Sportovní park Pardubice 2018 se vydařil, nová tradice bude pokračovat

  8:21aktualizováno  8:21
Letošní ročník Sportovního parku Pardubice navštívilo přes 100 tisíc lidí, což bylo na úrovni loňského ročníku. Akce byla tak opět úspěšná a už nyní je jasné, že se bude konat minimálně v dalších dvou letech.

Sportovní park Pardubice 2018 do svého programu zařadil dvě sportovní novinky – hromadné běhy Gladiátor race a Barvám neutečeš. Druhá akce celý park úspěšně uzavírala. | foto: Lukáš Urban

Pardubičtí politici se ne úplně často na něčem shodnou. Existují ale výjimky. Jednou z nich je Sportovní park, který se letos potřetí konal v parku Na Špici.

Fotogalerie

„Je to jedna z mála věcí, za kterou se dá současné vedení radnice chválit. Určitě chceme, aby akce pokračovala i v dalších letech,“ uvedl lídr dnes opoziční ODS Karel Haas.

Čísla mu dávají za pravdu. Za devět dní sportování se v parku u soutoku Labe s Chrudimkou představilo přes 70 sportovních oddílů a subjektů, u nichž si zájemci, především děti a mládež, mohli vyzkoušet své sportovní dovednosti.

„Letošní ročník pokládáme za velmi úspěšný. Velký ohlas měly stanoviště horolezecké stěny, překážkové aktivity typu gladiátorských soutěží, gymnastika a parkur. Úspěšné byly i letošní novinky, běhy Gladiator Race Run a Barvám neutečeš,“ řekl manažer akce Pavel Stara.

A nutno dodat, že lidí by zřejmě do parku přišlo ještě více, jen kdyby nepanovalo téměř po celý čas události ohromné vedro. „Park Pardubice lákal návštěvníky stejně jako v minulých letech v hojném počtu a jsme tomu opravdu moc rádi. I přes vysoké teploty, které nás provázely skoro po celou dobu konání akce a měly na návštěvnost vliv, tu bylo většinou plno,“ uvedl Stara.

Vyšlo i propojení s dalšími akcemi hrací kartou

Pořadatelé letos navíc poprvé propojili sportovní park s dalšími událostmi ve městě a novinku si pochvalují. „Krok správným směrem bylo propojení dalších akcí s naší hrací kartou – lidé výhodnější vstupy využívali pro vstup na třetí dostihovou kvalifikaci, nebo při nákupu vstupenek na Friends Fest a na hokejový memoriál Zbyňka Kusého,“ uvedl Petr Mazánek z pořadatelské společnosti Deep Vision.

Velmi úspěšné pak bylo také napojení na dva velké běhy, které značně zvedly počet hostů parku Na Špici. „Skloubit dvě náročné akce, Gladiátor Race Run a Barvám neutečeš s naším programem bylo složité. Ale stálo to za to. Energie gladiátorů park nabila energií a adrenalinem, barvy jej rozzářily. Obě akce skvěle oživily náš program a velmi zvažujeme spolupracovat na dalších ročnících,“ řekl koordinátor projektu Lukáš Diepold.

Akce Sportovní park Pardubice navazuje na projekt Olympijského parku Pardubice 2016, který za 17 dní navštívilo více než 350 tisíc lidí. Loni se pak konal první ročník Sportovního parku Pardubice. Akce bude pokračovat dalšími ročníky i v letech 2019 a 2020.

„Nediskriminujeme žádný sport. Cílíme hlavně na děti a jejich rodiče, cílem je i prezentace klubů. Kromě zábavy tak Sportovní park plní i náborovou funkci,“ řekl Stara, který dokonce už oznámil termín Sportovního parku 2019.

„Doufám, že se nám společně podaří posunout Sportovní park Pardubice o kus dál i v roce příštím. To se bude konat od 10. do 18. srpna,“ dodal Pavel Stara.

Rozpočet celé akce byl přes 3,5 milionu korun. Město Pardubice na akci poskytly dotaci 1,2 milionu korun, dalších 500 tisíc korun poslaly přímo sportovním klubům. Půl milionem korun přispěl Pardubický kraj. S pořádáním pomáhalo kolem 150 dobrovolníků.

Nejčtenější

Strom spadl na lanovku, hasiči z ní za dvě hodiny sundali desítky lyžařů

V Bukové hoře spadl strom na lanovku.

Na lanovou dráhu ve skicentru Buková hora na Orlickoústecku spadl strom. Na lanovce po poledni uvázlo 71 lyžařů, které...

ZVOLNĚNÍ: Když se bortí hokejová tradice. A kde sídlí „umělé kluby“?

Pardubický brankář Ondřej Kacetl likviduje šanci Pavola Skalického z Mladé...

Alkoholové a kokainové jízdy členů trenérského týmu utnuté policií, hlavní kouč s notně pošramocenou minulostí,...

Části Pardubic hrozí evakuace kvůli bombě z války, týká se tří tisíc lidí

Policie prohledává budovy Vysoké školy ekonomické na Žižkově a Jižním Městě...

Části pardubické čtvrti Svítkov hrozí na začátku víkendu evakuace. Podle pyrotechniků totiž existuje možnost, že je...

Sestup neznamená konec hokeje, řekl fanouškům manažer Dynama Salfický

Dynamo uspořádalo další diskuzi s fanoušky.

Několik zajímavých okamžiků přinesl úterní diskuzní kotel mezi fanoušky a šéfy HC Dynamo Pardubice. Předně generální...

Neoprávněný vyhazov primáře přijde nemocnici na 11 milionů

Bývalý primář gynekologicko-porodnického oddělení Chrudimské nemocnice...

František Liška byl sedm let primářem chrudimské porodnice jen na papíře. Pracoval v Kolíně a soudil se s nemocnicí, že...

Další z rubriky

Pardubické politiky čeká klíčová bitva o pozemky pro autobusové nádraží

V prázdném činžáku u pardubického nádraží budou dvěma zbylým partajím dělat...

Pardubičtí zastupitelé mají před sebou první velké rozhodnutí v novém volebním období. Už ve čtvrtek budou hlasovat o...

S botami plnými krve došli studenti z Vysokého Mýta na Palachův pohřeb

Studenti se vypravili na pohřeb Jana Palacha.

Na pochod dlouhý asi sto padesát kilometrů se vydalo před padesáti lety, konkrétně ve dnech 21. až 24. ledna 1969,...

Okresní nemocnice si dají s investicemi pauzu. Menší špitál má přednost

Výběrové řízení vypíše krajská firma, Nemocnice Pardubického kraje, ještě...

Rozhodnutí krajských politiků postavit novou nemocnici následné péče v Moravské Třebové s sebou nese i jednu...

Najdete na iDNES.cz