nákupu vstupenek na Friends Fest a na hokejový memoriál Zbyňka Kusého,“ uvedl Petr Mazánek z pořadatelské společnosti Deep Vision.

Velmi úspěšné pak bylo také napojení na dva velké běhy, které značně zvedly počet hostů parku Na Špici. „Skloubit dvě náročné akce, Gladiátor Race Run a Barvám neutečeš s naším programem bylo složité. Ale stálo to za to. Energie gladiátorů park nabila energií a adrenalinem, barvy jej rozzářily. Obě akce skvěle oživily náš program a velmi zvažujeme spolupracovat na dalších ročnících,“ řekl koordinátor projektu Lukáš Diepold.

Akce Sportovní park Pardubice navazuje na projekt Olympijského parku Pardubice 2016, který za 17 dní navštívilo více než 350 tisíc lidí. Loni se pak konal první ročník Sportovního parku Pardubice. Akce bude pokračovat dalšími ročníky i v letech 2019 a 2020.

„Nediskriminujeme žádný sport. Cílíme hlavně na děti a jejich rodiče, cílem je i prezentace klubů. Kromě zábavy tak Sportovní park plní i náborovou funkci,“ řekl Stara, který dokonce už oznámil termín Sportovního parku 2019.

„Doufám, že se nám společně podaří posunout Sportovní park Pardubice o kus dál i v roce příštím. To se bude konat od 10. do 18. srpna,“ dodal Pavel Stara.

Rozpočet celé akce byl přes 3,5 milionu korun. Město Pardubice na akci poskytly dotaci 1,2 milionu korun, dalších 500 tisíc korun poslaly přímo sportovním klubům. Půl milionem korun přispěl Pardubický kraj. S pořádáním pomáhalo kolem 150 dobrovolníků.

Nejčtenější

Otec se doznal k vraždě dítěte v Pardubicích. Nebyla jiná cesta, řekl

Obviněný otec čeká u soudu na rozhodnutí o vazbě.

Čtyřicetiletý otec se doznal k vraždě svého syna, která se stala v noci na pondělí v Pardubicích. Příčinou úmrtí bylo...

Dítě v Pardubicích zemřelo násilnou smrtí, podezřelého zadržela policie

Ulice v pardubické čtvrti Studánka, kde zemřelo dítě násilnou smrtí. (13....

Kriminalisté vyšetřují smrt násilnou smrt dítěte v pardubické čtvrti Studánka. Podle neoficiálních informací bylo oběti...

Desítky lidí se v pardubickém krematoriu loučily s Adamem Svobodou

Pohřeb hokejového brankáře Adama Svobody v pardubickém krematoriu (20. května...

Desítky lidí čekaly před půl dvanáctou na schodech a prostranství před pardubickým krematoriem, aby se rozloučily s...

Slušný člověk a milující otec, nechápou lidé vraždu dítěte v Pardubicích

Ulice v pardubické čtvrti Studánka, kde zemřelo dítě násilnou smrtí. (13....

Po fasádě vícegenerační oranžové vilky se pne víno. Před garáží stojí osobní auto. Je to ale jen zdání poklidného...

Voják, jenž se přidal ke gardě na Ukrajině, dostal podmínku. V armádě končí

Desátník Erik Eštu před začátkem jednání pardubického krajského soudu. (26....

Vojáka z povolání Erika Eštu potrestal pardubický krajský soud tříletou podmínkou. Odsoudil jej za to, že se před...

Další z rubriky

Pardubický kraj klame. Opravu přivaděče vydává za stavbu nového

V samotné Litomyšli vede silnice II/358 po kostkách hned vedle zámeckých budov.

K plánované dálnici D35 budou řidiči od České Třebové a Litomyšle pořád jezdit stejnou trasou, jako jsou zvyklí nyní....

Pardubickou Cihelnu obsadí kapely, platby budou na majálesu bezkontaktní

Sošku za první místo v kategorii Skupina roku převzal Matěj Ruppert z Monkey...

Pardubický majáles startuje. Kromě dvoudenního hudebního maratonu čeká návštěvníky v areálu na rozlehlé louce u...

Voják, jenž se přidal ke gardě na Ukrajině, dostal podmínku. V armádě končí

Desátník Erik Eštu před začátkem jednání pardubického krajského soudu. (26....

Vojáka z povolání Erika Eštu potrestal pardubický krajský soud tříletou podmínkou. Odsoudil jej za to, že se před...

Najdete na iDNES.cz